VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavy policistů na Bruntálsku jsou neměnné

Bruntálsko - Policie ČR prochází neustále reformami, kolik do budoucna zůstane operačních středisek, je zatím nejisté.

10.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Drahomír Stulír

Počty pořádkových a dopravních policistů v okrese Bruntál zůstávají dlouhodobě na stejné úrovni. „Žádné početní změny, které by ovlivnily výkon služby, nezaznamenáváme. Policisté, kteří odešli ke konci roku 2007, byli nahrazeni policisty z cizinecké a pohraniční policie v rámci Schengenu,“ vyjádřil se okresní policejní ředitel Tomáš Tuhý.

Problémy obsadit různé posty policisté nemají. Díky náborové kampani se na Bruntálsku každý měsíc hlásí do služby stále noví uchazeči. „Volná pracovní místa jsou ihned personálně řešena. „Od 1. února 2008 byla zahájena celorepubliková náborová kampaň pod heslem Pomáhat a chránit,“ řekla Deníku policejní mluvčí Pavla Tušková. Pod Okresní ředitelství Policie ČR Bruntál spadá celkem osm obvodních oddělení a jedna moderně vybavená policejní stanice ve Slezských Rudolticích. Ta slouží jakožto detašované pracoviště obvodnímu oddělení Město Albrechtice.

Policie ČR prochází v současné době reformou, při které s velkou pravděpodobností dojde ke změně územního uspořádání PČR. „Konkrétní věci v tuto chvíli nelze komentovat, neboť jsou v počáteční fázi navrhovaných variant,“ podotkl ředitel Tomáš Tuhý. Toho, že kvůli některým změnám může dojít k navýšení kriminality v okrese či k její nižší objasněnosti, se policisté neobávají.

„Hlavním cílem policie je pocit bezpečí u všech občanů v okrese Bruntál. Změny, o kterých jsme hovořili již výše, se nijak nedotknou občanů a neovlivní běžný výkon služby,“ potvrdila Pavla Tušková. Obyvatelé okresu si nemohli nepovšimnout, že se modernizují policejní služebny na Bruntálsku. „V dnešní době mohou vidět, že v rámci projektu P-1000 se realizuje moderní recepce s cílem vybudování zázemí důvěry a bezpečí pro občany na obvodním oddělení v Krnově, která by měla být co nejdříve otevřena,“ informovala Pavla Tušková.

V rámci stejného projektu mají doznat výrazných změn k lepšímu vzhledu rovněž služebny v Bruntále a Rýmařově. „V roce 2007 proběhla také modernizace okresního ředitelství - výměna oken a úprava fasády a vstupního vchodu. I na dalších služebnách v okrese proběhly různé stavební úpravy,“ doplnila mluvčí.

Autor: Karel Janeček

10.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

V Krnově mají recept, jak podpořit dětské čtenářství

Ilustrační foto

Sníh byl proti fotbalu

Krnov chystá další koncert pro Ukrajinu

Každoročně v dubnu míří do krnovské Koncertní síně sv. Ducha desítky lidí kvůli hudebnímu zážitku, který se spojen s pomocí potřebným na Ukrajině.

Nejvíc dlužníků má Moravskoslezský kraj. Přibývá zadlužených důchodců

Představujete si člověka, který v exekuci dluží statisíce korun, jako rozmařilce a hýřila? Třeba se pletete. Může jít o někoho, kdo si půjčil „jen" několik tisíc korun. Sankce za nesplácení půjčky však tento dluh rychle navýšila na statisíce. Na počátku dluží pár stovek, na konci…

Měli jste v dětství vlastní stavebnici Merkur? Můžete na ni zavzpomínat v Krnově

ANKETA/ V Krnově právě začíná výstava Fenomén Merkur. Mapuje historii známé stavebnice, která se vyrábí již přes sto let. Ve Flemmichově vile bude i herna.

Sníh v Krnově napáchal víc škod na zeleni než loňská vichřice

Na odstranění polámaných větví, zničených keřů a rozlámaných stromů spolupracují hasiči a Technické služby Krnov. Mokrý těžký sníh zanechal horší škody, než se zdálo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies