VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obec Hlinka právě slaví 750 let

Velkolepé oslavy výročí 750 let od první písemné zmínky o obci Hlinka proběhnou v sobotu 15.7. Je to pozvánka pro současné i bývalé občany Hlinky, sousedy z celého Osoblažska i pro turisty.

14.7.2017
SDÍLEJ:

Starosta Hlinky Marcel Chovančák.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Obec Hlinka leží až u hranic v severním cípu Osoblažska mezi obcemi Dívčí Hrad a Slezské Pavlovice.

„V minulých letech byla naše obec vnímána čistě jako vesnice s vysokou nezaměstnaností a místo, odkud lidé spíš utíkali a stěhovali se pryč. Přijďte nás navštívit, pobavit se a přesvědčíte se, že ve skutečnosti je obec Hlinka malá, ale slibně se rozvíjející obec, kde žijí příjemní lidé, kteří se rádi baví,“ vzkazuje starosta obce Marcel Chovančák.

Hlinka má vše, co má na vesnici být: obecní úřad, mateřská škola, kulturní dům, kostel, obchod, hospoda, dětské i fotbalové hřiště. „V naší obci působí neziskové organizace, které pracují s dětmi, seniory a podobně. Pořádáme výlety a akce pro dospělé i pro děti. Máme zde občanské sdružení Hlinecký Trojlístek, které zaštiťuje taneční, pingpongový a divadelní kroužek pro děti.

V posledních letech si nás všimli i významní investoři, kteří již investují do nákupu nemovitostí a pomalu rozjíždí své podnikatelské záměry, jež v dohledné době významně sníží nezaměstnanost v Hlince. Přijďte a uvidíte, jak se naše obec mění před očima. Já doufám že jen k lepšímu,“ řekl starosta obce Marcel Chovančák.

V úvodu obecních slavností se představí hřbitovní kaplička, která byla v Hlince vybudována loni díky dotacím na celkovou rekonstrukci hřbitovní márnice. Kaplička je součástí hřbitova, který v současné době prochází celkovou revitalizací. Vznikl zde nový živý plot a v další etapě je v plánu oprava staré části hřbitova včetně nového centrálního chodníku.

Loni byl také v Hlince vybudovaný odpočinkový areál pro děti, kde je inline dráha, malé hřiště, které v letních měsících slouží pro různé míčové hry a v zimě jako ledová plocha. Jsou zde i lavičky, které lákají k odpočinku jak místní, tak turisty. Celý areál je totiž blízko cyklo odpočívadla, takže slouží i jako příjemná zastávka cyklistů na cestách Osoblažskem.

Program sobotních oslav v Hlince

9.30 hod. slavnostní průvod
10 hod. požehnání hřbitovní kapli
11 hod. bohoslužba
12 hod. varhanní koncert
13 hod. Pokáč
15 hod. Tom Artway
17 hod. Duo Jamaha
19 hod. Ptakustik
21 hod. MASH
24 hod. ohňostroj

V době od 13 do 18 hod. budou v obci kolotoče pro všechny návštěvníky zcela zdarma. Vstupné: 100 Kč, děti do 15 let zdarma, v předprodeji v infocentru 80 Kč. Doprovodný program: hry, jízda na koních, skákací hrad, malování na obličej, ukázka hasičské techniky, výstava dobových fotografií Hlinky a Osoblažska od roku 1950, diskuse s pamětníky.

Autor: František Kuba

14.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zesnul známý specialista na varhany Jan Kostera

Ilustrační foto.

Krnovští basketbalisté druhou ligu hrát budou

Horní Benešov má svou první turistickou známku

Turistická známka Horního Benešova se moc povedla. Můžete ji získat v rámci letní hry Brány Jeseníků.

Hry Panák a Opičí dráha se vracejí do Krnova

Jestli se záměr podaří, brzy již uvidíme, jak děti hrají venku hry, které patřily k dětství jejich rodičů či prarodičů skáčou panáka, zkouší opičí dráhu…

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

V Petrovicích svištěly vzduchem oboustranné sekery

Každý už se určitě setkal s disciplínami jako vrh koulí nebo kladivem, hod oštěpem, diskem, vidlemi či granátem. Ale hod sekerou? Ten známe jen jako filmovou scénu z Vinetua. Přesto takový sport existuje a má příznivce i v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení