VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spory o nový psí útulek

Krnov, Hošťálkovy – Krnovští zastupitelé podpořili budování soukromého psího útulku v Hošťálkovech částkou 240 tisíc korun. „Jednáte o nás bez nás,“ zlobí se Hošťálkovy na Krnov.

5.2.2012 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Krnovské zastupitele zaskočila částka téměř milion korun, kterou si v roce 2011 účtoval útulek ve Slezských Pavlovicích za péči o 111 odchycených psů. Snaha zastupitelů finančně podpořit vybudování bližšího útulku v Hošťálkovech ale vyzněla chaoticky a kontraproduktivně.

„Útulek Slezské Pavlovice má sice nízké náklady na den, ale problém je v tom, že psi tam těch dní stráví hodně. Je možné, že pavlovičtí psi jsou těžko umístitelní, protože útulek leží na Osoblažsku, daleko od velkých měst. Z Krnova do Pavlovic je to 35 kilometrů, takže zájemci o adopci si raději zajedou vyhlédnout psa do útulku v Opavě, která je podstatně blíž. Pokud bude útulek blíž, ať už přímo v Krnově nebo v Hošťálkovech, pravděpodobně se tam budou psi rychleji otáčet,“ vysvětlil zastupitel Bedřich Marek přednosti útulku v Hošťálkovech.

Postoj krnovského zastupitelstva se ale nelíbí starostovi Hošťálkov Tomáši Gronkowiecovi, se kterým nikdo záměry s útulkem nekonzultoval. „Občanů Hošťálkov se nikdo neptal, zda ve své obci útulek chtějí. Krnov rozhodl o nás bez nás. Nechápu, na základě čeho jednají o penězích na útulek, když v Hošťálkovech žádný takový projekt není připravený,“ shrnul své výhrady starosta Gronkowiec s tím, že hned na nejbližším zasedání hošťálkovského zastupitelstva 7. února navrhne, aby obec vydala nesouhlasné stanovisko.

Vzhledem k tomu, jaká v Hošťálkovech panuje atmosféra, je oficiální odmítnutí útulku téměř jisté. Přestože krnovské zastupitelstvo nakonec 240 tisíc korun na podporu útulku v Hošťálkovech schválilo, v diskusi se objevily také kritické hlasy. Proti hlasoval například zastupitel Pavel Moravec, který je současně velitelem městské policie.

„Útulek v Hošťálkovech má budovat veterinářka, která až do roku 2009 provozovala útulek v Krnově-Kostelci. Městská policie s kosteleckým útulkem dlouho spolupracovala, takže jsem si mohl udělat vlastní názor na to, jak ho vede. Na základě špatných zkušeností bohužel musím hlasovat proti poskytnutí příspěvku na útulek v Hošťálkovech,“ postavil se proti dotaci Pavel Moravec.

„Já jsem zase zaznamenal negativní zkušenosti lidí, kteří chtěli v kosteleckém útulku adoptovat psa. Jednání s provozovatelkou bylo složité. Zájemci například vůbec nebyli vpuštěni do útulku, aby si sami mohli obejít kotce a vybrat si z více psů,“ dodal zastupitel Ladislav Sekanina.

Provozovatel útulku ve Slezských Pavlovicích Tomáš Schulz upozorňuje, že jeho zařízení patří k nejlevnějším v republice. Krnovu účtuje za jednoho psa jen 50 korun za den, a převoz do Pavlovic zajišťuje zadarmo. Pro srovnání například útulek v Opavě si účtuje 250 korun za psa na jeden den, olomoucký 180 Kč nebo ostravský 130 Kč.

„Není podstatné, kde útulek leží, ale zda umí nabízet psy prostřednictvím webových stránek a jak je vstřícný k zájemcům o adopci. Naším útulkem už prošlo na 436 psů, z toho bylo 300 úspěšných adopcí z celé republiky. Do adopce jde tři až šest krnovských psů měsíčně,“ popsal své zařízení Tomáš Schulz.

Autor: František Kuba

5.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nádvoří linhartovského zámku se po setmění mění v letní kino. Promítá se tu jako za starých časů z celuloidového filmu.
7

Zámek Linhartovy má půvab i v noci

U nehody v Úvalně museli vyprošťovat zaklíněnou řidičku

K vážné nehodě dvou osobních aut a dodávky došlo ve středu před 18 hodinou v Úvalně. 

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Noční prohlídka zámku s UFO

Ohňostroj a procházka sklepením bývají největšími taháky noční prohlídky zámku Linhartovy.

Suť na krnovském nádraží. Stanice prochází rekonstrucí

Kontejner se sutí, uzavřená hala, prodej jízdenek zvenku. Tak to nyní vypadá na krnovském nádraží. Právě zde probíhá dlouho očekávaná rekonstrukce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení