VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad práce: propouštění

Region - Vládní nařízení nutí propustit několik zaměstnanců z Úřadu práce Bruntál. Propouštět se bude v Krnově, Bruntále i Vrbně.

4.11.2008 1
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Snížit počet stávajících zaměstnanců o tři procenta nařídila vláda Úřadům práce v celé republice. Propouštění se týká také okresu Bruntál. Kolik pracovníků přijde o práci, se zatím přesně neví. Výpovědi ale někteří dostanou již začátkem listopadu. Vedení Úřadu práce Bruntál nezbývá než nařízení respektovat.

„Samozřejmě že ostatním přibude práce, ale o tom, že se bude úřad zeštíhlovat, víme již několik let. Mohlo dojít ke dvěma variantám. První by znamenala, že zaměstnance ještě nějakou dobu podržíme v našich řadách, ale všichni ostatní budou chodit bez odměn. Platy by zůstaly stejné i v dalším období. Druhou variantou je, že propustíme určité procento zaměstnanců, kteří dostanou odstupné. Pracovníci, kteří u nás zůstanou, budou mít sice více práce, ale jejich plat bude narůstat,“ řekl Milan Horna, ředitel ÚP Bruntál.

Vedení úřadu práce si nechalo zpracovat tabulky, podle kterých určí, kde jsou jak pracovníci vytížení. „Nemůžeme si dovolit propustit pracovníka, který je plně vytížen. Na základě tabulek zjišťujeme, kolik úkolů má pracovník jednoho oddělení práce ve Vrbně pod Pradědem, Krnově, Bruntále a dalších pobočkách. Propustíme logicky toho, který má nejméně klientů anebo úkonů. Samozřejmě, že nemůžeme snižovat stavy na nejmenších pracovištích, mezi něž patří například Albrechticko,“ pokračoval ředitel Horna.

Faktické stavy zaměstnanců se budou snižovat i v dalších letech. Mezi hlavní příčiny snižování pracovních míst na ÚP Bruntál patří rozvoj průmyslu, snižování nezaměstnanosti či zvyšování příjmů společnosti.

„Je logické, že na úřadě práce nemůže být zaměstnán stejný počet pracovníků jako v době, kdy byla nezaměstnanost dvojnásobná. Dnes se již mzdy nepohybují v okolí hranice životního minima a lidé nedosahují v tolika případech ani na sociální dávky. Proto i toto oddělení projde personálním zeštíhlením. Pozvolna budeme propouštět i v dalším roce. Celkově by mělo naše řady propustit okolo patnácti pracovníků,“ zakončil Milan Horna.

Autor: František Kuba

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Trenér Milan Furik remízu bral

Ilustrační foto

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Řidič zahynul po nárazu do stromu

Nešťastně začal prodloužený víkend ve Vrbně pod Pradědem, v sobotu 29. dubna dopoledne tu zahynul devatenáctiletý řidič. Mladík nedaleko Vrbna narazil do stromu.

Derby Břidličné a Bruntálu zmařilo počasí

Šlágrem uplynulého fotbalového víkendu na Bruntálsku se mělo stát derby krajského přeboru mezi Břidličnou a Bruntálem. To se ale nakonec neuskutečnilo.

Vyražte na pochod s krnovskými turisty, které ani počasí neodradí

Pokud milujete přírodu a nevadí vám, že za jejím poznáním ujdete pár kilometrů, tak právě vám jsou určeny jarní akce, které pořádá krnovský odbor Klubu českých turistů.

Pavel Novák: Jde o to, aby závislí lidé co nejméně ohrožovali sebe a své okolí

/ROZHOVOR/ Pavel Novák se práci s drogově závislými lidmi věnuje více než deset let, je vedoucím organizace Krystal Help, která v Krnově funguje od roku 2002. Mezi závislými jsou lidé různého věku, pocházející z různých sociálních i rodinných poměrů, výrazně převažují muži.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies