VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Leonardo umožnil Praktiku slovenskou stáž

Horní Benešov, Spišská Nová Ves– Žáci druhého ročníku hornobenešovské střední školy Praktik se vydají v únoru na třítýdenní výměnnou pracovní stážna Slovensko.

13.2.2010
SDÍLEJ:

Vasil Kolesár jako ředitel slovenské partnerské školy hornobenešovským se svou suitou slíbil, že se na Spiši lecčemu naučí a také ji lépe poznají.Foto: DENÍK/Karel Janeček

Vybraní jedinci se mohou těšit do partnerské školy do Spišské Nové Vsi. Smyslem stáže není pouze výuka nových technologických postupů při práci se sádrokartonem, ale i navázání nových přátelských vztahů mezi studenty, výměna zkušeností a získání nových poznatků. K tomu mohou výletníci a stážisti poznat osobně historickou oblast Spiše.

Podobně vloni v říjnu šest žáků spolu s vedením Stredné odborné školy Spišská Nová Ves využilo možnosti užít si napůl pracovní a napůl poznávacího pobytu v partnerském Praktiku.

Dotace na tento projekt škola získala již potřetí

Výměnné pobyty umožnily peníze získané z projektu Evropské unie Leonardo da Vinci. „Dotace na tento projet naše škola získala již potřetí, a to hlavně zásluhou obětavých pedagogů,“ vyzdvihla koordinátorka projektu Renáta Kolářová.

Ti, které škola vybrala jako vhodné stážisty pro cizinu, absolvovali kurz slovenského jazyka, seznámili se s kulturou této země a prošli teoretickou přípravou.

„Přejeme všem studentům příjemný pobyt, úspěšné zakončení stáže a věříme, že jim tento pobyt v cizí zemi přinese hodně nových poznatků, vědomostí a zkušeností, které později uplatní v životě,“ poslala vzkaz účastníkům výměnné stáže Renáta Kolářová.

Autor: Karel Janeček

13.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Novinky na trati do Prahy

Novináři Jakub Patočka a Zuzana Vlasatá v pátek v Krnově představili film Selský rozum, ve kterém vystupují, a knihu Žlutý baron, kterou napsali.

Proč v kontroverzním filmu chybělo Babišovo vyjádření?

Nejen slunce: naše oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Ostrava - Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Zřícenina Vartnov je předěl mezi vodním hradem a tvrzí

Dvacetihektarová vodní nádrž v Pochni u Brumovic je vyhledávaná rybáři i příznivci přírodního koupání. V její těsné blízkosti, téměř ve středu osady, skrývá zalesněný pahorek zříceninu hradu Vartnova. I když původ hradu je i dnes nejasný, je zřejmé, že tento typ stavby, jakýsi přechod mezi tvrzí a hradem, spadá do přelomu 13. a 14. století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení