VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výběrové řízení na obchvat Krnova se nedaří uzavřít

Obchvat Krnova je jedna z nejrozsáhlejších a nejdražších staveb v historii města. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v únoru zveřejnilo leták s prognózou, že by mohla být zahájena už v polovině dubna.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Obchvat Krnova se začne stavět v Chomýži.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Zatím nezačala a zdá se, že ani hned tak nezačne. Zastupitele o tom informoval na jejich zasedání místostarosta Jan Krkoška. Problém je v tom, že výběrové řízení na zhotovitele severovýchodního obchvatu Krnova ještě není uzavřeno. Proti jeho výsledku se odvolal jeden z neúspěšných uchazečů.

Podle Jana Krkošky podpis smlouvy s vítěznou firmou se tak odkládá nejméně o tři týdny.

Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), s nímž vedení města intenzivně jedná o co největší informovanosti občanů o průběhu stavby. „Máme slíbeno, že pro tuto stavbu bude vytvořen speciální web, na němž budou průběžně zveřejňovány informace, dále na něm budou k dispozici kamery, které budou snímat průběh prací.

Dále bude každý týden v Krnově probíhat technický den, do něhož se budou mít možnost zapojit i občané, a máme ještě další požadavek na ŘSD, a to aby alespoň jednou za 14 dnů byl občanům na radnici k dispozici jejich pracovník a poskytoval informace," uvedl Jan Krkoška.

Výstavba obchvatu Krnova by podle odhadů měla trvat asi 48 měsíců.

Trasa obchvatu

Ilustrační foto.

Stavba obchvatu by měla začít v Chomýži. Trasa začíná před křižovatkou s Okružní ulicí. Zpočátku povede v trase stávající silnice I/57, a to až po zatáčku, od které pokračuje k místu, kde kříží estakádou stávající silnici I/57 a železniční trať.

Křížení s Chomýžskou ulicí bude řešeno průsečnou křižovatkou. Trasa se pak odklání dál od města směrem k polské hranici. Kříží řeku Opavici a prochází ochranným pásmem krnovského prameniště do průsečné křižovatky se silnicí I/45.

Vede záplavovým územím kolem soutoku řek Opavice a Opavy, pak obchvat mimoúrovňově kříží železniční trať a vrací se v Petrově Dole na stávající silnici I/57, což je pro Krnov výpadovka na Opavu. Napojení je zde řešeno okružní křižovatkou.

Autor: František Kuba

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrad Sovinec. Ilustrační foto.

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Linhartovský zámek. Ilustrační foto.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

/ROZHOVOR/ V současné době už fotbal nehraje ani rekreačně a věnuje se zejména svému vnukovi. Zhruba před čtvrtstoletím si ovšem obranu tehdejšího opavského Ostroje, který brázdil vody naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže, šlo bez stopera Kamila Vrby představit jen stěží. Momentálně na trávníky vybíhá spíše sporadicky a dění na hřišti přihlíží především z pozice diváka.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies