VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Labradorka Betty se vrátila k páníčkovi

Bruntál - Kdo ví, jak by to dopadlo se zaběhnutou labradorkou, kdyby se jí záhy neujaly obětavé ženy z občanského sdružení Kočky Bruntál. Zvířeti zachránily život.

23.3.2013 1
SDÍLEJ:

K zachránkyním se labradorka Betty chovala jako k vlastním páníčkům. Měla štěstí, že se jí ujali dobří lidé, a že jí pomohli nalézt ztracený domov.Foto: Dagmar Veselá

Byl mrazivý březnový večer. Tak jako jindy se vydaly členky občanského sdružení Kočky Bruntál do kočičího útulku Princovo na Žlutém kopci.

„V místech mezi rodinnými domky pod obchůdkem Květinky u Zdeňky jsme se uprostřed cesty setkaly s pobíhajícím, viditelně zmateným psem," popsala setkání s opuštěným labradorem Dagmar Veselá z občanského sdružení Kočky Bruntál.

Přesto, že k sobě ženy psa lákaly, bál se k nim přijít. Podle všeho se ztratil svému páníčkovi, ale nebylo vyloučeno, že se jej takto snažil jednou provždy zbavit nezodpovědný majitel. To si zachránkyně z Bruntálu myslely proto, že byl pes opatřen psím postrojem.

„Nevěděly jsme jestli se do nás v dané chvíli zakousne a prožene nás, nebo jestli má strachu více než my a dá se odchytit," popisovala záchrannou akci Dagmar Veselá z Bruntálu.

V evidenci psů města pes nebyl

Ochránkyně opuštěných koček se to rozhodly risknout. Osud labradora jim nebyl lhostejný už proto, že se obávaly o jeho další osud.

Nejenže panovala zima a v ulicích ležel sníh, byl také hustý silniční provoz. Hrozilo, že psa co nevidět někdo zajede. „Rozhodli jsme se, že mu za každou cenu pomůžeme. Začali jsme si s ním hrát na honěnou. Povedlo se," uvedla Veselá. Bylo sice fajn, že mělo zvíře na krku známku, ta ale neodpovídala bruntálské evidenci psů.

Tváře obětavých zachránkyň se ve chvíli rozjasnily ukázalo se, že číslo na psí známce je číslo telefonu na majitele. Ženy ihned majitele kontaktovali. Psa skutečně postrádali a prozradili, že jde o fenu jménem Betty, která se jim ztratila v lese během běžkování.

Následné setkání labradorky s páníčky bylo velmi dojemné. Betty měla to štěstí, že se jí ujaly ženy, které mají ke zvířatům více než vřelý vztah a ne třeba někdo, kdo jí mohl ublížit.

„Všímejte si ztracených zvířat, pokuste se jim najít jejich majitele i třeba za pomoci policie. Každé vaše malé povšimnutí a informace nám nebo policii zachrání zvířeti už i tak náročný a krátký život mezi námi," dodala Veselá s tím, že se mohou případní nálezci opuštěného zvířete ozvat útulku Princovo na telefon 776 839 044.

Autor: Karel Janeček

23.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

V Krnově mají recept, jak podpořit dětské čtenářství

Ilustrační foto

Sníh byl proti fotbalu

Krnov chystá další koncert pro Ukrajinu

Každoročně v dubnu míří do krnovské Koncertní síně sv. Ducha desítky lidí kvůli hudebnímu zážitku, který se spojen s pomocí potřebným na Ukrajině.

Nejvíc dlužníků má Moravskoslezský kraj. Přibývá zadlužených důchodců

Představujete si člověka, který v exekuci dluží statisíce korun, jako rozmařilce a hýřila? Třeba se pletete. Může jít o někoho, kdo si půjčil „jen" několik tisíc korun. Sankce za nesplácení půjčky však tento dluh rychle navýšila na statisíce. Na počátku dluží pár stovek, na konci…

Měli jste v dětství vlastní stavebnici Merkur? Můžete na ni zavzpomínat v Krnově

ANKETA/ V Krnově právě začíná výstava Fenomén Merkur. Mapuje historii známé stavebnice, která se vyrábí již přes sto let. Ve Flemmichově vile bude i herna.

Sníh v Krnově napáchal víc škod na zeleni než loňská vichřice

Na odstranění polámaných větví, zničených keřů a rozlámaných stromů spolupracují hasiči a Technické služby Krnov. Mokrý těžký sníh zanechal horší škody, než se zdálo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies