VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavy policistů na Bruntálsku jsou neměnné

Bruntálsko - Policie ČR prochází neustále reformami, kolik do budoucna zůstane operačních středisek, je zatím nejisté.

10.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Drahomír Stulír

Počty pořádkových a dopravních policistů v okrese Bruntál zůstávají dlouhodobě na stejné úrovni. „Žádné početní změny, které by ovlivnily výkon služby, nezaznamenáváme. Policisté, kteří odešli ke konci roku 2007, byli nahrazeni policisty z cizinecké a pohraniční policie v rámci Schengenu,“ vyjádřil se okresní policejní ředitel Tomáš Tuhý.

Problémy obsadit různé posty policisté nemají. Díky náborové kampani se na Bruntálsku každý měsíc hlásí do služby stále noví uchazeči. „Volná pracovní místa jsou ihned personálně řešena. „Od 1. února 2008 byla zahájena celorepubliková náborová kampaň pod heslem Pomáhat a chránit,“ řekla Deníku policejní mluvčí Pavla Tušková. Pod Okresní ředitelství Policie ČR Bruntál spadá celkem osm obvodních oddělení a jedna moderně vybavená policejní stanice ve Slezských Rudolticích. Ta slouží jakožto detašované pracoviště obvodnímu oddělení Město Albrechtice.

Policie ČR prochází v současné době reformou, při které s velkou pravděpodobností dojde ke změně územního uspořádání PČR. „Konkrétní věci v tuto chvíli nelze komentovat, neboť jsou v počáteční fázi navrhovaných variant,“ podotkl ředitel Tomáš Tuhý. Toho, že kvůli některým změnám může dojít k navýšení kriminality v okrese či k její nižší objasněnosti, se policisté neobávají.

„Hlavním cílem policie je pocit bezpečí u všech občanů v okrese Bruntál. Změny, o kterých jsme hovořili již výše, se nijak nedotknou občanů a neovlivní běžný výkon služby,“ potvrdila Pavla Tušková. Obyvatelé okresu si nemohli nepovšimnout, že se modernizují policejní služebny na Bruntálsku. „V dnešní době mohou vidět, že v rámci projektu P-1000 se realizuje moderní recepce s cílem vybudování zázemí důvěry a bezpečí pro občany na obvodním oddělení v Krnově, která by měla být co nejdříve otevřena,“ informovala Pavla Tušková.

V rámci stejného projektu mají doznat výrazných změn k lepšímu vzhledu rovněž služebny v Bruntále a Rýmařově. „V roce 2007 proběhla také modernizace okresního ředitelství - výměna oken a úprava fasády a vstupního vchodu. I na dalších služebnách v okrese proběhly různé stavební úpravy,“ doplnila mluvčí.

Autor: Karel Janeček

10.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Možný je spoluautorem nové knihy Horské chaty v Jeseníkách.

Kniha představuje staré pohlednice z Jeseníků

Gymnazisté Kristián Jedelský, Terezie Hluštíková a Eliška Šťastná jsou spoluautoři projektu Z místa, kde žijeme.
2

Studenti natočili dokument o krnovském odpůrci komunismu

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Jeden lidský život a škoda za více než 400 milionů korun. To byla bilance povodní v roce 1997 v Krnově.

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Chtějí čistit rybníky, ve kterých žijí želvy

Už deset let Krnované pozorují vodní želvy v nádržích Chářovského parku. Jsou tak plaché, že se je ještě nikomu nepodařilo je vyfotit. Právě se chystá projekt na čištění těchto rybníků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies