VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci v krnovské nemocnici čtou dětským pacientům

Červen patří čtenářům a milovníkům literatury. Celostátní Týden čtení přinesl akce, do kterých se zapojili i krnovští školáci. Například chodí číst dětem do nemocnice.

19.6.2017
SDÍLEJ:

Týden čtení si krnovští žáci prodloužili na celý měsíc. V krnovské nemocnici budou až do konce června každé pondělí a středu předčítat nejmladším pacientům pohádky.Foto: Kateřina Adami

Týden čtení vybízí mládež k předčítání, besedám a hrám. Je impulsem pro školy, školky, knihovny i veřejnost, aby se na základě vlastních nápadů zapojili do týdenního svátku literatury.

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici pořádá řadu akcí na podporu čtenářství, ať už je to tolik populární Noc s Andersenem, besedy o knihách či vlastní tvorba žáků. Proto si žáci nenechali ujít ani Týden čtení a zapojili se do akce Čtení v nemocnici.

Vybrali si Krysáky

„Myšlenka číst malým pacientům byla do programu zavedena už v roce 2006 a od té doby se projekt Čtení v nemocnici rozšířil do mnoha měst. Přibývá dobrovolníků, kteří navštěvují nemocné děti", vysvětlila paní učitelka Kateřina Adami, proč se po dohodě s ředitelem krnovské nemocnice a primářkou dětského oddělení žákyně osmého ročníku vydaly číst dětským pacientům.

„Z mnoha titulů, které by mohly dětské posluchače zaujmout, byla vybrána kniha Jiřího Žáčka Krysáci, protože veselý příběh kamarádů ze smetiště děti znají z večerníčků. Čtení v nemocnici bude probíhat celý červen, vždy v pondělí a ve středu přijdeme potěšit děti pohádkou. Snad se nám podaří je zaujmout a pomoci jim lépe snášet pobyt v nemocnici," doplnila Adami.

Byla to také příležitost oslovit místostarostu Krnova Michala Brunclíka, který původně působil na této škole jako pedagog, aby přišel do nemocnice podpořit snahu žáků a podpořil myšlenku potěšit malé pacienty krásou čteného slova.

Kromě předčítání malým pacientům se rozhodli žáci základní školy na Žižkově ulici také zorganizovat sbírku knih pro dětské oddělení krnovské nemocnice. Do sbírky se zapojili nejen žáci, ale také učitelé. Připravili dětskému oddělení milý dárek v podobě rovné stovky knih pro děti a mládež.

Žáci na druhém stupni navíc vytvořili do knih originální záložky i s věnováním pro krnovskou nemocnici. „Vše pak bylo předáno paní primářce dětského oddělení MUDr. Marii Žaloudíkové, která měla i za děti velkou radost," uzavřela Adami.

Autor: František Kuba

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Některé obce mají své vrty zdrojů pitné vody

Ilustrační foto

Tábor uzavírá přihlášky

Vyhláška O nočním klidu

Vyhláška O nočním klidu, schválená krnovskými zastupiteli na jejich červnovém zasedání, nabyde účinnosti už v pátek 7. července.

Infocentrum testuje elektrokola

Minulý týden zaměstnanci Městského informačního centra v Bruntále zkoušeli nová elektrokola na okruhu kolem Slezské Harty.

V přírodovědné soutěži došli až do finále

Mladí přírodovědci z Břidličné mají na svém kontě další úspěšnou účast v soutěži.

Patnáct let partnerství, města Krnov a Prudnik je chválí

U příležitosti oslav patnáctileté spolupráce starostka Krnova Jana Koukolová Petrová a starosta Prudniku Franciszk Fejdych podepsali deklaraci o pokračování partnerství mezi oběma městy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies