VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkovné je tady, informace jsou ale chaotické

Bruntál /DISKUTUJTE, HLASUJTE/ - Následující týdny by měly ukázat, na co se při přípravě nařízení placeného parkovného v Bruntále, ještě zapomnělo. Za stání v centru města se bude platit od prvního máje.

1.5.2009
SDÍLEJ:

Za hodinu parkování v centru Bruntálu řidiči od 1. května zaplatí deset korun. Při stanovení výše parkovného zástupci města diskutovali se zkušenými a vycházeli i ze srovnání s jinými městy.Foto: DENÍK/Zuzana Pršalová

Přípravy plánovaného placeného parkování v centru Bruntálu, které má platit od 1. května, provází zmatky. Přestože radnice nedávno obyvatele města informovala o jasných plánech a postupech, nové nařízení neřeší některé situace a sdělení jsou nejasná.

Při plánování akce, jehož operátorem a realizátorem jsou TS Bruntál s. r. o., se opomnělo například na případy, kdy jeden obyvatel nebo nájemník centra Bruntálu vlastní více vozidel. Podle nařízení má však nárok pouze na jednu takzvanou rezidentskou kartu.

„Je třeba zmínit, že se jedná o zcela novou činnost, proto se dá předpokládat, že vprůběhu provozování narazíme i na další možnosti vylepšení celého systému. Období do konce letošního roku bude považován za takzvaný zkušební provoz, po jehož ukončení veškeré připomínky, návrhy, podněty budou vyhodnoceny a případně bude předložen ke schválení dodatek tohoto nařízení,“ upozornil mluvčí Městského úřadu v Bruntále Jiří Ondrášek.

U divadla se platí také

Akce je rozfázovaná do dvou etap, přičemž ta první zpoplatní stání na Žižkově náměstí Zámeckém náměstí, Palackého náměstí, Svatopluka Čecha, Dr. E. Beneše, Fügnerově ulici a ulici Požárníků. Zahrnuje také parkování na Partyzánské ulici, ale ne plochu za bývalou radnicí. Tam se bude platit, až po plánované rekonstrukci, která by měla proběhnout do konce roku.

Co si myslíte o placení parkovného v centru Bruntálu? Diskutujte!

Deset korun za hodinu stání zaplatí i ti, kteří zastaví na parkovišti u divadla. „Řidiči, kteří vjíždějí do zóny placeného parkování, musí zejména sledovat dopravní značení. Každá parkovací plocha je vyznačena buď dopravní značkou IP 13c - Parkoviště sparkovacím automatem, tedy je zpoplatněna, nebo IP 11a - Parkoviště, kdy zpoplatněna není,“ upozornil na důležitý detail mluvčí radnice s tím, že ne každé parkoviště v centru bude zpoplatněno.

Automaty začnou vydělávat nejdříve za rok a půl

Ve druhé etapě, jejíž realizace je naplánovaná do roku 2010, bude parkovací automat nainstalován také na parkovišti pod Kulturním střediskem na Dukelské ulici a u Kina Centrum, kde kvůli nedostatku parkovacích ploch stojí auta obyvatel paneláků z Jaselské a Jiráskové ulici.

„Pokud o zpoplatnění parkoviště u Kina Centrum bude rozhodnuto, musí být adekvátně ošetřen i systém vydávání abonentních a rezidentních karet,“ odpověděl na otázku, zda město těmto lidem parkoviště nahradí, mluvčí Ondrášek.

Společnost TS Bruntál s. r. o. dosud nakoupila dvanáct parkovacích automatů, přičemž hodnota jednoho se pohybuje kolem sto patnácti tisíců korun a další desítky tisíc stálo jejich zabudování. Dle předběžných odhadů nezačnou vydělávat dříve jak za rok a půl.

Autor: Pršalová Zuzana

Souhlasíte s placením parkovného v centru města?

Ano

50 %

Ano, ale ceny jsou vysoké

0 %

Ne

50 %

Hlasovalo: 8

Anketa byla ukončena

1.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nádvoří linhartovského zámku se po setmění mění v letní kino. Promítá se tu jako za starých časů z celuloidového filmu.
7

Zámek Linhartovy má půvab i v noci

U nehody v Úvalně museli vyprošťovat zaklíněnou řidičku

K vážné nehodě dvou osobních aut a dodávky došlo ve středu před 18 hodinou v Úvalně. 

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Noční prohlídka zámku s UFO

Ohňostroj a procházka sklepením bývají největšími taháky noční prohlídky zámku Linhartovy.

Suť na krnovském nádraží. Stanice prochází rekonstrucí

Kontejner se sutí, uzavřená hala, prodej jízdenek zvenku. Tak to nyní vypadá na krnovském nádraží. Právě zde probíhá dlouho očekávaná rekonstrukce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení