VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Chářovské ulici povodně neskončily

Při každém silnějším dešti je v Krnově uzavřena Chářovská ulice. Pod železničním mostem se kvůli vodě nedá projet ani v těchto dnech.

9.5.2017
SDÍLEJ:

Chářovská ulice v Krnově se pod železničním mostem už zase změnila v jezírko. Při každém silnějším dešti zde řeší záplavu dopravní značka se zákazem vjezdu.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Na první pohled vypadá jezírko na silnici vedle Chářovského parku neškodně, ale často bývá nečekaně hluboké. Už nejeden řidič nebo motorkář zde při pokusu projet uvízl. Při silnějších deštích také jezírka v sousedním Chářovském parku podstatně zvětšila svou rozlohu, takže problémy s nedostatečným odvodněním se zřejmě týkají celé širší lokality.

Město Krnov má zájem situaci řešit i jinak, než jen umísťováním dopravní značky se zákazem vjezdu. Má to ale háček. Komunikace v Chářovské ulici ani okolní pozemky, z nichž voda stéká do nejnižšího místa pod železničním mostem, nejsou města. Pozemky patří soukromým vlastníkům, komunikace je v majetku Moravskoslezského kraje.

Chářovská ulice v Krnově se pod železničním mostem už zase změnila v jezírko. Při každém silnějším dešti zde řeší záplavu dopravní značka se zákazem vjezdu.

Jejím správcem je bruntálské středisko Správy silnic Moravskoslezského kraje, které by se mělo problémem zabývat. Jde přece o významnou spojnici mezi Krnovem a Branticemi.

„Začátkem června máme jednání s Moravskoslezským krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic ke kategorizaci silnic, na kterém budu žádat nejen řešení problémové komunikace v ulici Partyzánů, ale otevřu také záležitost s odvodněním v Chářovské ulici," uvedl místostarosta Michal Brunclík.

Město se odvedením dešťových vod na svých pozemcích a komunikacích průběžně zabývá. „Shodou okolností tento čtvrtek společně s ředitelem Technických služeb Krnov máme v plánu projít problematická místa, která bývají pravidelně zaplavována vodou, a domluvit se na dalším postupu. Jedná se například o úsek chodníku, který vede od sídliště Budovatelů k pedagogické škole," dodal místostarosta Brunclík.

Chářovská ulice v Krnově se pod železničním mostem už zase změnila v jezírko. Při každém silnějším dešti zde řeší záplavu dopravní značka se zákazem vjezdu.

Autor: František Kuba

9.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lomikámen.

Lomikámen: nová botanická senzace

Letní tábory jsou mezi dětmi stále velice oblíbené.

Tábory mají plno

Pamětní listy bude zdobit grafika Anny Steiningerové

Pamětní listy, které dostanou absolventi základní, střední nebo základní umělecké školy v Krnově při příležitosti ukončení studia, bude zdobit grafika krnovské gymnazistky Anny Steiningerové.

Marcel Cudrák táhne Břidličnou

Břidličnou posílil během zimní pauzy a okamžitě se zařadil mezi klíčové postavy týmu. Při přechodu do útoku je Marcel Cudrák pro tým nedocenitelným fotbalistou.

V Lidicích opět vystaví díla krnovských žáků

Dalajláma, indián, dopravní prostředky, stavby… Krnovští gymnazisté se tématu letošního 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice opět zhostili nápaditě a se vší uměleckou zručností.

Zimní stadion poprvé startuje letní provoz

V pondělí se v Krnově otevřel veřejnosti zimní stadion Krystal s umělou hrací plochou místo ledu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies