VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VZP ruší část své pobočky, lidé musí do Bruntálu

Krnov - Někteří klienti VZP z Krnovska, Albrechticka, Jindřichovska a Osoblažska budou muset dojíždět při vyřizování svých záležitostí zase do Bruntálu. Část krnovské pobočky byla zrušena.

23.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Krnovská pobočka VZP fungovala na poliklinice, odkud se nedávno přestěhovala do větších a moderních prostor na Revoluční ulici. Dochází ale také k reorganizaci, a polovina zaměstnanců se vrátila zpět do Bruntálu. V Krnově tak kromě revizní lékařky zůstaly pracovnice registru. Změna se nejvíce dotkne samoplátců pojištění, kteří budou muset jezdit do Bruntálu.

Biti jsou na systémové změně hlavně živnostníci a podnikatelé. Dojíždění pro ně znamená ztrátu peněz i času. Například cesta ze Slezských Pavlovic do Bruntálu je kolem šedesáti kilometrů. Mnohým to připomíná nedávné zrušení pobočky trestního oddělení na soudu v Krnově, kdy musí lidé i kvůli pouhému svědčení trávit nejméně hodinu na cestě. Někteří v tom vidí oslabení pozic Krnova jako správního a spádového centra, nebo dokonce obnovu paradoxů bývalého okresu Bruntál.

„Minulý rok v prosinci jsem vystoupil na zasedání zastupitelstva města Krnova, kde jsem jasně řekl, že by se mělo město Krnov proti takovémuto přesouvání institucí nebo jejich částí do Bruntálu bránit. Přestěhování trestního oddělení z krnovské pobočky soudu a některých kanceláří Všeobecné zdravotní pojišťovny do Bruntálu nepovažuji za správné. Pobočky institucí i jejich ředitelství by měly být umístěny v lokalitách podle počtu obyvatel a ne podle vůle úřadů,“ řekl Vladimír Blucha, krnovský kronikář a historik.

Nastalá situace se nelíbí také vedení města Krnova. „Tento trend není šťastný. Vyplývá z toho, že státní orgány a obdobné instituce hledají levnější způsob řízení. Budeme vyjednávat o znovuotevření těch částí pobočky VZP v Krnově, které byly přesunuty do Bruntálu. Zda budeme úspěšní, to předem nemohu říci. Vím, že se připravuje reforma zákona o správě daní, což může ovlivnit také existenci finančního a celního úřadu v Krnově,“ sdělila Renata Ramazanová, starostka Krnova.

Dle VZP bylo zpět do Bruntálu přesunuto pouze detašované pracoviště. „Oddělení samoplátců na úřadovně v Krnově nikdy nebylo, jednalo se pouze o detašované pracoviště. Dle našeho organizačního řádu je vytvořen referát kontroly plátců pojistného, a ten stále funguje na Úřadovně v Bruntále. Úřadovna Krnov se přestěhovala ve dnech 27. až 28. února, a to možná vyvolalo u klientů zbytečné obavy. Úřadovnu v Krnově nerušíme, dál slouží našim pojištěncům i na nové adrese,“ informoval Jiří Rod, tiskový mluvčí VZP.

Autor: Jiří Krušina

23.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jmenuji se EMA MRÁZKOVÁ, narodila jsem se 17. června, při narození jsem vážila 2840 gramů a měřila 47 centimetrů. Moje maminka se jmenuje Veronika Mrázková Seifertová a můj tatínek se jmenuje Michal Mrázek. Bydlíme v Třinci.
6

Děti narozené v krnovské nemocnici

Kamil Vrba

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Olympijský park v únoru 2018 bude na pěti místech v kraji

Sportovní fanoušci se mohou začít těšit, stejně jako při letním klání pod pěti propojenými kruhy v brazilském Rio 2016 budou v České republice Olympijské parky i během zimních her v korejském Pchjongčchangu v únoru 2018. První z nich vyroste v Ostravě.

HLASUJTE: Vyberte ze seznamu Deníku nejoblíbenější provozovnu kraje

/SOUTĚŽ DENÍKU/ K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies