VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na mostě v Krnově nelze dodržet norma na stezky

Krnov - Na Opavské ulici v Krnově si už cyklisté, chodci i řidiči zvykají na pozměněná pravidla provozu, které přineslo otevření právě dokončené cyklostezky. Další kilometry ze sítě krnovských cyklostezek jsou ve výstavbě. Stavbaři se z Opavské ulice pouze přesunuli do jiných částí města.

9.5.2011 1
SDÍLEJ:

Cyklista, který se potřebuje dostat z Krnova do Kostelce musí doufat, že se v ostrých zatáčkách nebo při prudkém klesání nesetká s kamionem.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Nyní probíhá budování cyklostezky ve směru na město Albrechtice od evangelického kostela až po podjezd pod železničním mostem. Současně vzniká další část cyklostezky vedoucí po viaduktu nad železniční tratí, který spojuje nejen ulice Revoluční a Bruntálská, ale i Krnov s Kostelcem.

„V tomto úseku dojde oproti původním plánům ke změně. Bohužel kvůli zákazu zasáhnout do konstrukce mostu nemůžeme v nejvyšší části viaduktu dodržet šířku cyklostezky jakou požaduje norma. Od křižovatky ulic Revoluční a Nádražní cyklostezka povede v místech, kde dosud býval chodník, který se jen podstatně rozšíří.

Cyklostezka bohužel skončí těsně před mostem. Přes most cyklista pojede buď po silnici jako dosud nebo přejde pěšky vedle kola a za mostem opět může nasednout a do Kostelce už sjíždět po nové cyklostezce až na křižovatku s ulicí Partyzánů. Během stavby dojde také k přesunu osvětlovacích těles z pravé strany na levou, vymezenou pro pěší,“ upřesnil Lubomír Stýskala z investičního oddělení odboru regionálního rozvoje krnovské radnice.

Po dokončení etap na Albrechtické ulici a mezi Krnovem a Kostelcem bude celková délka městských cyklostezek přes tři kilometry. Dokončení je plánováno na červen letošního roku. Akce Cyklostezky městem Krnov sice přijde na více než 10 milionů korun, ale jen deset procent tvoří vlastní prostředky města. Zbytek pokryje dotace Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Nezávisle na síti městských cyklostezek se buduje Slezská magistrála, která cyklistům umožní dojet z Krnova přes Úvalno, Brumovice, Holasovice a Opavu do Velkých Hoštic, aniž by musel slézt z kola nebo se dělit o stezku s motorovými vozidly.

Autor: František Kuba

9.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Některé obce mají své vrty zdrojů pitné vody

Ilustrační foto

Tábor uzavírá přihlášky

Vyhláška O nočním klidu

Vyhláška O nočním klidu, schválená krnovskými zastupiteli na jejich červnovém zasedání, nabyde účinnosti už v pátek 7. července.

Infocentrum testuje elektrokola

Minulý týden zaměstnanci Městského informačního centra v Bruntále zkoušeli nová elektrokola na okruhu kolem Slezské Harty.

V přírodovědné soutěži došli až do finále

Mladí přírodovědci z Břidličné mají na svém kontě další úspěšnou účast v soutěži.

Patnáct let partnerství, města Krnov a Prudnik je chválí

U příležitosti oslav patnáctileté spolupráce starostka Krnova Jana Koukolová Petrová a starosta Prudniku Franciszk Fejdych podepsali deklaraci o pokračování partnerství mezi oběma městy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies