VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodali les, aby se hotel na Cvilíně mohl rozšířit

KRNOV – Majitel hotelu Cvilín Savas Michajlidis chce koupit les v prostoru mezi svým hotelem a cvilínskými schody, aby se tento lesní pozemek pokusil změnit na stavební. Potřebuje totiž formou přístavby rozšířil kapacitu hotelu.

22.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Krnovští zastupitelé se shodují, že Krnov v současnosti postrádá hotel na vyšší úrovni, který je schopen najednou ubytovat celý autobus návštěvníků. Záměr hoteliéra je pro město přínosem, protože zvýší jeho atraktivitu pro oblast cestovního ruchu. Přestože krnovská zastupitelstvo je rozšíření hotelu příznivě nakloněno, problém je v tom, že územní plán v těchto místech žádnou zástavbu neumožňuje a navíc se na lesní fond vztahuje zvláštní ochrana.

V pravidlech o prodeji městských pozemků také platí úplně jiný režim při prodeji lesa a při prodeji stavebního pozemku, který lze prodat až po kolaudaci stavby. Zastupitelstvo stálo před zapeklitou otázkou, zda se vlastně bude prodávat les nebo stavební pozemek.

„Územní plán je koncepční materiál, a provést v něm jakoukoliv změnu je složitý proces. Pokud má někdo zájem z lesa udělat stavební pozemek, musí počítat i s tím, že výsledek je nejistý. Pan Michajlidis se rozhodl toto martýrium podstoupit, přestože je tam i riziko neúspěchu. Domnívám se, že za současné situace lze pozemek prodat jen jako les, přestože z žádosti o prodej parcely jasně vyplývá záměr výstavby,“ komentovala situaci vedoucí odboru správy majetku města Lenka Andršová.

Zastupitelstvo prodej lesa schválilo.

22.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Novinky na trati do Prahy

Novináři Jakub Patočka a Zuzana Vlasatá v pátek v Krnově představili film Selský rozum, ve kterém vystupují, a knihu Žlutý baron, kterou napsali.

Proč v kontroverzním filmu chybělo Babišovo vyjádření?

Nejen slunce: naše oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Ostrava - Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Zřícenina Vartnov je předěl mezi vodním hradem a tvrzí

Dvacetihektarová vodní nádrž v Pochni u Brumovic je vyhledávaná rybáři i příznivci přírodního koupání. V její těsné blízkosti, téměř ve středu osady, skrývá zalesněný pahorek zříceninu hradu Vartnova. I když původ hradu je i dnes nejasný, je zřejmé, že tento typ stavby, jakýsi přechod mezi tvrzí a hradem, spadá do přelomu 13. a 14. století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení