VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Ježníku si každý může zasadit strom, pokud zůstanou motyky

„Zasaď si svůj strom," vybídla občany Lesní správa města Krnova. Akce bude probíhat jen za předpokladu, že se v lese nebudou ztrácet motyky.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Akce „Zasaď si svůj strom" se v Krnově poprvé odehrála v roce 2008.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Akce „Zasaď si svůj strom" se v Krnově poprvé odehrála v roce 2008. Její tehdejší účastníci mohou při procházce v lesích mezi Cvilínem, Úvalnem a Býkovem sledovat, jak se daří jejich vlastnoručně vysazeným bukům a o kolik za téměř deset let povyrostly.

Od pondělka Lesní správa města Krnova opět nabízí zájemcům, kteří si chtějí zasadit svůj strom, vhodné sazenice i místo. Paseka určená k zalesnění se nachází na Ježníku. Není těžké ji najít, protože leží u modře značené turistické trasy, a to na křižovatce s lesní cestou, která vede do Kostelce.

Tentokrát má letošní akce „Zasaď si svůj strom" upozornit na akutní problém s odumíráním smrkových porostů v městských lesích. Potrvá do neděle 21. května. Je založena na tom, že lesníci důvěřují návštěvníkům lesa, že motyky ani volně položené sazenice nebudou odnášet.

Na místě jsou totiž k dispozici sazenice buku i nářadí ponechány jen tak bez dozoru. „Paseku, která se nachází zhruba v polovině turistické trasy mezi Bezručovým vrchem a bývalým sanatoriem, lidé nepřehlédnou. Je označena tabulí ,Zasaď si svůj strom' a jsou na ní tyčky s oranžovými konci, takzvané znamenáky. Ty označují místo výsadby.

Na křižovatce je lesní odpočívadlo, kde zájemci najdou sazenice i motyky," popsal princip výsadby Jaroslav Červinka, jednatel městské společnosti Lesní správa města Krnova.

Každý výletník zde může svůj strom zasadit k nejbližšímu volnému znamenáku. Stačí ho vyjmout a na jeho místo vysadit sazenici. „Znamenák pak uloží vedle nepoužitých sazenic u odpočívadla," doplnil instrukce Červinka. Lesníci důvěřují návštěvníkům lesa, že motyky a znamenáky použijí jen k účelům výsadby stromů a nebudou je odnášet s sebou.

Pokud by se motyky ztrácely opakovaně, bude akce ukončena.

Autor: František Kuba

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Některé obce mají své vrty zdrojů pitné vody

Ilustrační foto

Tábor uzavírá přihlášky

Vyhláška O nočním klidu

Vyhláška O nočním klidu, schválená krnovskými zastupiteli na jejich červnovém zasedání, nabyde účinnosti už v pátek 7. července.

Infocentrum testuje elektrokola

Minulý týden zaměstnanci Městského informačního centra v Bruntále zkoušeli nová elektrokola na okruhu kolem Slezské Harty.

V přírodovědné soutěži došli až do finále

Mladí přírodovědci z Břidličné mají na svém kontě další úspěšnou účast v soutěži.

Patnáct let partnerství, města Krnov a Prudnik je chválí

U příležitosti oslav patnáctileté spolupráce starostka Krnova Jana Koukolová Petrová a starosta Prudniku Franciszk Fejdych podepsali deklaraci o pokračování partnerství mezi oběma městy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies