VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rybníky jsou v obležení rybářů

Region - V sobotu 15. listopadu skončilo celostátní hájení kaprovitých ryb na vodních nádržích. Rybáři už mohou opět na jejich lov.

18.11.2008
SDÍLEJ:

Ryby z Petrova rybníka u Krnova míří nejen na vánoční stůl, ale také do rybářských revírů v regionu, kde si je mohou následně ulovit rybáři.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Během měsíce, po který se lovit nesmělo, se mohly nově vysazené ryby v revírech aklimatizovat. Nyní již čelí nájezdům sportovních rybářů i takzvaných masařů, kterým víc než o požitek z lovu jde o množství ryb (masa), které si odnesou.

I když by se mohlo zdát, že přicházející zima rybářům nepřeje, tak pravý opak je pravdou. Příznivci Petrova cechu mají zarybněné revíry a tohoto faktu chtějí využít k pořádné rybařině. Jediným místem, kde se dlouhé hájení nekonalo, byla v našem regionu vodní nádrž Slezská Harta. Tam byly pláže posety desítkami nadšenců. Ti nyní jezdí většinou na menší revíry.Vokrese je velmi dobře zarybněna například vodní nádrž Pocheň u Úvalna, rybník Celňák ve Městě Albrechticích, rybník Kobylí v Bruntále. Novým lákadlem pro rybáře je rybník v Oborné u Bruntálu, kde byly vysazeny velké ryby.

Část rybářů malé revíry nelákají. „Celý rok většinu ryb pouštím. Ani teď nechci chytat žádné bahňáky. Proto si raději zajedu na Hartu, kde je spousta krásných ryb. Nevýhodou Harty při lovu je její rozloha. To mě však od chytání neodrazuje, spíše naopak. Ve chvíli, kdy se mi podaří ulovit mírového kapra, budu vědět, že mám na vánočním stole chuťově vynikající rybu,“ sdělil Milan Petříček, rybář z Krnova.

Většina rybářů se na malé revíry již vydala, anebo se tam chystá. Právě na malých rybnících budou moci na poslední chvíli s jistotou ulovit rybu na vánoční stůl. Bohužel i mezi rybáři se najdou takzvaní masaři, kteří budou jezdit lovit s velkou intenzitou. Pokud voda v menších nádržích nestihne zamrznout, tak je možné, že na jaře bude díky těmto nenasytným lovcům bez šupiny.

V pohotovosti jsou také porybní, kteří dohlíží na míru ulovených ryb a jejich počet. „V rybářském zákonu je jasně stanoveno, že si rybář může odnést od vody za měsíc maximálně deset mírových kaprů. Porybní dohlíží na to, aby rybáři tuto hranici dodržovali. V případě jejího překročení okamžitě odebírají povolenku. Většina rybářů je sportovních a neodnese si domů ani deset kaprů za rok. I mezi rybáři jsou ale lidé, kterým nestačí desítky ryb ročně. To je smutné,“ posteskl si Jürgen Greipel, hospodář krnovské organizace Českého rybářského svazu.

Autor: Jiří Krušina

18.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení