VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lukostřelecký turnaj láká: zažijte středověk

Lukostřelci z blízka i z daleka se v sobotu 15. července utkají na zámku ve Slezských Rudolticích na Velkém lukostřeleckém turnaji. Při této příležitosti bude vypraven speciální parní vlak z Osoblahy do Rudoltic.

14.7.2017
SDÍLEJ:

Lukostřelci změří své schopnosti v turnaji na zámku ve Slezských Rudolticích.Foto: archiv

Na osoblažské úzkokolejce pojedou 15. července obě parní lokomotivy, Rešica i Malý štokr, aby potěšily fanoušky železnic i lukostřelby. „Na turnaj je přihlášeno padesát lukostřelců, kteří budou soutěžit ve čtyřech disciplínách.

Čeká je střelba na terč, na měchýře, což jsou balónky, které se ve větru se třepotají. Třetí disciplínou je „Vilém Tell“, kdy střelci míří na terčík na hlavě figuríny, přičemž za střelu do hlavy jsou mínusové body. Nakonec přijde střelba na „divokého kance“,“ popsal průběh soutěže organizátor akce Přemysl Drozd.

A co je cenou pro vítěze? „Máme připraveny zajímavé ceny, ale hlavně budou jména prvních tří lučištníků zapsána navěky v naší síni slávy,“ odpověděl Přemysl Drozd, který akci organizuje už počtvrté.

Ve Slezských Rudolticích vše vypukne ve 13 hodin, kdy turnaj zahájí slavnostní průvod s bubny. „Je to akce pro celou rodinu. Máme připravenou jízdárnu pro děti, středověkou tržnici, ukázky turnajových disciplín na koni, kovárnu, můžete se těšit na šermířské scénky, tvrdé rytířské souboje, střelbu z děla a hákovnic, a to vše v krásném prostředí rudoltického zámku,“ pozval zájemce organizátor.

To, že středověk byl dobou soubojů i krutých válek, připomene ve Slezských Rudolticích Společenství Severských pánů. „Severští pánové představí dělo a hákovnice, což byly zbraně s ohromným devastujícím účinkem. Na turnaji naštěstí pocítíme jen účinky akustické,“ uzavřel Přemysl Drozd.

Gabriela Mathiasová

Autor: Redakce

14.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svatbu měli v úvalenském kostele 21. září roku 1957. Jaký mají po šedesáti letech soužití recept na dobré manželství?

Anička a Josef jsou spolu šedesát let, jaký mají recept na dobré manželství?

Kryštof Krsek

Pistolář Kryštof Krsek ovládl mistrovství republiky

Do Jeseníků se vrátil majestátní orel skalní, po více než sto letech

Pro milovníky přírody je to výborná zpráva. Do Jeseníků se po více než sto letech vrátil orel skalní.

Kniha o Bruntále

V Městském informačním centru na náměstí Míru a na autobusovém terminálu v Bruntále si zájemci mohou zakoupit knihu nazvanou BRUNTÁL – Příběh nejstaršího města.

Sál na školení i oslavy

Výstavbu nového kongresového sálu dokončili v minulých dnech v Horním Benešově. Sál se nachází v Nerudově ulici a jeho kapacita je 80 osob.

Čtenáři lovili užovky objektivem

Článek v Deníku, že herpetologové hledají důkazy o výskytu užovky podplamaté na Krnovsku, měl velký čtenářský ohlas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení