VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce koupaliště: běží lhůta pro nabídky

Město Krnov udělalo další krok k tomu, aby se příští sezonu otevřelo nové koupaliště.

16.9.2017
SDÍLEJ:

Krnované si své "retro" koupaliště užívají letos naposledy. Po skončení sezóny začne rekonstrukce.Foto: Deník / Mathiasová Gabriela

Město má jasnou vizi: 30. června 2018 se bude otevírat nové koupaliště. Místostarosta Michal Brunclík je přesvědčen, že se to stihne. Lhůta pro podání nabídek na rekonstrukci krnovského koupaliště začala běžet včera a končí 5. října.

Harmonogram prací je stanoven tak, aby koupaliště mohlo být na začátku příští sezony otevřeno. „Nechci tvrdit, že se nemůže stát neočekávaná komplikace, způsobená třeba počasím, to nemůžeme předvídat, nicméně celá záležitost je připravena záměrně do dvou let tak, aby dopad na městský rozpočet nebyl drtivý, práce byly provedeny technologicky správně a aby výsledek byl pozitivní,“ uvedl Michal Brunclík.

Projekt nebo spíše jeho načasování má totiž své kritiky. Skupina stálých návštěvníků koupaliště projevila obavy, že Krnované zůstanou příští léto bez koupání. Chtěli, aby se vše nejdřív řádně připravilo a práce začaly hned po sezoně, tedy v září 2018.

Tím by nebyla ohrožena žádná koupací sezóna. Harmonogram města je ale jiný. Kdy se má podle něj začít stavět? „O vítězi soutěže by měla rozhodnout rada města 11. října,“ informovala mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

„Jsem přesvědčen o tom, že některé stavební práce, například bourací, se dají provést ještě v tomto kalendářním roce,“ doplnil Michal Brunclík.

Místostarosta také navrhl, aby firma, která se přihlásí, musela složit jistinu 500 tisíc korun. „Tím se budeme snažit omezit to, aby dodavatel nedal nízkou cenu a pak nám neřekl, že z kapacitních důvodů nepodepíše smlouvu. Půl milionu složí jako takovou pojistku, že to myslí vážně,“ vysvětlil Michal Brunclík.

Rekonstrukce koupaliště bude spočívat v úpravě stávajících venkovních plaveckých bazénových van, které budou opraveny a překryty speciální fólií, v opravě objektu strojovny bazénové technologie a ve vybudování nových akumulačních jímek, včetně úpravy okolních ploch. Dětský bazén bude vybudován nový.

Po rekonstrukci bude mít vodní plocha bazénů kapacitu 505 osob a areál pojme až 1767 návštěvníků denně. Orientační cena rekonstrukce je necelých 37 milionů korun.

Autor: Gabriela Mathiasová

16.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zápolení traktorů se chystá na zátorské traktoriádě

Ilustrační foto.

Skauti vyrazí vlakem Křížem krážem republikou

Ukončení zámecké sezóny v Janovicích

Závěr sezony na zámku v Janovicích bude patřit divadelnímu představení Věnce, s kterým přijede polský divadelní soubor Troche Lipa.

Na kole na úřad i do kostela

Stovky věřících z celé republiky se v neděli 17. září vydaly do kostela bez auta. Zapojili se do desátého ročníku ekumenické akce Do kostela na kole.

Hasiči společně darovali krev

Darovat krev přišlo v Bruntále patnáct dobrovolných hasičů.

Malované zpívání

Práce žáků Základní umělecké školy Bruntál mohou vidět diváci na nové výstavě v Galerii v kapli v Bruntále, výstava má název Malované zpívání 2.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení