VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci v krnovské nemocnici čtou dětským pacientům

Červen patří čtenářům a milovníkům literatury. Celostátní Týden čtení přinesl akce, do kterých se zapojili i krnovští školáci. Například chodí číst dětem do nemocnice.

19.6.2017
SDÍLEJ:

Týden čtení si krnovští žáci prodloužili na celý měsíc. V krnovské nemocnici budou až do konce června každé pondělí a středu předčítat nejmladším pacientům pohádky.Foto: Kateřina Adami

Týden čtení vybízí mládež k předčítání, besedám a hrám. Je impulsem pro školy, školky, knihovny i veřejnost, aby se na základě vlastních nápadů zapojili do týdenního svátku literatury.

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici pořádá řadu akcí na podporu čtenářství, ať už je to tolik populární Noc s Andersenem, besedy o knihách či vlastní tvorba žáků. Proto si žáci nenechali ujít ani Týden čtení a zapojili se do akce Čtení v nemocnici.

Vybrali si Krysáky

„Myšlenka číst malým pacientům byla do programu zavedena už v roce 2006 a od té doby se projekt Čtení v nemocnici rozšířil do mnoha měst. Přibývá dobrovolníků, kteří navštěvují nemocné děti", vysvětlila paní učitelka Kateřina Adami, proč se po dohodě s ředitelem krnovské nemocnice a primářkou dětského oddělení žákyně osmého ročníku vydaly číst dětským pacientům.

„Z mnoha titulů, které by mohly dětské posluchače zaujmout, byla vybrána kniha Jiřího Žáčka Krysáci, protože veselý příběh kamarádů ze smetiště děti znají z večerníčků. Čtení v nemocnici bude probíhat celý červen, vždy v pondělí a ve středu přijdeme potěšit děti pohádkou. Snad se nám podaří je zaujmout a pomoci jim lépe snášet pobyt v nemocnici," doplnila Adami.

Byla to také příležitost oslovit místostarostu Krnova Michala Brunclíka, který původně působil na této škole jako pedagog, aby přišel do nemocnice podpořit snahu žáků a podpořil myšlenku potěšit malé pacienty krásou čteného slova.

Kromě předčítání malým pacientům se rozhodli žáci základní školy na Žižkově ulici také zorganizovat sbírku knih pro dětské oddělení krnovské nemocnice. Do sbírky se zapojili nejen žáci, ale také učitelé. Připravili dětskému oddělení milý dárek v podobě rovné stovky knih pro děti a mládež.

Žáci na druhém stupni navíc vytvořili do knih originální záložky i s věnováním pro krnovskou nemocnici. „Vše pak bylo předáno paní primářce dětského oddělení MUDr. Marii Žaloudíkové, která měla i za děti velkou radost," uzavřela Adami.

Autor: František Kuba

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Myslivci v Razové připravili pochutnání na jídlech se zvěřiny.
8

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

V sobotu se na krnovském náměstí odehraje zábavné odpoledne Dobré srdce Krnova. Program začíná v 15 hodin koncertem a autogramiádou Johnyho Machette a Ezyho a ukončí ho kolem 22 hodin koncert Janka Ledeckého.  

Krnovští fanoušci vojenské historie se předvedou na bojišti se svým kanónem

Krnovský Klub vojenské historie KVH Maxim oblékne uniformy Wehrmachtu a se svým kanonem vyrazí do bitvy. U Králík dnes začíná akce Cihelna, která nás vrátí k válečným událostem v roce 1945.

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení