VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se mohou objednat, když chtějí mít přednost

Město Krnov se rozhodlo v polovině srpna zprovoznit on-line službu WebCall, která občanům umožní se elektronicky objednat na konkrétní termín, který jim umožní přednostně si vyřídit své záležitosti kolem matriky, občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel.  

12.8.2017
SDÍLEJ:

Krnovské náměstí. Ilustrační foto.Foto: MěÚ Krnov

Kromě odboru správního bude fungovat tento systém také na odboru dopravy a silničního hospodářství, kde budou mít objednaní klienti přednost při vyřizování evidence vozidel a řidičských průkazů.

„Objednávat on-line se lidé mohou začít od 14. srpna, a to na nejbližší termíny od 4. září. Cílem služby je zvýšení komfortu pro klienty městského úřadu a snížení doby strávené čekáním na odbavení na přepážkách. Termín půjde zamluvit až na dva měsíce dopředu ve vybraném dni a hodině.

Systém bude zároveň poskytovat uživatelům informace o stavu odbavování klientů na jednotlivých agendách,“ uvedla Aneta Válková, vedoucí odboru správního Městského úřadu v Krnově s tím, že její odbor navíc rozšíří úřední hodiny.

On-line rezervační formulář klienti najdou na webu města krnov.cz. Program klientovi přidělí ověřovací kód.

„V den rezervace se pak klient dostaví podle pokynů v aplikaci na úřad, na dotykovém terminálu zvolí možnost „Klienti objednaní z internetu WebCall“ a zadá kód, který mu byl přidělen při objednávce. Terminál mu vydá lístek s pořadovým číslem a systém ho vyvolá,“ popsala Aneta Válková, jak to celé bude fungovat.

K rozšíření úředních hodin odboru správního dojde v září. Od 1. září budou pracovníci oddělení matriky, občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel klientům k dispozici také v úterý a ve čtvrtek od 8 do 12 hodin.

Autor: František Kuba

12.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krnov má památku na bombardování na domech v Mikulášské ulici. Šipky ukazují sklepní okénko. Pokud by se dům zřítil, záchranáři v troskách najdou sklep, ve kterém se lidé ukryli před náletem.

Válečné nebe nad Krnovem I

Jakub Slovák

Jakub Slovák: S disciplínou pak přijde to ostatní

Rýmařov zdolal Mohelnici

Další tři body urval na domácím hřišti nováček MSFL z Rýmařova. Domácí šli do zápasu opět v okleštěné sestavě. Základ k vítězství položili už v prvním poločase.

OBRAZEM: Cvilínské schody 2017

Krnovští schodaři se říká běžcům, kteří chodí trénovat na cvilínské schody.

Vzpomínky na odsun německých obyvatel

V Krnově byla odhalena pamětní deska na hladový pochod a oběti divokého odsunu. Národnostní složení obyvatel Krnovska a Bruntálska se odsunem německých obyvatel v letech 1945 a 1946 změnilo k nepoznání. O poválečné době toho moc nevíme. Pojďme si ji přiblížit na skutečných příbězích Čechů i Němců.  

Anička a Josef jsou spolu šedesát let, jaký mají recept na dobré manželství?

Vzali se v roce 1957 v Úvalně a jsou spolu dodnes. Příběh Josefa a Anny je příběhem lásky a umění žít a vyrovnat se s osudem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení