VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krystal Help na Krnovsku rozšiřuje své služby

Lidem ohroženým závislostmi na návykových látkách a jejich blízkým pomáhá v Krnově a okolí již 15 let nezisková organizace Krystal Help.

12.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Martin Divíšek

Každoročně zde vymění přibližně 17 tisíc kusů injekčních stříkaček. Tato organizace poskytuje závislým zdravotní, hygienický a sociální servis. Sociální pracovníci jim pomohou zprostředkovat léčbu a poskytnou následnou podporu. „Jde o to ovlivnit chování závislých tak, aby co nejméně ohrožovali sebe a své okolí," vysvětluje Pavel Novák, vedoucí organizace Krystal Help.

SLUŽBY MEDIACE A NOVÉ PROGRAMY

„Momentálně se nám podařilo získat finanční prostředky na nové programy drogové prevence a službu mediace, která pomůže lidem při řešení různých konfliktních situací," pokračuje Novák.

Krystal Help dnes nabízí v Krnově tři služby, a to kontaktní centrum, terénní program a adiktologickou ambulanci. Díky získané dotaci může nyní tyto služby rozvíjet.

„Budeme rozvíjet odborné a adiktologické poradenství, budeme moci nabídnout více individuálních a skupinových sezení, motivační intervence a strukturované psychologické poradenství a službu mediace," upřesňuje Pavel Novák s tím, že na rozšíření služeb Krystal Help získal podporu z Evropského sociálního fondu operační program Zaměstnanost.

A kolika lidem získané prostředky vlastně pomohou? „Projekt pomůže minimálně stovce osob z Krnovska. Mnozí naši klienti jsou bez přístřeší a nejsou ani v evidenci úřadu práce," uzavřel Pavel Novák.

GABRIELA MATHIASOVÁ

Autor: Redakce

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrad Sovinec. Ilustrační foto.

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Linhartovský zámek. Ilustrační foto.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

/ROZHOVOR/ V současné době už fotbal nehraje ani rekreačně a věnuje se zejména svému vnukovi. Zhruba před čtvrtstoletím si ovšem obranu tehdejšího opavského Ostroje, který brázdil vody naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže, šlo bez stopera Kamila Vrby představit jen stěží. Momentálně na trávníky vybíhá spíše sporadicky a dění na hřišti přihlíží především z pozice diváka.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies