VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice v Luzích dostala pořádně zabrat

Luhy – Silnice procházející skrz Luhy na trase mezi Horním Benešovem a Lichnovem ve směru na Krnov prošla v roce 1996 nemilou proměnou.

15.3.2010
SDÍLEJ:

Nový most přes řeku Čížinu v Luhách vystavěli Hornobenešovští ještě předtím, než se vrhnou na centrální opravu silnice vedoucí do Lichnova.Foto: DENÍK/Karel Janeček

Tehdejší povodně ji napůl rozbily. Správě silnic se podařilo opravit pouze dva rozbité kratší úseky komunikace a dál se už nedělo nic, mimo instalací svodidel a podobných prvků.

V roce 1999 až 2000 probíhala v Luzích plynofikace, takže na silnici vznikla nová podélná rýha, která se časem začala propadat. V současnosti v této lokalitě budují kanalizaci a přípojky k jednotlivým stavbám. Kanalizace vede na druhé straně cesty od domů, takže je i druhá polovina vozovky v dezolátním stavu.

„Máme slíbeno od správy a údržby silnic, že v letošním roce položí na vozovku nový povrch. Se zástupcem silnic jsme 4. března společně celý úsek projeli a dohodli jsme se na termínu dokončení přípojek tak, aby mohli silničáři nastoupit,“ řekl hornobenešovský starosta Jaroslav Žerotínský. S tím, že silničáři odstraní deseti až patnácti centimetrovou vrstvu vozovky a nahradí se novou.

Výstavba kanalizace pokračuje i nadále podle stanoveného harmonogramu. Radnice pouze musela vyřešit některé dílčí potíže. „Například jsme museli upravit projektovou dokumentaci.

Největší problém máme s tím, že dosud nemáme podepsanou smlouvu s ministerstvem, proto jsme zatím stavbu táhli z vlastních prostředků,“ uvedl Jaroslav Žerotínský. Ministerským spadl počítačový systém, proto se podpis smlouvy opozdil. Zprovozněn měl být do konce února, ale ani v březnu podepsáno zatím není.

Autor: Karel Janeček

15.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fanoušci osoblažské úzkokolejky chystají v sobotu speciální parní jízdu na Den dráhy.

Den dráhy na Osoblažce

Zvěřina. Ilustrační foto.

Zvěřinové hody

Oslavy v Horním Benešově

Oslavy města si v Horním Benešově užijí děti, mladí i starší již tento víkend. Program začne v pátek od 20 hodin v areálu sportovišť v Nerudově ulici a potrvá až do dvou do rána. Hrát budou skupiny Maraton a Hobes.

Svatojánská noc ve Vrbně

Noční atraktivní zábavu pro děti i dospělé připravil Spolek Přátel Vrbenska na sobotu 24. června, účastníci mohou prožít Svatojánskou noc plnou tajemství, kouzel a pohádkových bytostí.

Otevřená brána v Rýmařově

V Městském muzeu v Rýmařově je k vidění výstava konaná u příležitosti zrestaurování plastiky Herberta Dlouhého Otevřená brána.

V Krnově uctí blahoslaveného Anděla z Dachau i madonu

Mariánská socha z kláštera salvatoriánů v Krnově je dnes známá jako Madona z Dachau. V Krnově si 23. června připomeneme její osudy i osobnost Engelmara Unzeitiga, Anděla z Dachau.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies