VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Ježníku si každý může zasadit strom, pokud zůstanou motyky

„Zasaď si svůj strom," vybídla občany Lesní správa města Krnova. Akce bude probíhat jen za předpokladu, že se v lese nebudou ztrácet motyky.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Akce „Zasaď si svůj strom" se v Krnově poprvé odehrála v roce 2008.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Akce „Zasaď si svůj strom" se v Krnově poprvé odehrála v roce 2008. Její tehdejší účastníci mohou při procházce v lesích mezi Cvilínem, Úvalnem a Býkovem sledovat, jak se daří jejich vlastnoručně vysazeným bukům a o kolik za téměř deset let povyrostly.

Od pondělka Lesní správa města Krnova opět nabízí zájemcům, kteří si chtějí zasadit svůj strom, vhodné sazenice i místo. Paseka určená k zalesnění se nachází na Ježníku. Není těžké ji najít, protože leží u modře značené turistické trasy, a to na křižovatce s lesní cestou, která vede do Kostelce.

Tentokrát má letošní akce „Zasaď si svůj strom" upozornit na akutní problém s odumíráním smrkových porostů v městských lesích. Potrvá do neděle 21. května. Je založena na tom, že lesníci důvěřují návštěvníkům lesa, že motyky ani volně položené sazenice nebudou odnášet.

Na místě jsou totiž k dispozici sazenice buku i nářadí ponechány jen tak bez dozoru. „Paseku, která se nachází zhruba v polovině turistické trasy mezi Bezručovým vrchem a bývalým sanatoriem, lidé nepřehlédnou. Je označena tabulí ,Zasaď si svůj strom' a jsou na ní tyčky s oranžovými konci, takzvané znamenáky. Ty označují místo výsadby.

Na křižovatce je lesní odpočívadlo, kde zájemci najdou sazenice i motyky," popsal princip výsadby Jaroslav Červinka, jednatel městské společnosti Lesní správa města Krnova.

Každý výletník zde může svůj strom zasadit k nejbližšímu volnému znamenáku. Stačí ho vyjmout a na jeho místo vysadit sazenici. „Znamenák pak uloží vedle nepoužitých sazenic u odpočívadla," doplnil instrukce Červinka. Lesníci důvěřují návštěvníkům lesa, že motyky a znamenáky použijí jen k účelům výsadby stromů a nebudou je odnášet s sebou.

Pokud by se motyky ztrácely opakovaně, bude akce ukončena.

Autor: František Kuba

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lomikámen.

Lomikámen: nová botanická senzace

Letní tábory jsou mezi dětmi stále velice oblíbené.

Tábory mají plno

Pamětní listy bude zdobit grafika Anny Steiningerové

Pamětní listy, které dostanou absolventi základní, střední nebo základní umělecké školy v Krnově při příležitosti ukončení studia, bude zdobit grafika krnovské gymnazistky Anny Steiningerové.

Marcel Cudrák táhne Břidličnou

Břidličnou posílil během zimní pauzy a okamžitě se zařadil mezi klíčové postavy týmu. Při přechodu do útoku je Marcel Cudrák pro tým nedocenitelným fotbalistou.

V Lidicích opět vystaví díla krnovských žáků

Dalajláma, indián, dopravní prostředky, stavby… Krnovští gymnazisté se tématu letošního 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice opět zhostili nápaditě a se vší uměleckou zručností.

Zimní stadion poprvé startuje letní provoz

V pondělí se v Krnově otevřel veřejnosti zimní stadion Krystal s umělou hrací plochou místo ledu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies