VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní podpořili budování zastávky Červený Dvůr

Rada města Krnova minulý týden schválila záměr prodeje pozemku, který je nutný pro výstavbu rampy k nové železniční zastávce Krnov Červený Dvůr.

13.4.2017
SDÍLEJ:

Za nádražím Krnov Cvilín by na trati do Opavy mohla přibýt nová zastávka Krnov Červený dvůr. Foto: Deník/Fidel Kuba

Zatímco dnes zastavují vlaky jen na nádraží Krnov Cvilín a pak až v Úvalně, zaměstnanci firem sídlících v krnovské průmyslové zóně Červený Dvůr by uvítali možnost cestovat do práce vlakem, když už tudy spoje stejně projíždí.

Společnosti, které v průmyslové zóně podnikají, se obrátily na vedení města s nápadem zřídit na této trati novou zastávku Červený Dvůr.

„Vedení města tuto aktivitu podporuje, neboť průmyslová zóna se rozvíjí a individuální doprava zaměstnanců osobními auty je problémová a nežádoucí. Nyní v zóně pracuje kolem 600 zaměstnanců, ale firmy dále expandují a rozrůstají se, navíc nabízíme další hektary pro nové podnikatelské záměry. Je pravděpodobné, že v horizontu tří až pěti let bude v zóně pracovat 1000 až 1200 lidí," uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík, který informoval Správu železniční dopravní cesty SŽDC, že město Krnov je ochotné se na výstavbě zastávky spolupodílet.

„Jsem velmi rád, že už od začátku se SŽDC k našemu záměru staví velmi vstřícně," dodal Michal Brunclík. Městská rada podporuje průmyslovou zónu jako zdroj pracovních příležitostí, proto radní kromě schválení čtyřiceti metrů plošných pro rampu k plánované zastávce Červený Dvůr současně jednohlasně podpořili také vybudování sjezdu z obslužné komunikace na náklady Města Krnova a zajišťování úklidu a zimní údržby.

Autor: František Kuba

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Ilustrační foto.

Mobilní kamera pro Krnov

Město Albrechtice pozvalo Komprachtice na Osoblažku

Parní vlak na osoblažské úzkokolejce sice má svůj jízdní řád, ale pokud se najde dostatečně početná skupina zájemců, může si domluvit speciální jízdu. Tak jako Město Albrechtice.

Onko Niké: ženy, které se nevzdaly

Onemocněla ve svých padesáti letech. Dnes se Jarmile Novotné pomalu blíží sedmdesátka, žije aktivním životem a spolu s ostatními členkami spolku

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Svědkyně neobyčejných událostí

Krnovský gymnazista Kristián Jedelský zpracoval pro projekt Příběhy 20. století vyprávění řádové sestry Bonfilie, která dnes žije v charitním domě ve Městě Albrechticích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies