VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z dvaceti sedmi krnovských zastupitelů přišli jen čtyři

Krnov - K nejvýznamnějším parkům v našem regionu patří Chářovský park v Krnově, který se stal kulturní památkou.

13.10.2008
SDÍLEJ:

Chářovský park představil Dušan Martiník z odboru životního prostředí Bedřichovi Markovi z KDU-ČSL, Petrovi Varteckému z KSČM , Jaroslavu Pavelkovi z ČSSD a Jaroslavu Mlčkovi z ODS.Foto: DENÍK/Dita Círová

Město Krnov vynakládá na údržbu a obnovu Chářovského parku značné prostředky, proto pozval Odbor životního prostředí krnovského městského úřadu všechny zastupitele na exkurzi. Ze dvaceti sedmi členného zastupitelstva přišli jen zástupci čtyř hlavních politických stran.

Krnovský místostarosta Bedřich Marek z KDU-ČSL, Jaroslav Mlček z ODS, Jaroslav Pavelka z ČSSD a Petr Vartecký z KSČM si v parku vyslechli přednášku vedoucí odboru životního prostředí Rostislavy Rollerové a Dušana Martiníka, který má na tomto městském odboru na starosti zeleň. Představili jim historii parku, jeho nejcennější části, jaké škody v něm natropily povodně a vichřice i plán údržby a nové výsadby.

Koncepce Chářovského parku vychází ze studie zahradního architekta Petra Ondrušky, který navrhl jeho novou koncepci i postup jeho revitalizace. „Při exkurzi do parku se mohli zastupitelé a radní sami přesvědčit, zda městské prostředky jsou v parku využívány účelně a kudy se bude ubírat jeho další vývoj. Protože park leží daleko od centra, dříve byl jeho velkým problémem vandalismus a bezdomovci. Nyní se už park na noc zamyká, takže se situace podstatně zlepšila,“ vysvětlil důvody exkurze Dušan Martiník .

Jaroslav Mlček vypočítal, že město vynakládá na Chářovský park kolem tří set tisíc korun ročně a rozhodl se hledat cesty k úsporám. Inspirací se mu stala zahrada kolem Flemmichovy vily, jejíž údržbu budou zajišťovat klienti a pracovníci Slezské diakonie v rámci pracovní terapie. Hledal, jaké práce by místo technických služeb mohly v Chářovském parku zajišťovat brigádníci z různých organizací a zkoušel odhadnout, kolik by se tímto modelem údržby zeleně dalo ušetřit. Podle jeho názoru by se o brigádníky měly postarat organizace, které usilují o městské granty, aby tímto způsobem recipročně pomohly městu.

Autor: František Kuba

13.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Štěpán Lhoťan

Štěpán Lhoťan: Máme ty nejvyšší ambice

Ilustrační foto.

Zápolení traktorů se chystá na zátorské traktoriádě

Skauti vyrazí vlakem Křížem krážem republikou

Dá se za jediný den ujet vlakem přes 1300 kilometrů a ještě stihnout návštěvu pamětihodností nebo kulturní akce? Že je to možné, dokazují loňské výsledky celostátní skautské cestovatelské soutěže Křížem krážem, která letos vstupuje do desátého ročníku.

Ukončení zámecké sezóny v Janovicích

Závěr sezony na zámku v Janovicích bude patřit divadelnímu představení Věnce, s kterým přijede polský divadelní soubor Troche Lipa.

Na kole na úřad i do kostela

Stovky věřících z celé republiky se v neděli 17. září vydaly do kostela bez auta. Zapojili se do desátého ročníku ekumenické akce Do kostela na kole.

Hasiči společně darovali krev

Darovat krev přišlo v Bruntále patnáct dobrovolných hasičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení