VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Libor Kappel fotografoval kalendář komikům

Bruntál – Velké pozdvižení vyvolal bruntálský fotograf Libor Kappel v prodejně v Ruské ulici v Bruntále, když zde fotografoval pro kalendář televizního komika Miloše Knora oděného v uniformě vojáka sovětské Rudé armády, toužícího po vodce. Bruntálského fotografa oslovil Miloš Knor a jeho humoristická skupina Komici s.r.o. se žádostí o vytvoření zábavného kalendáře pro příští rok.

25.11.2012 4
SDÍLEJ:

U nakupujících vyvolával komik Miloš Knor v uniformě sovětského vojáka zděšení, u jiných salvy smíchu. Ruský voják v jeho podání je symbolem květnového osvobození v roce 1945.Foto: Libor Kappel

Kalendář pro Miloše Knora a ostatní baviče vytvářel Libor Kappel už loni. Nejdřív měl fotograf obavy, že mu v prodejně neumožní fotit. „Vedoucí měl k našemu překvapení naopak radost. Obchodní řetězec totiž nedávno pořádal akci, kterou moderoval právě Miloš Knor," řekl Libor Kappel.

Mnozí nakupující s úžasem pozorovali, jak fotograf zachycuje mezi regály s tvrdým alkoholem podivného ruského vojáka z druhé světové války s originálním samopalem, radujícího se z lahve vodky. „Miloš Knor vypadal v mundúru velmi věrohodně. Na fotografii vidíte, že si hrál na vojáka úplně vyšinutého z nabídky tolika flašek v regálech. To je květnová strana kalendáře," uvedl Kappel.

Kappel pro dalších jedenáct stran unikátního kalendáře fotografoval v pražském bytě bavičů a manželů Jany a Lumíra Tučkových nebo u Ivy Pazderkové, kterou znají televizní diváci jako „blbou blondýnu". Většina snímků ale vznikala v interiérech, tak jako ten s Rudou z Ostravy. Každý z komiků si vybral svůj měsíc roku a některý významný den, k němuž se fotografi e tematicky vztahovala. A byla to dobrá volba.

„Například Tučkovi zpodobňují probuzení 1. ledna ve společné posteli po silvestrovské pařbě. Fotil jsem je v jejich skutečné ložnici," ujistil Kappel.

.

Lukáš Pavlásek, známý z televizních reklam, se nechal fotografovat pro červencovou stránku kalendáře, která symbolizuje Mezinárodní den UFO.

Březnovou stránku kalendáře zasvětil bruntálský fotograf Měsíci knihy, snímek považuje za nejvíce kontroverzní z celé série. Vidět je na fotografii komik Jakub Žáček v roli zhýralého kněze, nerespektujícího žádná pravidla církve. Až nápadně se na tváři s knírkem podobá nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi. „V ruce třímá herec Žáček před symbolem církve Darwinovu teorii o vzniku živočišných druhů a tváří se tak, že si není jist, zda člověka stvořil Bůh, nebo se vyvinul z nižších druhů," popisoval Kappel.

Netradiční je i říjnová strana kalendáře, zpodobňující Josefa Poláška jakožto svatého Františka z Assisi, řeholníka a zakladatele žebravého řádu Františkánů, který zemřel v roce 1226 přikryt vypůjčeným pláštěm na zemi v lesní chatrči. Na vyhotovení kalendáře neměl bruntálský fotograf příliš času, jen osmadvacet dnů. Kalendář bude exkluzivní, na každého se rozhodně nedostane. Vznikl v limitované edici sta kusů, stejně jako tomu bylo vloni.

Získat jej mohou vybraní šťastlivci jen na představeních Komiků s.r.o. a nebo musí být jejich dobří známí. „Svůj kalendář z loňska vyměnil bavič Miloš Knor za originál prestižního kalendáře Pirelli, který je ikonou ve světě kalendářů," dodal Kappel.

.

Herec a bavič Josef Polášek na říjnové stránce Kappelova kalendáře v roli Svatého Františka z Assisi s pláštěm, žijícího se zvířaty v chatrči.

Autor: Karel Janeček

25.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šestý ročník rodinného festivalu Rockem proti přehradě v Nových Heřminovech.
1 39

OBRAZEM: Nové Heřminovy Rockem proti přehradě

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Naučná stezka Kabátův kopec připomene také cvičiště sovětských okupačních vojsk

Máme si působení sovětských okupačních vojsk v našich městech připomínat, nebo se raději snažit na tyto události zapomenout?

OBRAZEM: Sraz historických vozů Škoda v Bruntále

/FOTOGALERIE/ Náměstí Míru v Bruntále zaplnily skoro dvě stovky vozů Škoda 110R Coupé.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Na dobrotách ze zvěřiny si pochutnávali lidé v Mysliveckém domě v Razové. Tamní myslivci připravili v sobotu 19. srpna pro návštěvníky posezení jak uvnitř v prostorném sále, vyzdobeném trofejemi, tak i venku na lavičkách pod přístřešky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení