VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úředníci vysvětlují, že za problémy s registrem vozidel nemohou

Region - Problémy se spuštěním nového centrálního registru silničních vozidel trvají již třetí týden. Naštvaní lidé, kteří odcházejí z odboru dopravy opakovaně s nepořízenou, často svou zlost obrací proti úředníkům. Ti ale za nic nemohou.

26.7.2012 7
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Černý Vít

Úředníci jsou z nového systému centrální registrace podobně zoufalí jako řidiči. Atmosféra houstne, ale zatím k žádné inzultaci nedošlo.

Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Krnově neustále vyzývá k trpělivosti řidiče, kteří chtějí přihlásit nebo odhlásit vozidlo, potřebují vyměnit nebo dát do depozitu registrační značky či vozidlo trvale z registru vyřadit.

„Svou nefunkčností systém vůbec neumožňuje řádné a včasné vyřízení těchto žádostí, takže občanům při nejlepší vůli nemůžeme vyhovět. Zatímco před změnou systému úředníci v Krnově odbavili denně třeba osmdesát i devadesát lidí, v současnosti to je maximálně do čtyřiceti. Například v pondělí 23. července systém zkolaboval úplně a i když v omezené míře funguje, je odbavování klientů jen minimální.

Nepochopitelné pak je, že v průběhu minulého týdne nedošlo v systému k žádnému zlepšení nebo sebemenšímu doplnění. Jeho stav je přibližně na stejné úrovni jako v pátek 13. července," uvedl v situaci, kdy registr opět vypověděl službu, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Mohyla.

Telefonní linky pro pomoc řidičům

Přestože jsou úředníci i netrpěliví občané neustále ze strany ministerstva dopravy ujišťováni, že se na systému pracuje, žádné velké pokroky zatím vidět nejsou. „Naštěstí lidé ví, že se jedná o celorepublikový problém, takže zatím neregistrujeme žádné přímé ataky na krnovské úředníky ze strany klientů," doplnil vedoucí krnovského odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Mohyla.

Zároveň doporučil, aby se občané před samotnou návštěvou krnovského odboru dopravy a silničního hospodářství raději telefonicky informovali, v jakém stavu je funkčnost dané agendy. Kontaktní telefonní čísla pro Krnovsko jsou 554 697 646 a 554 697 647.

V případě, že občanům vznikne škoda v souvislosti s provozem registru, mohou se obrátit písemně na ministerstvo dopravy. Prokazatelná škoda bude po individuálním posouzení proplacena. V těchto případech ministerstvo postupuje podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. Veškeré informace jsou k dispozici také na Zelené lince ministerstva dopravy na telefonu 800 880 008, která je do odvolání v provozu každý den od 9 do 15 hodin.

Autor: František Kuba

26.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení