VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice v Luzích dostala pořádně zabrat

Luhy – Silnice procházející skrz Luhy na trase mezi Horním Benešovem a Lichnovem ve směru na Krnov prošla v roce 1996 nemilou proměnou.

15.3.2010
SDÍLEJ:

Nový most přes řeku Čížinu v Luhách vystavěli Hornobenešovští ještě předtím, než se vrhnou na centrální opravu silnice vedoucí do Lichnova.Foto: DENÍK/Karel Janeček

Tehdejší povodně ji napůl rozbily. Správě silnic se podařilo opravit pouze dva rozbité kratší úseky komunikace a dál se už nedělo nic, mimo instalací svodidel a podobných prvků.

V roce 1999 až 2000 probíhala v Luzích plynofikace, takže na silnici vznikla nová podélná rýha, která se časem začala propadat. V současnosti v této lokalitě budují kanalizaci a přípojky k jednotlivým stavbám. Kanalizace vede na druhé straně cesty od domů, takže je i druhá polovina vozovky v dezolátním stavu.

„Máme slíbeno od správy a údržby silnic, že v letošním roce položí na vozovku nový povrch. Se zástupcem silnic jsme 4. března společně celý úsek projeli a dohodli jsme se na termínu dokončení přípojek tak, aby mohli silničáři nastoupit,“ řekl hornobenešovský starosta Jaroslav Žerotínský. S tím, že silničáři odstraní deseti až patnácti centimetrovou vrstvu vozovky a nahradí se novou.

Výstavba kanalizace pokračuje i nadále podle stanoveného harmonogramu. Radnice pouze musela vyřešit některé dílčí potíže. „Například jsme museli upravit projektovou dokumentaci.

Největší problém máme s tím, že dosud nemáme podepsanou smlouvu s ministerstvem, proto jsme zatím stavbu táhli z vlastních prostředků,“ uvedl Jaroslav Žerotínský. Ministerským spadl počítačový systém, proto se podpis smlouvy opozdil. Zprovozněn měl být do konce února, ale ani v březnu podepsáno zatím není.

Autor: Karel Janeček

15.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Básník Jaroslav Seifert

Pořad o Seifertovi v krnovské knihovně

Živá zahrada 2017: úspěch školaček z Břidličné

Ztvárněte co nejvěrohodněji našeho zimního návštěvníka – brkoslava severního, Takové bylo téma výtvarné soutěže Živá zahrada 2017.

Jak mohou děti trávit volný čas?

Find your way, tak se jmenuje akce, kterou pro žáky Základní školy Petrin pořádá bruntálské informační středisko Europe Direct ve spolupráci s JF show Agency.

Albrechtické zastupitelstvo bude řešit kauzu prodeje dřeva Wood Source

Albrechtičtí zastupitelé se sejdou ve středu 24. května v 17 hodin v klubovně školní tělocvičny. Na programu mají například projednání architektonické studie Knihovna Města Albrechtic, která má vzniknout v patře Měšťanského domu na Náměstí ČSA.

Ve středu má krnovská radnice pro všechny dveře dokořán

Krnovskou radnici každý zná jako architektonickou dominantu. Z interiérů občané znají jen pár kanceláří, ve kterých něco vyřizovali. Středeční Den otevřené radnice ukáže všechna zákoutí i s úředníky a politiky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies