Projekt nového krnovského mostu předpokládá, že se na něm bude provoz na noc uzavírat. Denní most má lidem sloužit jen od 6 hodin ráno do 22 hodin. „Jedná se o záměr Polské republiky, který by mohl mít negativní vliv na životní prostředí přesahující státní hranice Polska,“ představila roli ministerstva životního prostředí v posuzování mostu Jaroslava Honová, ředitelka odboru posuzování vlivů na životní prostředí.

Pohraniční Bliszczyce s 600 obyvateli jsou satelitem větší obce Branice. Na české straně bude most ležet přibližně 250 metrů nad krnovskou čistírnou odpadních vod. Na polské straně bude nutné přestavět asi 175 metrů protipovodňové hráze, po které bude vedena cesta z Bliszczyc k hraničnímu mostu.

Silniční most bude mít ocelovou konstrukci s dřevěnou plošinou, dvě pobřežní opory, neboli takzvaná předmostí, a sedm vedlejších pilířů. Dva z nich leží na české straně. Na polské straně bude vybudována asfaltová komunikace v délce asi 300 metrů s jednostranným chodníkem, na české straně vznikne podobná cesta v délce asi 105 metrů. Počítá se i s odvodněním příjezdové cesty k mostu a s osvětlením vozovky.

Bývalý starosta Krnova vyjádřil souhlas s plánovanou lokalizací mostu v říjnu 2005. Jak je patrné z korespondence, první verze projektu nebyla přijata českým správcem toku Povodím Odry. Až po argumentech předložených na schůzce v Branicích a s přihlédnutím k potřebám bliszczyckých občanů byl v září 2006 projekt přijat.

Veškeré dopravní analýzy vychází z již neaktuálního předpokladu, že na mostě bude fungovat hraniční přechod, který se na noc uzavírá. Předpokládaná intenzita a struktura dopravy odpovídá pouze dennímu provozu, a byla stanovena podle předschengenských zkušeností z malých přechodů. Počítá s přejezdem přibližně 150 vozidel za den, což v dopravní špičce znamená asi 13 vozidel za hodinu. Úbytek orné půdy bude sice zanedbatelný, ale před realizací mostu bude potřeba akceptovat, že tato stavba naruší stanoviště částečně chráněné kaliny Viburnum opulus. K jejímu vykácení je nutné povolení opolského hejtmana.