VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V lese čekali golem, lapkové i rýžování zlata

Jesenické lesy v okolí Vrbna pod Pradědem a Rejvízu na dva prázdninové dny výrazně ožily. Lesní slavnosti Lapků z Drakova přilákaly o víkendu tisíce návštěvníků.

24.7.2017
SDÍLEJ:

Jesenické lesy v okolí Vrbna pod Pradědem a Rejvízu na dva prázdninové dny výrazně ožili. Lesní slavnosti Lapků z Drakova přilákaly o víkendu tisíce návštěvníků.Foto: Petra Hanusová

Lesní slavnosti Lapků z Drakova, to jsou rytířské zvyky i tavba železa v podání fanoušků středověku, lesní pedagogika i zábava. Není náhoda, že víkendový program přilákal tolik návštěvníků. Byl připraven tak, aby zaujal děti i dospělé.

Návštěvníci slavností se tradičně učili rýžovat zlato, setkali se s vodníkem, čarodějem i pověstnými Lapky z Drakova. Také díky sokolníkům mohli zblízka vidět několik dravců.

NÁVŠTĚVNOST POTĚŠILA I STÁNKAŘE

„Tuto akci mám ráda, jsem tady už poněkolikáté. Líbí se mi, že to tady má nějakou kulturní úroveň. Lidé si sem přijdou užít kus dne, zarelaxovat a to je na tom to hezké,“ řekla stánkařka Lenka Elfmarková, která postavila svůj stánek s keramikou hned naproti pódiu. Zvolila dobře, protože zde se to lidmi jen hemžilo.

Na zmíněném pódiu se střídaly kapely a umělci různých žánrů. Byly mezi nimi například kapela Špunt, Kelt Grass Band nebo včera kapela Karlováci a Modulor z Bruntálu.

Pořadatelé si lepší počasí nemohli přát a vysoké teploty potěšily i stánkaře s chlazenými nápoji. Žíznivých návštěvníků bylo tolik, že je neodradily ani ty nejdelší fronty.

AKCI SI OBLÍBILI TAKÉ CYKLISTÉ

Bylo zajímavé sledovat, kolik účastníků lesních slavností dorazilo na kole.

„Jsem zde už poněkolikáté. Je to tady perfektní, a protože to sem mám kousek, tak jsem dorazil na kole,“ pochvaloval si Petr Bíner. „Taky jsem tu už poněkolikáté a na kole. Jen to vedro je až nesnesitelné,“ doplnila další z návštěvníků, Kristýna Foltová.

Na akci mysleli každoročně i na ty nejmenší. Připravili nejen razítkovací hru, ale také si každý z nich mohl zasadit i svůj vlastní strom. Tradičně také u potoka čekal na děti vodník s vílou i černokněžník. Velkou podívanou však byl syn pražského golema, kterému měly za úkol vymyslet jméno.

Stánky s dobrým jídlem a pitím nabízely i regionální produkty. Každý mohl také posoudit práci zručných řemeslníků. „Máme tady letos asi deset tisíc účastníků, takže příprava musela být náročná. Loni jsme si mysleli, že už jsme na možném maximálním počtu návštěvníků, ale oblíbenost je tak obrovská, že už k nám jezdí lidé ze všech koutů republiky.

Co se týče stánků, jsme dost přísní u jejich výběru. Chceme především typické jarmareční výrobce,“ uvedl jeden z organizátorů akce ze Spolku Přátel Vrbenska Karel Michalus.

Petra Hanusová

Autor: Redakce

24.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení