VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavba sociálních bytů se zpozdí, a také dost prodraží

KRNOV - V těchto dnech podle původního plánu mělo dojít k předání městských sociálních bytů, které vznikají v bývalém internátu střední školy na Opavské ulici. Dokončení se ale odsouvá na únor. Příčinou jsou výrazné vícepráce, s nimiž projektant nepočítal.

29.11.2007
SDÍLEJ:

Stavební práce již finišují.Foto: DENÍK/Fidel Kuba

„Firma Stafi, která rekonstrukci provádí, musela kvůli špatnému stavu stropů a krovů přistoupit k jejich celkové výměně a upozornila nás, že nebude schopna dodržet termín předání bytů do 30. listopadu. Vícepráce jsme museli řešit již u řady zakázek, poprvé se ale stalo, že dodavatel kvůli nim nedodrží termín,“ informovala starostka Renata Ramazanová.

Prodloužení stavby přinese Městu jak ztráty na nájemném, tak vyšší náklady na samotnou rekonstrukci. Hodnota víceprací dosáhla téměř čtyř milionů korun, a k dalšímu navýšení ceny dojde kvůli zvýšení daně z přidané hodnoty ve stavebnictví v lednu. To způsobí růst cen všech vstupů včetně stavebních prací. „Dohodli jsme se proto s dodavatelem, firmou Stafi CZ, s.r.o., že na sebe převezme závazky, které plynou ze změny výše daně z přidané hodnoty, a o tuto částku dostane město slevu. Jedná se o 270 tisíc korun,“ uvedla starostka.

Dle nové dohody mezi Městem Krnov a dodavatelem budou do 29. února 2008 hotové byty, veškeré vnitřní práce a přístupový chodník. Do konce června 2008 budou dokončeny fasády obou objektů včetně příjezdové komunikace, parkoviště pro 37 osobních automobilů a výsadby zeleně. Ve dvou objektech vzniká 41 bytů, z toho jeden správcovský a čtyři bezbariérově upravené pro imobilní osoby.

Všechny byty jsou spíš menší, mají plochu do šedesáti metrů čtverečních, a jsou určeny prioritně občanům, kteří mají ztížený přístup k bydlení. Důvodem mohou být zvláštní potřeby vyplývající ze zdravotního stavu nebo sociálních okolností. Kromě bytů pro vozíčkáře nebo nevidomé občany by zde měly vzniknout také byty na půl cesty, chráněné bydlení a startovací byty. Rozdělením bytů podle toho, komu budou určeny, a účelem dvou nebytových prostor v objektech, se bude zabývat počátkem prosince sociální komise Rady města Krnova.

Rekonstrukce budovy internátu na sociální byty patří k největší letošním investičním akcím Města Krnova. Náklady dosáhnou 34 milionů korun. Město na rekonstrukci získalo dotaci ve výši 22 milionů korun ze Státního fondu rozvoje bydlení.

29.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nádvoří linhartovského zámku se po setmění mění v letní kino. Promítá se tu jako za starých časů z celuloidového filmu.
7

Zámek Linhartovy má půvab i v noci

U nehody v Úvalně museli vyprošťovat zaklíněnou řidičku

K vážné nehodě dvou osobních aut a dodávky došlo ve středu před 18 hodinou v Úvalně. 

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Noční prohlídka zámku s UFO

Ohňostroj a procházka sklepením bývají největšími taháky noční prohlídky zámku Linhartovy.

Suť na krnovském nádraží. Stanice prochází rekonstrucí

Kontejner se sutí, uzavřená hala, prodej jízdenek zvenku. Tak to nyní vypadá na krnovském nádraží. Právě zde probíhá dlouho očekávaná rekonstrukce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení