VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VZP ruší část své pobočky, lidé musí do Bruntálu

Krnov - Někteří klienti VZP z Krnovska, Albrechticka, Jindřichovska a Osoblažska budou muset dojíždět při vyřizování svých záležitostí zase do Bruntálu. Část krnovské pobočky byla zrušena.

23.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Krnovská pobočka VZP fungovala na poliklinice, odkud se nedávno přestěhovala do větších a moderních prostor na Revoluční ulici. Dochází ale také k reorganizaci, a polovina zaměstnanců se vrátila zpět do Bruntálu. V Krnově tak kromě revizní lékařky zůstaly pracovnice registru. Změna se nejvíce dotkne samoplátců pojištění, kteří budou muset jezdit do Bruntálu.

Biti jsou na systémové změně hlavně živnostníci a podnikatelé. Dojíždění pro ně znamená ztrátu peněz i času. Například cesta ze Slezských Pavlovic do Bruntálu je kolem šedesáti kilometrů. Mnohým to připomíná nedávné zrušení pobočky trestního oddělení na soudu v Krnově, kdy musí lidé i kvůli pouhému svědčení trávit nejméně hodinu na cestě. Někteří v tom vidí oslabení pozic Krnova jako správního a spádového centra, nebo dokonce obnovu paradoxů bývalého okresu Bruntál.

„Minulý rok v prosinci jsem vystoupil na zasedání zastupitelstva města Krnova, kde jsem jasně řekl, že by se mělo město Krnov proti takovémuto přesouvání institucí nebo jejich částí do Bruntálu bránit. Přestěhování trestního oddělení z krnovské pobočky soudu a některých kanceláří Všeobecné zdravotní pojišťovny do Bruntálu nepovažuji za správné. Pobočky institucí i jejich ředitelství by měly být umístěny v lokalitách podle počtu obyvatel a ne podle vůle úřadů,“ řekl Vladimír Blucha, krnovský kronikář a historik.

Nastalá situace se nelíbí také vedení města Krnova. „Tento trend není šťastný. Vyplývá z toho, že státní orgány a obdobné instituce hledají levnější způsob řízení. Budeme vyjednávat o znovuotevření těch částí pobočky VZP v Krnově, které byly přesunuty do Bruntálu. Zda budeme úspěšní, to předem nemohu říci. Vím, že se připravuje reforma zákona o správě daní, což může ovlivnit také existenci finančního a celního úřadu v Krnově,“ sdělila Renata Ramazanová, starostka Krnova.

Dle VZP bylo zpět do Bruntálu přesunuto pouze detašované pracoviště. „Oddělení samoplátců na úřadovně v Krnově nikdy nebylo, jednalo se pouze o detašované pracoviště. Dle našeho organizačního řádu je vytvořen referát kontroly plátců pojistného, a ten stále funguje na Úřadovně v Bruntále. Úřadovna Krnov se přestěhovala ve dnech 27. až 28. února, a to možná vyvolalo u klientů zbytečné obavy. Úřadovnu v Krnově nerušíme, dál slouží našim pojištěncům i na nové adrese,“ informoval Jiří Rod, tiskový mluvčí VZP.

Autor: Jiří Krušina

23.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Trenér Milan Furik remízu bral

Ilustrační foto

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Řidič zahynul po nárazu do stromu

Nešťastně začal prodloužený víkend ve Vrbně pod Pradědem, v sobotu 29. dubna dopoledne tu zahynul devatenáctiletý řidič. Mladík nedaleko Vrbna narazil do stromu.

Derby Břidličné a Bruntálu zmařilo počasí

Šlágrem uplynulého fotbalového víkendu na Bruntálsku se mělo stát derby krajského přeboru mezi Břidličnou a Bruntálem. To se ale nakonec neuskutečnilo.

Vyražte na pochod s krnovskými turisty, které ani počasí neodradí

Pokud milujete přírodu a nevadí vám, že za jejím poznáním ujdete pár kilometrů, tak právě vám jsou určeny jarní akce, které pořádá krnovský odbor Klubu českých turistů.

Pavel Novák: Jde o to, aby závislí lidé co nejméně ohrožovali sebe a své okolí

/ROZHOVOR/ Pavel Novák se práci s drogově závislými lidmi věnuje více než deset let, je vedoucím organizace Krystal Help, která v Krnově funguje od roku 2002. Mezi závislými jsou lidé různého věku, pocházející z různých sociálních i rodinných poměrů, výrazně převažují muži.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies