VYBERTE SI REGION

Na přejezdu nefungovala signalizace, hlídkovali zde strážníci i policisté

K nebezpečné situaci došlo v neděli 3. ledna večer na železničních přejezdech v Petrovické a Karáskově ulici v Krnově. Nefungovalo zde signalizační zařízení, takže autům hrozil střet s projíždějícími vlaky.

5.1.2016
SDÍLEJ:

Přejezd v Karáskově ulici v noci z neděle na pondělí zůstal bez výstražné signalizace. Stejná závada vyřadila i zabezpečení přejezdu na Petrovické ulici. Místo techniky pohlídali bezpečný průjezd vlaků strážníci a policisté.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

„Na nefunkční signalizační zařízení na železničním přejezdu v Petrovické ulici nás upozornil v neděli 3. ledna před půl jedenáctou večer řidič, který přes přejezd přejel a vzápětí za ním projel vlak," uvedl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Strážníci o situaci informovali Policii ČR. „Zjistilo se, že se jedná o poruchu na přejezdech v ulicích Petrovické a Karáskově a že k opravě zařízení dojde až v ranních hodinách následujícího dne," dodal Pavel Moravec.

Aby se předešlo nebezpečným situacím, zjistili si strážníci a policisté časy průjezdů vlaků a do pondělního rána do sedmi hodin u obou přejezdů hlídkovali. Díky tomuto zásahu a zejména díky řidiči, který nezůstal lhostejný a na poruchu upozornil, nedošlo k žádnému neštěstí.

Krnovští strážníci v době nejhorších mrazů pomáhali nejen řidičům a železničářům, ale také provozovateli autobusové dopravy. „S prosbou o pomoc se na městskou policii Krnov obrátil v pondělí 4. ledna řidič společnosti Arriva, která zajišťuje autobusovou dopravu v Krnově. Zjistil, že kvůli silnému mrazu nemůže nastartovat své vozidlo, takže hrozilo, že se nedostane včas do práce.

Strážníkům se pomocí startovacích kabelů podařilo auto zprovoznit," popsala mluvčí krnovské radnice Dita Círová další akci krnovských strážníků, která se týkala zajištění dopravy.

Gabriela Mathiasová

Autor: Redakce

5.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Porota byla nadšená krásou zahrady manželů Hrouzových

/FOTOGALERIE/ Soutěž Šedivé či zelené v Krnově každoročně hledá nejkrásnější zahradu, nejlepší květinovou výzdobu oken, balkonů a bytových domů. Město Krnov ji pořádá už dvacet let. Také letos porota odborníků hodnotila tyto kategorie a navíc fotografickou soutěž na téma Příroda na nečekaných místech ve městě.

Přednáška o opevnění města

Zájemci o historii mají ve čtvrtek jedinečnou příležitost vyslechnout si přednášku Vladislava Razíma Středověká městská opevnění v Moravskoslezském kraji, kterou při příležitosti výstavy Krnov historie archeologie připravil Národní památkový ústav.

Místní sochař restauruje památník

Nedávno se do Zátoru přistěhoval magistr umění Tomáš Křivý. Tento sochař absolvoval čtyři roky studia u akademického sochaře Radima Hankeho na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění a pak pokračoval ve studiu sochařství na pražské Akademii výtvarných umění, kde po šesti letech skončil jako absolvent figurativního sochařství profesora Jana Hendrycha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies