VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava mostu bude tři měsíce komplikovat dopravu

Most přes kolejiště, který spojuje Krnov s Kostelcem, je důležitá dopravní tepna. Čeká ho generální oprava, která po tři měsíce bude komplikovat dopravu.

9.6.2017
SDÍLEJ:

Nadjezd přes železnici mezi Krnovem a Kostelcem je už delší dobu terčem kritiky hlavně ze strany cyklistů a chodců.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Krnované řadu let nadávali na rozbité chodníky a rozpraskaný asfalt s boulemi na mostě přes železniční trať Krnov - Olomouc. Tento most také vyhrál v anketě, která zjišťovala, co nejvíc trápí krnovské cyklisty. Za problém cyklisté považují nejen technický stav, ale i chaotické dopravní značení na tomto mostě, protože je na oficiální cyklostezce čeká značka cyklisto, sesedni z kola.

Protože trhliny poukazují také na narušenou konstrukci mostu, vedení města Krnova opakovaně naléhalo na Ředitelství silnic a dálnic ŘSD, aby opravy začaly co nejdříve. Loni se podařilo alespoň provizorně odstranit nejhorší závady.

„Na základě našich požadavků byla provizorně opravena plocha chodníků na mostě tak, aby se minimalizovala pravděpodobnost úrazů a jiných nepříjemností v tomto havarijním úseku," uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík.

Havarijní most, který je majetkem ŘSD, se po letech urgencí letos dočká i generální opravy, kterou provede firma Strabag. Proč to nešlo dřív? Loni byl Krnov rozkopaný tak, že už nebylo žádoucí kumulovat ve městě další dopravní problémy.

„Celková oprava mostního objektu byla zahrnuta do plánu oprav na rok 2017 z toho důvodu, že se nepodařilo pro rok 2016 docílit koordinace plánovaných výluk Správy železniční dopravní cesty s touto stavbou. Dalším důvodem posunutí opravy mostu byla skutečnost, že v roce 2016 byly zahájeny práce na opravě jiného mostu, který je taktéž v Krnově," uvedl Tomáš Opěla, ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR, správy Ostrava.

Na co se mají zejména automobilisté připravit? Rekonstrukce mostu, po kterém vede silnice první třídy, bude probíhat od 26. června do 26. září. V té době z Revoluční na Bruntálskou ulici nikdo neprojede, ale ani tudy neprojde pěšky. Chodců se omezení příliš nedotkne, protože mohou využít lávku přes kolejiště u nádraží.

Motoristy čeká obousměrná objížďka po silnicích I/57 a III/45820, která je vedená ulicemi Jesenická, Albrechtická a Partyzánů. V křižovatce Albrechtické a Partyzánské ulice bude zaslepena ulice Sadová a stane se z ní provizorní okružní křižovatka. Místní doprava může využít jakékoliv ulice v rámci místních komunikací.

Objížďka bude značena obousměrně po ulicích Nádražní, Mikulášská a Bezručova. Uzavírka se dotkne i městské hromadné dopravy. Linka 856 801 z nemocnice do průmyslové zóny Červený dvůr bude převedena na ulice Nádražní, Mikulášská a Bezručova.

Provizorně budou zřízeny nové autobusové zastávky v okolí Hlavního nádraží.

Autor: František Kuba

9.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrad Sovinec. Ilustrační foto.

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Linhartovský zámek. Ilustrační foto.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

/ROZHOVOR/ V současné době už fotbal nehraje ani rekreačně a věnuje se zejména svému vnukovi. Zhruba před čtvrtstoletím si ovšem obranu tehdejšího opavského Ostroje, který brázdil vody naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže, šlo bez stopera Kamila Vrby představit jen stěží. Momentálně na trávníky vybíhá spíše sporadicky a dění na hřišti přihlíží především z pozice diváka.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies