VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohodlnější parkování u krnovské nemocnice, dá se vjet i do areálu

KRNOV - Parkovištěbu nemcnice nabízí více míst, v areálu nemocnice je parkování zpoplatněno.Po rozsáhlé rekonstrukci bylo opět uvedeno do provozu podstatně rozšířené parkoviště u nemocnice.

10.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Po této investici za 5,5 milionu korun řidičům nabízí 88 stání, z toho je pět míst vyčleněno pro vozidla invalidů. To znamená, že je zde o 48 míst víc, než tomu bylo počátkem září, kdy byla jeho přestavba započata.
„Kromě asfaltové plochy tady byly vybudovány nové chodníky, pásy pro zeleň a veřejné osvětlení v délce parkoviště podél ulice I. P. Pavlova. Nové chodníky vedou i k obchodu s potravinami, u něhož vznikla zpevněná plocha pro zásobovací vozidla,“ uvedl vedoucí investičního oddělení odboru regionálního rozvoje Georgios Bazakas.
S otevřením parkoviště skončil nouzový systém parkování a průjezdu vozidel. Takže v ulici I. P. Pavlova v úseku od točny autobusů k hlavní nemocniční bráně začal opět platit zákaz vjezdu všech motorových vozidel s výjimkou sanitek a autobusů městské hromadné dopravy.
V návaznosti na ukončení rekonstrukce přilehlého parkoviště zpoplatnilo Sdružené zdravotnické zařízení (SZZ) Krnov parkování v areálu nemocnice. Prvních 30 minut je zdarma, za každou další započatou hodinu se platí 20 korun.
Pacienti se ztíženou chůzí nebo jejich doprovod mohou vjíždět do prostor nemocnice do třiceti minut bezplatně, následně za každou další započatou hodinu budou při výjezdu z nemocnice platit 20 korun. Držitelé průkazu ZPS mají parkovné zdarma.
Veškerá vozidla, ať už s povolenkou SZZ Krnov nebo s parkovacími lístky vystavenými strážní službou, jsou při vjezdu písemně evidována. V areálu krnovské nemocnice se doprava řídí zákonem o provozu na pozemních komunikacích.
Křižovatky zde nejsou rozlišeny dopravními značkami, z čehož vyplývá, že v celém areálu platí pravidlo přednosti vozidel přijíždějících zprava. Maximální rychlost na celé ploše komunikací v krnovské nemocnici je 20 km za hodinu.
Na nepřehledných místech je nutná mimořádně opatrná jízda s ohledem na chodce. Chodci se mohou pohybovat na těchto komunikacích jen po levém okraji ve směru jízdy.
Krnovská nemocnice deklarovala, že neodpovídá za škody vzniklé na vozidlech držitelů povolenek a parkovacích lístků.

10.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zesnul známý specialista na varhany Jan Kostera

Ilustrační foto.

Krnovští basketbalisté druhou ligu hrát budou

Horní Benešov má svou první turistickou známku

Turistická známka Horního Benešova se moc povedla. Můžete ji získat v rámci letní hry Brány Jeseníků.

Hry Panák a Opičí dráha se vracejí do Krnova

Jestli se záměr podaří, brzy již uvidíme, jak děti hrají venku hry, které patřily k dětství jejich rodičů či prarodičů skáčou panáka, zkouší opičí dráhu…

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

V Petrovicích svištěly vzduchem oboustranné sekery

Každý už se určitě setkal s disciplínami jako vrh koulí nebo kladivem, hod oštěpem, diskem, vidlemi či granátem. Ale hod sekerou? Ten známe jen jako filmovou scénu z Vinetua. Přesto takový sport existuje a má příznivce i v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení