VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní podpořili budování zastávky Červený Dvůr

Rada města Krnova minulý týden schválila záměr prodeje pozemku, který je nutný pro výstavbu rampy k nové železniční zastávce Krnov Červený Dvůr.

13.4.2017
SDÍLEJ:

Za nádražím Krnov Cvilín by na trati do Opavy mohla přibýt nová zastávka Krnov Červený dvůr. Foto: Deník/Fidel Kuba

Zatímco dnes zastavují vlaky jen na nádraží Krnov Cvilín a pak až v Úvalně, zaměstnanci firem sídlících v krnovské průmyslové zóně Červený Dvůr by uvítali možnost cestovat do práce vlakem, když už tudy spoje stejně projíždí.

Společnosti, které v průmyslové zóně podnikají, se obrátily na vedení města s nápadem zřídit na této trati novou zastávku Červený Dvůr.

„Vedení města tuto aktivitu podporuje, neboť průmyslová zóna se rozvíjí a individuální doprava zaměstnanců osobními auty je problémová a nežádoucí. Nyní v zóně pracuje kolem 600 zaměstnanců, ale firmy dále expandují a rozrůstají se, navíc nabízíme další hektary pro nové podnikatelské záměry. Je pravděpodobné, že v horizontu tří až pěti let bude v zóně pracovat 1000 až 1200 lidí," uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík, který informoval Správu železniční dopravní cesty SŽDC, že město Krnov je ochotné se na výstavbě zastávky spolupodílet.

„Jsem velmi rád, že už od začátku se SŽDC k našemu záměru staví velmi vstřícně," dodal Michal Brunclík. Městská rada podporuje průmyslovou zónu jako zdroj pracovních příležitostí, proto radní kromě schválení čtyřiceti metrů plošných pro rampu k plánované zastávce Červený Dvůr současně jednohlasně podpořili také vybudování sjezdu z obslužné komunikace na náklady Města Krnova a zajišťování úklidu a zimní údržby.

Autor: František Kuba

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrad Sovinec. Ilustrační foto.

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Linhartovský zámek. Ilustrační foto.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

/ROZHOVOR/ V současné době už fotbal nehraje ani rekreačně a věnuje se zejména svému vnukovi. Zhruba před čtvrtstoletím si ovšem obranu tehdejšího opavského Ostroje, který brázdil vody naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže, šlo bez stopera Kamila Vrby představit jen stěží. Momentálně na trávníky vybíhá spíše sporadicky a dění na hřišti přihlíží především z pozice diváka.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies