VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O osud školství se rodiče ani děti nemusí obávat

Horní Benešov - Velký projekt plánují letos v Horním Benešově, je jím mamutí rekonstrukce chátrající školy. Vzdělávání bude ve městě po mnoho let zachováno.

10.6.2012 1
SDÍLEJ:

Nákladnou rekonstrukci nemohlo město táhnout z vlastní pokladny, a tak je velkým štěstím, že se podařilo zajistit dotaci.Foto: DENÍK / Karel Janeček

Po dlouholetém úsilí se Hornímu Benešovu podařilo sehnat finance z dotací na rekonstrukci budovy druhého stupně základní školy.

„Celkové náklady projektu jsou asi ve výši třinácti milionů korun. Dotace by měla pokrýt dvaašedesát a půl procenta nákladů, jde o zhruba osm milionů sto osmdesát čtyři tisíc korun," řekl hornobenešovský starosta Michal Blažek. Starosta vyzdvihnul, že se velkou měrou o získání dotace přičinil David Sventek, ředitel Regionálního operačního programu a jeho tým.

Práce nenaruší výuku dětí

Se získáním dotace uspělo město jako náhradník, o to je její zisk cennější. „Skutečně jsme už nedoufali," uvedl starosta Blažek. Na co se mohou hornobenešovští školáci a jejich spolužáci z okolních obcí těšit? Na komplet novou střechu školní budovy, která bude poprvé v historii s bezbariérovým přístupem a výtahem. Všechny třídy a chodby se dočkají nových podlah, základem oprav je nová fasáda.

Město na začátku června vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele prací. „My si přejeme, aby rekonstrukce běžela především v období letních prázdnin, aby nenarušovala výuku," ujistil starosta. I proto se ve výzvě na zhotovitele uvádí jako datum zahájení akce 15. červenec a její konec nejpozději 30. října. Vítězná firma by proto měla začít s rekonstrukcí nejprve vnitřních prostor, fasádu a střechu již lze opravovat i za školního provozu.

Město dělá všechno pro to, aby bylo v Horním Benešově zachováno vzdělání. Podporuje dělení tříd na menší počet žáků, aby měli ze strany pedagogů lepší individuální přístup. Spolufinancuje lyžařský kurz, plavání prvních a třetích tříd, adrenalinový pobyt pro žáky osmých a devátých tříd i turistický kurz pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Dotuje rovněž volnočasové kroužky.

„Naší snahou je ve městě vzdělání zachovat, rekonstrukci druhého stupně školy předcházelo zahájení modernizace celého školního areálu. Vylepšili jsme stávající antukové hřiště, také máme podánu dotaci na zateplení prvního stupně základní školy," dodal starosta. Pokud by dotaci na první stupeň radnice získala, začne s pracemi letos nebo v příštím roce. Pokud ne, bude muset ve stejné době rekonstruovat budovu ze svého rozpočtu.

K oběma školám, jejichž modernizace by měla skončit nejpozději v příštím roce, patří zároveň projekt víceúčelového hřiště s atletickým oválem.

Autor: Karel Janeček

10.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Rýmařov zdolal Mohelnici

Krnovští schodaři se říká běžcům, kteří chodí trénovat na cvilínské schody. Rozhodli se letos poprvé uspořádat závod ve své oblíbené disciplíně a získali pro tuto myšlenku i olympionika Jirku Magála, který jejich akci podporuje.
21

OBRAZEM: Cvilínské schody 2017

Krnovská ZUŠ slaví v klubu Kofola dvojité narozeniny

Čtyřicáté výročí založení literárně dramatického oboru a desáté výročí od zrodu dixielandu Jazzsle krnovská ZUŠka má co slavit. A také slaví.

Ekompilace v Krnově na náměstí spojí hudbu s odpady

Dva miliony korun ušetřili Krnované městu tím, že třídí odpad. Dnešní minifestival na náměstí, který spojuje hudbu a recyklační osvětu, ukáže další možnosti.

Anička a Josef jsou spolu šedesát let, jaký mají recept na dobré manželství?

Vzali se v roce 1957 v Úvalně a jsou spolu dodnes. Příběh Josefa a Anny je příběhem lásky a umění žít a vyrovnat se s osudem.

Pistolář Kryštof Krsek ovládl mistrovství republiky

Na závodech v Plzni se nejvíce ukázali Kryštof Krsek a Matěj Rampula z Rýmařova, dařilo se ale i dalším závodníkům z Bruntálska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení