VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice pořídila několik přístrojů

Krnovská nemocnice získala v těchto dnech sedm moderních přístrojů v hodnotě devíti milionů korun.

20.9.2017
SDÍLEJ:

Přístrojové vybavení krnovské nemocnice doplnila také tato artroskopická sestava, která bude na ortopedickém oddělení sloužit k miniinvazivním operacím velkých kloubů.Foto: SZZ Krnov

Krnovská nemocnice neboli Sdružené zdravotnické zařízení Krnov si pořídila moderní zařízení, které zlepší diagnostiku a péči o pacienty zejména v endokrinologické ambulanci, na ortopedickém oddělení a na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení ARO.

Přístroje nemocnice pořídila v rámci rozsáhlého projektu, díky kterému se podařilo využít evropské, státní a krajské spolufinancování.

Pro endokrinologickou ambulanci byl pořízen ultrazvukový diagnostický přístroj, který je určen k vyšetření krku se zaměřením na příštítná tělíska, štítnou žlázu a uzliny. Umožní vyšetření i dalších orgánů. Ortopedické oddělení získalo dvě artroskopické sestavy, v hodnotě 3,6 milionu korun.

Ty slouží k miniinvazivním operacím velkých kloubů. Stejné oddělení se může pochlubit i dvěma sadami modulárních ortopedických vrtaček za 2,2 miliony korun. Ty se používají při operování kostí. Pro oddělení ARO nemocnice získala dva anesteziologické přístroje.

Tyto přístroje pořízené za dva miliony korun jsou nezbytné pro podávání celkové anestezie.

„Naším cílem je vytvořit efektivní systém návazné péče na regionální úrovni, a to právě modernizací přístrojového vybavení naší nemocnice,“ řekl ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Modernizační projekt zahrnuje pořízení zdravotnických přístrojů v předpokládané celkové hodnotě kolem 79 milionů korun. Celkem 85 procent z této částky je vyčleněno z evropských fondů, pět procent ze státního rozpočtu, a deset procent jde z finančních prostředků kraje.

PLÁNUJÍ PRO NEMOCNICE KRNOV A ALBRECHTICE

Projekt je rozdělen na tři části. Nyní ještě bude následovat pořízení dalších zdravotnických přístrojů pro různá oddělení krnovské nemocnice.

„K největším plánovaným investicím projektu patří pořízení operačních stolů, systému monitorování životních funkcí včetně telemetrie, zdravotnických přístrojů pro centrální laboratoře, a rozšíření vybavení rehabilitačního oddělení, a to jak v nemocnici v Krnově, tak v Léčebně dlouhodobě nemocných a na oddělení ošetřovatelské péče ve Městě Albrechticích,“ dodal ředitel Václavec.

Autor: František Kuba

20.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Ladislavem Velebným, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

V krnovském babyboxu našli holčičku a vzkaz, že je to Andrea

V krnovské nemocnici je už pět let k dispozici babybox, do kterého mohou ženy anonymně odložit novorozence, pokud se o něj nechtějí nebo nemohou starat. Lékaři dohlédnou na zdravotní stav odloženého miminka a o jeho dalším osudu rozhodnou orgány sociální péče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení