Většinu výdajů na demoličních pracích pokryje státní dotace. „Na demolici garáží jsme získali osmimilionovou dotaci od ministerstva pro místní rozvoj a měli jsme obavu, aby nám dotace na tyto práce stačila, protože prvotní odhad byl, že budou stát kolem patnácti až dvaceti milionů korun. Váhali jsme proto, jestli dotaci, která by pokryla jen polovinu nákladů, vůbec přijmeme. Vítězná společnost ŽSD, a.s., která předložila nejnižší nabídku, ale přišla s poloviční částkou oproti odhadu a povinný čtvrtinový podíl města už je pro nás únosný. Proto se do demolice garáží pustíme,“ uvedla starostka Renata Ramazanová. Po této demolici, která začne na počátku října a skončí do konce listopadu, bude následovat zasíťování uvolněných pozemků.

Tato akce patří mezi prioritní investiční akce města Krnova na léta 2008-2009 a město na ni chce získat v příštím roce dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Zasíťované pozemky pak město nabídne developerům k výstavbě.

Demolice se dotkne současných nájemců garáží, kteří už dostali od města výpověď. Musí garáže vyklidit do konce září. „Pokud budou mít problémy s hledáním jiných vhodných prostor pro garážování techniky, je odbor správy majetku města připraven jim poskytnout veškeré informace, kde si mohou v Krnově pronajmout srovnatelné objekty,“ slíbila starostka Ramazanová.

Osmimilionová dotace do Krnova míří z programu Podpora úprav bývalých vojenských areálů k obecnímu využití. Ten je určen pro obce, v jejichž územním obvodu došlo v roce 1990 v souvislosti s odsunem sovětských vojsk k rušení posádek a kasáren. Podmínkou je, že jde o vojenská zařízení, které převzaly obce do svého vlastnictví.

Krnovská kasárna jsou dnes už z velké části využitá. Zhruba polovinu tvoří bytové domy, které zde byly postaveny nebo vznikly rekonstrukcí kasárenských budov. Vznikly zde také objekty pro podnikání a komerční služby, jako jsou například prodejny, restaurace nebo fitness centrum.