VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trhy na náměstí plné hudby

Krnovskému náměstí
v těchto dnech dodávají atmosféru nejen vánoční osvětlení a dekorace, ale především jarmark s kulturním programem. Vedle stánků celé dny probíhají ukázky vánočních zvyků a betlémů, nechybí Ježíškova pošta ani zvonek pro štěstí. Na pódiu se střídá hudba, hry a soutěže pro celou rodinu.

10.12.2015
SDÍLEJ:

Vánoční trhy na krnovském náměstí. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Během trhů budou mít návštěvníci příležitost se nejen pobavit, ale také přispět na dobrou věc. Stačí se v pátek 11. prosince zúčastnit Húúúžasného charitativní odpoledne s Kofolou. „V marcipánové dílně budou zájemci tvořit figurky a kofola poteče proudem. Veškerý výtěžek
z této akce věnuje společnost Kofola Charitě Krnov," dodala Dana Gojná.

Diváci televize Šlágr se již jistě těší na sobotu 12. prosince, protože ve 13 hodin začíná koncert Veselé trojky Pavla Kršky. Tato trojice hudebníků z Blanenska díky televizi získala spoustu fanoušků.

Chcete si v soutěži ulovit živého kapra a odnést si ho domů? Stačí přijít ve čtvrtek 17. prosince mezi 15. a 17. hodinou a zúčastněte se programu Vánoce s Českým rozhlasem Ostrava. „Program bude plný soutěží pro děti i dospělé, z nichž nikdo nebude odcházet s prázdnou. Na děti čekají také hry a zpívání, za které obdrží malé dárky," prozradila Dana Gojná.

Vánoční trhy si nenechají ujít ani slavné krnovské rodačky zpěvačka Lada Soukupová a filmová herečka Adéla Petřeková 
z Krnova, která je rovněž talentovaná zpěvačka. Ladu Soukupovou není třeba v Krnově představovat. Přestože žije v Praze, spolupracuje s Hudebním sdružením Krnov i Dechovým orchestrem mladých Krnov.

Zato Adéla Petřeková v roli zpěvačky bude pro mnohé Krnovany překvapením. Spíš ji znají jako ostrou policistku v seriálu Vraždy v kruhu, mrtvou dívku na pitevně v Cirkusu Bukowsky nebo vražedkyni v Kriminálce Anděl. Pěvecky se realizuje v duu Mlhou 
s kytaristou Petrem Zatloukalem a ve sboru Chrpy. Společné vystoupení obou dam se chystá na pátek 18. prosince. Na pódiu se objeví v 16.30 hodin.

O den později, tedy v sobotu 19. prosince, pak bude pódium na Hlavním náměstí patřit pěveckému uskupení Maranatha Gospel Choir z Prahy, které patří k největším gospelovým sborům v Česku.

Program Vánočního jarmarku na krnovském náměstí

čtvrtek 10. prosince:
16.30 - 18.30 Koncert krnovské kapely MASH, promítání pohádek.

pátek 11. prosince:
15 - 18.30 Húúúžasné charitativní odpoledne s Kofolou, marcipánová dílna, Klauni z Balónkova – Veselé vánoční pastelkování, ohňová show, Tap týda, vystoupení MŠ a ZŠ.

sobota 12. prosince:
18.30 Vezměte dědečka s babičkou na koncert, koncert kapel Veselá trojka a Mirai, Slezská zabijačka, Jak sněhulák zatoužil po vzdělání, vánoční dílny.

neděle 13. prosince:
14 - 18.30 Koncert Dechového orchestru Hradec nad Moravicí, koncert krnovských Angles, vystoupení spolku Severských pánů, Jak kapr poprvé v životě uviděl prskavky.

pondělí 14. prosince:
16.30 - 18.30 Vánoce s cimbálovkou, vystoupení opavských hudců.

úterý 15. prosince:
Vánoční odpoledne pro všechny, vánoční program SVČ Opava, koncert krnovské kapely Wagon.

středa 16. prosince:
16.30 - 18.30 Vánoční pohoda s písničkou, vystoupení Ženského pěveckého sboru, promítání pohádek.

čtvrtek 17. prosince:
15 - 18.30 Vánoce s Českým rozhlasem Ostrava, Veselé Vánoce plné soutěží.

pátek 18. prosince:
15 - 18.30 Slavné rodačky zpívají Krnovu, koncert Adély Petřekové a Lady Soukupové, vystoupení MŠ a ZŠ, kapela Come and Play, vánoční program SPgŠ a SZŠ Krnov.

sobota 19. prosince:
10 - 18.30 Hudba nepřestává znít. Koncert Maranatha Gospel Choir, The Psychos a Swing kvartetu, řecké tance.

neděle 20. prosince:
14 - 18.30 Děti pro děti aneb těšíme se na Vánoce. Vystoupení Dětského domova Lichnov, promítání pohádek a Klauni z Balónkova – Hurá jsou tady Vánoce.

Chanuka v Krnově

Židovský svátek světel neboli Chanuka je svými tradicemi i zimním termínem podobný vánočním svátkům. Jedná se o pohyblivý osmidenní svátek. Letos začátek připadl na včerejší pondělí 7. prosince.

Příznivci krnovské synagogy připravili na sobotu 12. prosince v 18 hodin Chanukový koncert. Ve Spolkovém domě U synagogy se představí komorním koncertem klavíristka a zpěvačka Zita Honzlová, interpretka hebrejských a jidiš písní.

Zita Honzlová rozvinula vlastní interpretační styl sólového zpěvu na pomezí šansonu a klasické evropské pěvecké školy inspirovaný synagogálním zpěvem. Ráda zpívá 
i francouzské šansony, lidové písně z Čech, Moravy, Slezska i Slovenska nebo písně v středoasijských jazycích.

Vánoce v muzeu

V krnovské Flemmichově vile je v sobotu 12. prosince od 10 do 16 hodin připravena tvořivá dílna pro rodiče s dětmi na téma vánoční dekorace a ozdoby. Zájemci budou mít příležitost si vyrobit závěsné vánoční věnce, malovat na baňky, zdobit perníky, tvořit papírová přání, betlémy, zápichy nebo svícny z jablek.

Mohou se těšit na odborný výklad o vývoji lidových vánočních zvyků. Vánoční atmosféru umocní výstava historických a moderních vánočních ozdob ze Slezské tvorby Opava.

Další adventní koncerty

V evangelickém kostele se každou adventní neděli uskuteční benefiční koncert. Minule se představil Ten Sing Krnov se svou Gospel Night 2015, tentokrát v neděli 13. prosince se v kostele představí vokální soubor Noach, který interpretuje hebrejské písně. Účinkujícími o poslední adventní neděli 20. prosince budou hudební skupina Angels a Ženský pěvecký sbor Krnov pod vedením Jany Hlaviznové.

Adventní koncerty, které pořádá Českobratrská církev evangelická v Krnově, začínají vždy v 16 hodin a doprovází je prodejní výstava výrobků klientů sociálních služeb. Výtěžek z koncertů poputuje na výstavbu bezbariérového vstupu do společensko-sociálního zázemí nové fary Českobratrské církve evangelické v Krnově v Albrechtické ulici.

Autor: František Kuba

10.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Myslivci v Razové připravili pochutnání na jídlech se zvěřiny.
8

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

V sobotu se na krnovském náměstí odehraje zábavné odpoledne Dobré srdce Krnova. Program začíná v 15 hodin koncertem a autogramiádou Johnyho Machette a Ezyho a ukončí ho kolem 22 hodin koncert Janka Ledeckého.  

Krnovští fanoušci vojenské historie se předvedou na bojišti se svým kanónem

Krnovský Klub vojenské historie KVH Maxim oblékne uniformy Wehrmachtu a se svým kanonem vyrazí do bitvy. U Králík dnes začíná akce Cihelna, která nás vrátí k válečným událostem v roce 1945.

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení