VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O osud školství se rodiče ani děti nemusí obávat

Horní Benešov - Velký projekt plánují letos v Horním Benešově, je jím mamutí rekonstrukce chátrající školy. Vzdělávání bude ve městě po mnoho let zachováno.

10.6.2012 1
SDÍLEJ:

Nákladnou rekonstrukci nemohlo město táhnout z vlastní pokladny, a tak je velkým štěstím, že se podařilo zajistit dotaci.Foto: DENÍK / Karel Janeček

Po dlouholetém úsilí se Hornímu Benešovu podařilo sehnat finance z dotací na rekonstrukci budovy druhého stupně základní školy.

„Celkové náklady projektu jsou asi ve výši třinácti milionů korun. Dotace by měla pokrýt dvaašedesát a půl procenta nákladů, jde o zhruba osm milionů sto osmdesát čtyři tisíc korun," řekl hornobenešovský starosta Michal Blažek. Starosta vyzdvihnul, že se velkou měrou o získání dotace přičinil David Sventek, ředitel Regionálního operačního programu a jeho tým.

Práce nenaruší výuku dětí

Se získáním dotace uspělo město jako náhradník, o to je její zisk cennější. „Skutečně jsme už nedoufali," uvedl starosta Blažek. Na co se mohou hornobenešovští školáci a jejich spolužáci z okolních obcí těšit? Na komplet novou střechu školní budovy, která bude poprvé v historii s bezbariérovým přístupem a výtahem. Všechny třídy a chodby se dočkají nových podlah, základem oprav je nová fasáda.

Město na začátku června vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele prací. „My si přejeme, aby rekonstrukce běžela především v období letních prázdnin, aby nenarušovala výuku," ujistil starosta. I proto se ve výzvě na zhotovitele uvádí jako datum zahájení akce 15. červenec a její konec nejpozději 30. října. Vítězná firma by proto měla začít s rekonstrukcí nejprve vnitřních prostor, fasádu a střechu již lze opravovat i za školního provozu.

Město dělá všechno pro to, aby bylo v Horním Benešově zachováno vzdělání. Podporuje dělení tříd na menší počet žáků, aby měli ze strany pedagogů lepší individuální přístup. Spolufinancuje lyžařský kurz, plavání prvních a třetích tříd, adrenalinový pobyt pro žáky osmých a devátých tříd i turistický kurz pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Dotuje rovněž volnočasové kroužky.

„Naší snahou je ve městě vzdělání zachovat, rekonstrukci druhého stupně školy předcházelo zahájení modernizace celého školního areálu. Vylepšili jsme stávající antukové hřiště, také máme podánu dotaci na zateplení prvního stupně základní školy," dodal starosta. Pokud by dotaci na první stupeň radnice získala, začne s pracemi letos nebo v příštím roce. Pokud ne, bude muset ve stejné době rekonstruovat budovu ze svého rozpočtu.

K oběma školám, jejichž modernizace by měla skončit nejpozději v příštím roce, patří zároveň projekt víceúčelového hřiště s atletickým oválem.

Autor: Karel Janeček

10.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Svatební pár Bruntálského a Krnovského Deníku: Hlasujte v 6. kole

Jaroslav Morbitzer se svými boxerskými mládežníky.

Jaroslav Morbitzer: Box mě stále naplňuje a baví

Fórum Zdravého města v Krnově

Po roce občané Krnova opět mohou diskutovat s odborníky i mezi sebou a společně určit deset nejdůležitějších problémů, na které by se měla radnice přednostně zaměřit. To je Fórum Zdravého města.

Kolega Mela Gibsona v divadle

Komediální one man show s názvem Kolega Mela Gibsona uvádí Městské divadlo Krnov ve středu 26. dubna od 19 hodin.

Zimní stadion se dočká celoročního využití

Krnované letos poprvé budou mít důvod navštěvovat zimní stadion Krystal i mimo hokejovou sezonu. Klasické brusle ale musí vyměnit za inlajny. Led totiž nahradí umělá plocha.

Krnov má formu, v Šenově řádil Jakub Hrubý

/FOTOGALERIE/ Forma Krnova v jarní části krajského přeboru má stále stoupající tendenci. Mužstvo trenéra Ladislava Bártka v posledním kole vyrazilo do Šenova a po velmi kvalitním výkonu ve druhé polovině sezony oslavilo už své páté vítězství, tentokrát v poměru 3:1.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies