VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba začíná! Poklepali základní kámen obchvatu

V ulici K Řempu byla ve středu 9. srpna slavnostním poklepáním základního kamene zahájena výstavba obchvatu Krnova.

11.8.2017 1
SDÍLEJ:

Výstavba obchvatu Krnova byla zahájena slavnostním poklepáním základního kamene.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Osmikilometrový obchvat přináší Krnovu pozitiva i negativa. Odkloní tranzitní dopravu z centra, ale také odřízne část Krnova u polských hranic od zbytku města.

„K negativům patří i to, že někteří z našich zahrádkářů přišli o zahrádky. Věřte tomu, že i vedení města Krnova dělá vše pro to, abychom nějakým způsobem na odboru správy majetku města hledali nové lokality pro postižené zahrádkáře.

Jsem rád, že stavbu realizuje místní firma Silnice CZ, která zaměstnává místní lidi, takže ty peníze neodejdou do zahraničí,“ připomenul místostarosta Krnova Jan Krkoška (ANO).

VZTAHY KE KRNOVU

„Silnice CZ jsou místní firma, takže doufám, že se ukážou, když budou všem na očích,“ řekl ve svém projevu Lubomír Hýbl z Ředitelství silnic a dálnic ŘSD ČR a prozradil, že on sám je krnovský rodák.

Také Přemysl Michálek ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) připomenul, že i on má ke Krnovu úzký vztah. „V Krnově jsem se zhruba před čtyřiceti lety podílel na výstavbě mostu v Kostelci, mostu ke koupališti, mostu na Petrovické, také mostu přes řeku Opavu na Říčním okruhu, na který jsem velice pyšný.

Podílel jsem se i na rekonstrukci Revoluční ulice, takže ke Krnovu mám osobní vztah. Vím, že pro část občanů ta stavba není příjemná. Zvlášť pro ty, kteří přijdou o zahrádky. Bohužel, ta stavba byla nutná, aby centrum bylo chráněno od tranzitní dopravy,“ doplnil Přemysl Michálek za SFDI.

OBCHVATY A ZÁPASY BANÍKU

Číše šampaňského a kladívko na poklepání základního kamene byly v Krnově připravené také pro hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka (ANO). Ten při této příležitosti vysvětlil, že masivní podpora výstavbě obchvatů v kraji souvisí nejen s nákladní tranzitní dopravou, ale také s dostupností fotbalových zápasů v Ostravě.

„Víte, já jsem z Ostravy, a tam se říká: bo není čas. Dělat v kraji obchvaty kolem našich měst je nesmírně důležité, protože to urychlí dopravu. S panem náměstkem Unuckou jsme se ztotožnili, že za osm let, když se rozhodnete kdekoliv v kraji se zajet podívat na druhý poločas utkání Baníku Ostrava, který stojí za to, omlouvám se Opavákům, tak to stihnete.

Jinými slovy že odkudkoliv se do centra Ostravy dostanete za hodinu. To bez obchvatů nepůjde,“ prohlásil v Krnově hejtman Vondrák s tím, že tyto dopravní stavby si kraj zaslouží, aby se tu žilo lépe.

KOLIK AUT PROJÍŽDÍ CENTREM?

Za zhotovitele obchvatu se číše, kladívka i mikrofonu ujal Dalibor Tesař, předseda správní rady Silnice CZ: „Pro tento region je to stavba velkého významu. Rozsahem investičních nákladů, které přesahují jednu miliardu korun, dokonce stavbou historicky největší. Její přínos pro město Krnov, kterým projíždí denně 15 tisíc automobilů, je nesporný,“ uvedl ve svém projevu Tesař.

ŘSD uvádí o něco střízlivější odhady dopravního zatížení Krnova. „V Krnově je současný denní průjezd vozidel až 12 500 za 24 hodin,“ uvedl ve své zprávě mluvčí ŘSD Jan Rýdl. „Například po Říčním okruhu projede řádově dvanáct a půl tisíce vozidel denně. To s sebou nese vysoké dopravní zatížení, ohrožení pro chodce a cyklisty a zhoršení životního prostředí.

Odkloněním části vozidel na obchvat by mělo dojít ke zmírnění těchto negativ. Očekáváme, že doprava ve městě bude plynulejší a bezpečnější,“ doplnil Jan Krkoška.

Autor: František Kuba

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jmenuji se JAKUB ILJAŠEVIČ, narodil jsem se 14. srpna 2017, při narození jsem vážil 3000 gramů a měřil 47 centimetrů. Rodiče Monika a Daniel. Bydlíme v Jindřichově ve Slezsku.
4

Děti narozené v krnovské nemocnici

Tisíce lidí přilákala v sobotu 13. srpna 2016 na krnovské náměstí akce Dobré srdce Krnova.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.

Krajští radní zasedali v Bruntále

Kam putují krajské peníze? Co se v okrese Bruntál opraví? Nedostatek pracovních příležitostí na straně jedné a chybějící kvalifikovaní pracovníci na straně druhé. To jsou některá z témat, kterými se zabývali krajští radní na svém výjezdním zasedání v Bruntále.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Zámek Linhartovy má půvab i v noci

Zámek v Linhartovech nabízí i noční program. V sobotu 19. srpna to bude noční prohlídka s ohňostrojem a UFO, a 27. srpna se nádvoří opět změní v letní kino a nabídne českou komedii Špunti na vodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení