VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obrazy dětí zdobí stěny bruntálské radnice

Základní umělecká škola Bruntál vystavuje práce svých žáků na bruntálské radnici.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Autory vystavených výtvarných dílek na bruntálské radnici jsou děti ve věku 6 až 14 let.Foto: Ladislav Olejníček

Další, už sedmou výstavu připravila na chodbách bruntálské radnice Základní umělecká škola Bruntál.

Současná výstava volných kompozic maleb je věnovaná hudbě. Autoři vystavených prací dostali zadány tři úkoly. Tím prvním byla studijní kresba hudebního nástroje uhlem, druhým volná malba detailu hudebního nástroje suchým pastelem. Třetím úkolem pak byla zcela volná abstrakce – nekonkrétními výtvarnými prvky, liniemi, tvary a barvami se začínající výtvarníci měli snažit vyjádřit pocit z hudby.

„Pokládám za zajímavé, že velmi mnoho dětí ve věku od šesti do čtrnácti let se věnuje studiu hry na hudební nástroj a výtvarné tvorbě zároveň. Tato skutečnost byla jakýmsi impulsem k nynější výstavě," vysvětlila učitelka ZUŠ Bruntál Kateřina Olejníčková.

„Jednoznačně se ukázalo, že v roce 2009, kdy jsme uspořádali první výstavu, jsme se vydali správným směrem. Od té doby jsou chodby našeho úřadu mnohem vlídnější, a to jak pro návštěvníky, tak i pro naše pracovníky," doplnil učitelku Kateřinu Olejníčkovou místostarosta Bruntálu Vladimír Jedlička.

Ladislav Olejníček

Autor: Redakce

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fanoušci osoblažské úzkokolejky chystají v sobotu speciální parní jízdu na Den dráhy.

Den dráhy na Osoblažce

Zvěřina. Ilustrační foto.

Zvěřinové hody

Oslavy v Horním Benešově

Oslavy města si v Horním Benešově užijí děti, mladí i starší již tento víkend. Program začne v pátek od 20 hodin v areálu sportovišť v Nerudově ulici a potrvá až do dvou do rána. Hrát budou skupiny Maraton a Hobes.

Svatojánská noc ve Vrbně

Noční atraktivní zábavu pro děti i dospělé připravil Spolek Přátel Vrbenska na sobotu 24. června, účastníci mohou prožít Svatojánskou noc plnou tajemství, kouzel a pohádkových bytostí.

Otevřená brána v Rýmařově

V Městském muzeu v Rýmařově je k vidění výstava konaná u příležitosti zrestaurování plastiky Herberta Dlouhého Otevřená brána.

V Krnově uctí blahoslaveného Anděla z Dachau i madonu

Mariánská socha z kláštera salvatoriánů v Krnově je dnes známá jako Madona z Dachau. V Krnově si 23. června připomeneme její osudy i osobnost Engelmara Unzeitiga, Anděla z Dachau.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies