VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nájemci garáží dostali výpověď, do měsíce začne demolice

Krnov - Garáže v bývalých kasárnách budou během podzimu srovnány se zemí. Rada města Krnova už vybrala firmu, jež demolici provede.

11.9.2008
SDÍLEJ:

Takto vypadají bývalé kasárny v současnosti. Rozlehlé vojenské areály jen pomalu hledají novou tvář a funkci.Foto: DENÍK/Stanislav Bačovský

Většinu výdajů na demoličních pracích pokryje státní dotace. „Na demolici garáží jsme získali osmimilionovou dotaci od ministerstva pro místní rozvoj a měli jsme obavu, aby nám dotace na tyto práce stačila, protože prvotní odhad byl, že budou stát kolem patnácti až dvaceti milionů korun. Váhali jsme proto, jestli dotaci, která by pokryla jen polovinu nákladů, vůbec přijmeme. Vítězná společnost ŽSD, a.s., která předložila nejnižší nabídku, ale přišla s poloviční částkou oproti odhadu a povinný čtvrtinový podíl města už je pro nás únosný. Proto se do demolice garáží pustíme,“ uvedla starostka Renata Ramazanová. Po této demolici, která začne na počátku října a skončí do konce listopadu, bude následovat zasíťování uvolněných pozemků.

Tato akce patří mezi prioritní investiční akce města Krnova na léta 2008-2009 a město na ni chce získat v příštím roce dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Zasíťované pozemky pak město nabídne developerům k výstavbě.

Demolice se dotkne současných nájemců garáží, kteří už dostali od města výpověď. Musí garáže vyklidit do konce září. „Pokud budou mít problémy s hledáním jiných vhodných prostor pro garážování techniky, je odbor správy majetku města připraven jim poskytnout veškeré informace, kde si mohou v Krnově pronajmout srovnatelné objekty,“ slíbila starostka Ramazanová.

Osmimilionová dotace do Krnova míří z programu Podpora úprav bývalých vojenských areálů k obecnímu využití. Ten je určen pro obce, v jejichž územním obvodu došlo v roce 1990 v souvislosti s odsunem sovětských vojsk k rušení posádek a kasáren. Podmínkou je, že jde o vojenská zařízení, které převzaly obce do svého vlastnictví.

Krnovská kasárna jsou dnes už z velké části využitá. Zhruba polovinu tvoří bytové domy, které zde byly postaveny nebo vznikly rekonstrukcí kasárenských budov. Vznikly zde také objekty pro podnikání a komerční služby, jako jsou například prodejny, restaurace nebo fitness centrum.

Autor: František Kuba

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

V Krnově mají recept, jak podpořit dětské čtenářství

Ilustrační foto

Sníh byl proti fotbalu

Krnov chystá další koncert pro Ukrajinu

Každoročně v dubnu míří do krnovské Koncertní síně sv. Ducha desítky lidí kvůli hudebnímu zážitku, který se spojen s pomocí potřebným na Ukrajině.

Nejvíc dlužníků má Moravskoslezský kraj. Přibývá zadlužených důchodců

Představujete si člověka, který v exekuci dluží statisíce korun, jako rozmařilce a hýřila? Třeba se pletete. Může jít o někoho, kdo si půjčil „jen" několik tisíc korun. Sankce za nesplácení půjčky však tento dluh rychle navýšila na statisíce. Na počátku dluží pár stovek, na konci…

Měli jste v dětství vlastní stavebnici Merkur? Můžete na ni zavzpomínat v Krnově

ANKETA/ V Krnově právě začíná výstava Fenomén Merkur. Mapuje historii známé stavebnice, která se vyrábí již přes sto let. Ve Flemmichově vile bude i herna.

Sníh v Krnově napáchal víc škod na zeleni než loňská vichřice

Na odstranění polámaných větví, zničených keřů a rozlámaných stromů spolupracují hasiči a Technické služby Krnov. Mokrý těžký sníh zanechal horší škody, než se zdálo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies