VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli opravám řidiče čekají komplikace

V nejbližších dnech se musí obrnit trpělivostí řidiči, kteří potřebují projet krnovskou ulicí Čsl. armády. Nebude jich málo, protože tudy vede důležitý tah na Horní Benešov. Bude zde probíhat rekonstrukce komunikace i mostu.

19.6.2015
SDÍLEJ:

Most i komunikaci na ulici Čsl. Armády čeká v nejbližších dnech rozsáhlá rekonstrukce, která zde bude komplikovat dopravu až do podzimu.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Průjezd veřejné dopravy přes staveniště sice bude umožněn, ale provoz bude střídavý. Řidiči proto musejí počítat v těchto místech se zdržením až do podzimu.

Na této komunikaci bude odfrézována vozovka, pak následuje položení štěrkové drti a asfaltu a úpravy sjezdů i přechodu pro chodce. Na mostě budou renovovány chodníky a také dojde k jeho vystužení a izolaci. Vše završí nová římsa a přikotvení ocelového mostního zábradlí.

Na rekonstrukci krajské komunikace a krajského mostu na ulici Čsl. armády, jejichž vlastníkem je kraj, naváže dlouho plánovaná rekonstrukce chodníku.

„Chodník v ulici Čsl. armády jsme chtěli opravit už v roce 2013, počítali jsme s tím i v rozpočtu, ale kraj navrhl komunikaci k totální rekonstrukci, včetně odstranění podloží ze žulových kostek. A protože jsme nevěděli, jakou výšku bude mít nová komunikace a obrubníky po rekonstrukci, rozhodli jsme se tehdy s opravou počkat," uvedl místostarosta Michal Brunclík.

Město rekonstrukci chodníku zahájí podle možností buď ještě na podzim, nebo na jaře příštího roku. Opravy komunikací a mostů v našem regionu jsou součástí velkého projektu na rekonstrukci silnic II. a III. třídy v Moravskoslezském kraji, což je projekt za 215 milionů korun.

Investorem je Moravskoslezský kraj, který na projekt získal evropskou dotaci.

„V posledních sedmi letech jsme na výstavbu a rekonstrukci krajských silnic přispěli evropskou dotací 2,5 miliardy korun, dalších 1,5 miliardy korun včetně aktuálně schválené dotace je připraveno na probíhající silniční stavby," komentovala dotaci Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde hodnotí a proplácí žádosti o evropské peníze.

Autor: František Kuba

19.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení