VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tour du Jumelage letos zamíří na Rýmařovsko

V plném proudu jsou na Rýmařovsku přípravy na mezinárodní společenskou akci Tour du Jumelage, proběhne ve dnech 21. až 25. června. Už koncem února bylo přihlášeno více než sto zahraničních návštěvníků z celkem šesti partnerských a spřátelených měst ze čtyř zemí Evropy Německa, Francie, Itálie a Belgie.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Daniela Zedníčková

Již dvacáté mezinárodní setkání občanů partnerských a spřátelených měst, kteří se jednou ročně setkávají vždy v jiném regionu vybrané země, zvané Tour du Jumelage (Cesta přátelství), letos zamíří přímo na Rýmařovsko. Účastníci díky těmto setkáním vzájemně poznávají způsob života, krajinu, historii a památky regionů, kde žijí jejich přátelé.

Účastníci letošní Tour navštíví například Malou Morávku, Karlovu Studánku, hrad Sovinec, vystoupají na vrchol Pradědu, vypraví se do Velkých Losin, do jeskyní Na Pomezí nebo do středověkého skanzenu Zlatorudné mlýny u Zlatých Hor.

Jeden den stráví přímo v Rýmařově, kde si prohlédnou kapli V Lipkách, janovický zámek či městské muzeum. Součástí programu bude také představení Brány přátelství, sochařského díla rýmařovského rodáka Herberta Dlouhyho, které čeká na renovaci.

Organizátorem této mezinárodní akce se již potřetí stal Spolek pro mezinárodní partnerské vztahy města Rýmařova, z. s., tentokrát ve spolupráci s pracovníky Městského muzea v Rýmařově. Spolek se na rozvoji partnerství měst aktivně podílí více než dvacet let.

Podařilo se mu již navázat spolupráci s německým Schottenem a Zeilem nad Mohanem, s italskými městy Arco a Roccella Ionica, francouzským Crosne, belgickým Beloeil, skotským Maybole, polským Ozimkem a slovenskými Krompachy. Počtem partnerských a spřátelených měst i intenzitou vzájemných kontaktů patří Rýmařov mezi nejaktivnější města v České republice.

Tour du Jumelage bude letošním vrcholným podnikem této mezinárodní spolupráce.

Autor: Redakce

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Básník Jaroslav Seifert

Pořad o Seifertovi v krnovské knihovně

Živá zahrada 2017: úspěch školaček z Břidličné

Ztvárněte co nejvěrohodněji našeho zimního návštěvníka – brkoslava severního, Takové bylo téma výtvarné soutěže Živá zahrada 2017.

Jak mohou děti trávit volný čas?

Find your way, tak se jmenuje akce, kterou pro žáky Základní školy Petrin pořádá bruntálské informační středisko Europe Direct ve spolupráci s JF show Agency.

Albrechtické zastupitelstvo bude řešit kauzu prodeje dřeva Wood Source

Albrechtičtí zastupitelé se sejdou ve středu 24. května v 17 hodin v klubovně školní tělocvičny. Na programu mají například projednání architektonické studie Knihovna Města Albrechtic, která má vzniknout v patře Měšťanského domu na Náměstí ČSA.

Ve středu má krnovská radnice pro všechny dveře dokořán

Krnovskou radnici každý zná jako architektonickou dominantu. Z interiérů občané znají jen pár kanceláří, ve kterých něco vyřizovali. Středeční Den otevřené radnice ukáže všechna zákoutí i s úředníky a politiky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies