VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem zbývá jen dodělat přípojky

KRNOV - Splašková kanalizace v Krnově–Kostelci byla dokončena a předána k užívání. Délka nového kanalizačního řadu přesahuje pět kilometrů.

3.6.2007
SDÍLEJ:

Odhalení plakety. Starostka Renata Ramazanová a jednatel firmy Vodostav Ostrava Viktor Oulehla odhalili při slavnostním předání kanalizace pamětní plaketu.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Jedna z největších investičních akcí Krnova posledních let, výstavba splaškové kanalizace v Kostelci, byla dokončena. Slavnostní předání díla proběhlo ve čtvrtek 31. května u mostu na Mlýnské ulici v Kostelci, kde byla odhalena pamětní plaketa.

Nový kanalizační řad dlouhý 5,3 kilometru odvede splaškové vody na čistírnu z ulic Chářovská, Stará Bruntálská, Mlýnská, Na Břehu, Cejl, Brantická, Kaprasova, Ochranova, Dlouhá a Lidická.

Náklady na výstavbu dosáhly 52 milionů korun, z čehož je 38,3 milionu kryto dotací z eurofondů a ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo 2,56 milionu.

„Většina kanalizace vede v zastavěném území Kostelce, zasahuje do komunikací. Pro množství dalších sítí nebylo možné v některých úsecích kanalizaci vést na veřejných parcelách, proto musely být trubní řady vedeny přes soukromé pozemky a zahrady. Chtěla bych poděkovat občanům, kterých se výstavba dotkla, za jejich vstřícnost a trpělivost,“ uvedla starostka Krnova Renata Ramazanová.

Majitelé domů na nově odkanalizovaných ulicích si nechali vystavět přípojky až po hranici svého pozemku a postupně si budují přípojky k připojení. Po napojení kosteleckých domácností na kanalizaci dojde ke zlepšení životního prostředí tím, že bude celé území důsledně odkanalizováno a čištění odpadních vod bude efektivní.

Zhotovitelem stavby je firma Vodostav Ostrava, která stavbu realizovala podle projektové dokumentace zpracované firmou Koneko. Zástupce zhotovitele, jednatel firmy Viktor Oulehla, připomněl nejproblematičtější místa: „Byl to protlak pod tratí Českých drah u Chářovského parku dlouhý 26 metrů, kde hrozilo sednutí železničního svršku. Měli jsme problém najít firmu, která by se tohoto úkolu zhostila, nakonec protlak zrealizoval Tchas. Dalším náročným úsekem byla shybka pod dnem řeky Opavy, kde nám pomohli potápěči a také místní rybáři, kteří museli kritický úsek slovit, aby nedošlo k úhynu ryb.“

3.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Ladislavem Velebným, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

V krnovském babyboxu našli holčičku a vzkaz, že je to Andrea

V krnovské nemocnici je už pět let k dispozici babybox, do kterého mohou ženy anonymně odložit novorozence, pokud se o něj nechtějí nebo nemohou starat. Lékaři dohlédnou na zdravotní stav odloženého miminka a o jeho dalším osudu rozhodnou orgány sociální péče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení