VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice se opravují! Řidiči pozor na dopravní omezení

Okres Bruntál – Nový povrch získává v listopadu hned několik silnic bruntálského regionu. Dopravní omezení číhají na řidiče od Třemešné a Krnova po Rýmařov a Dětřichov nad Bystřicí.

14.11.2012 2
SDÍLEJ:

Nový povrch získává v listopadu hned několik silnic bruntálského regionu. Dopravní omezení číhají na řidiče od Třemešné a Krnova po Rýmařov a Dětřichov nad Bystřicí. Foto: Deník/Karel Janeček

V Třemešné opravují most, v obci se proto jezdí pouze v jednom pruhu. Mezi Třemešnou a Městem Albrechtice řídí dopravu kyvadlově také jedním pruhem, u Rudíkov upravují propusti.

Semafory řídí dopravu mezi Městem Albrechtice a Krnovem. Motoristé musí s omezením počítat u Linhartov. Všechny tři akce skončí ve druhé půli listopadu.

Nový povrch vozovky vzniká v Opavské ulici v Krnově. Provoz v ulici řídí semafor. Z nové vozovky se budou moct brzy radovat také řidiči na trase z Brantic do Krasova. Obě stavební uzávěry potrvají do konce listopadu.

V Bruntále se množí kolony

Hned se dvěma dopravními omezeními je nutné počítat v Bruntále, v Květné a Rýmařovské ulici.

Květná ulice je zcela uzavřena od kurtů, až po odbočku s ulicí Na Kopečku. Objízdná trasa vede přes Lidickou ulici. Práce mají skončit v závěru listopadu.

O týden dřív skončí rovněž práce na novém povrchu v Rýmařovské ulici. Na hlavní silnici z Ostravy do Šumperku se musí automobilisté obrnit trpělivostí. Na semaforech se hodnou chvíli zdrží.

Kompletně uzavřená je zkratka z Rýmařova do Dolní Moravice. Silnice je uzavřená z ulic Opavské a Rudé Armády v Rýmařově, až do Moravice. Objížďka vede přes Malou Štáhli k odbočce na Novou Ves. Opravy skončí koncem měsíce.

Semafory řídí dopravu v Lomnici, kde se dělníci věnují údržbě mostů. Zcela stejná je situace v Dětřichově nad Bystřicí. Jelikož nelze nic uspěchat, práce skončí až v příštím roce.

Dopravní výbor řídí Jaroslav Kala

Šéfem dopravního výboru krajského zastupitelstva se stal v listopadu člověk z Rýmařova, a to rýmařovský místostarosta Jaroslav Kala.

„Rád bych, aby se v rozpočtu kraje našly prostředky pro další rekonstrukce dopravních staveb v bruntálském regionu," řekl Kala. Peníze se bude snažit nalézt pro zajištění větší bezpečnosti účastníků provozu, na nasvícení přechodů pro chodce, na chodníky.

„Především v problémových úsecích v obcích a městech, kde dřív k nějakým nehodám došlo. Důležitá je i pro obyvatele našeho regionu dostavba obchvatu okolo Hrabyně, pro dostupnost snadnější a rychlejší," dodal Kala.

Ten dále doplnil, že existuje takzvaná Bílá kniha, která ukazuje, která ze staveb má prioritu před ostatními stavbami. Podmínky pro umístění v knize určuje několik jasně stanovených faktorů.

Autor: Redakce

14.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svatbu měli v úvalenském kostele 21. září roku 1957. Jaký mají po šedesáti letech soužití recept na dobré manželství?

Anička a Josef jsou spolu šedesát let, jaký mají recept na dobré manželství?

Kryštof Krsek

Pistolář Kryštof Krsek ovládl mistrovství republiky

Do Jeseníků se vrátil majestátní orel skalní, po více než sto letech

Pro milovníky přírody je to výborná zpráva. Do Jeseníků se po více než sto letech vrátil orel skalní.

Kniha o Bruntále

V Městském informačním centru na náměstí Míru a na autobusovém terminálu v Bruntále si zájemci mohou zakoupit knihu nazvanou BRUNTÁL – Příběh nejstaršího města.

Sál na školení i oslavy

Výstavbu nového kongresového sálu dokončili v minulých dnech v Horním Benešově. Sál se nachází v Nerudově ulici a jeho kapacita je 80 osob.

Čtenáři lovili užovky objektivem

Článek v Deníku, že herpetologové hledají důkazy o výskytu užovky podplamaté na Krnovsku, měl velký čtenářský ohlas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení