VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krystal Help na Krnovsku rozšiřuje své služby

Lidem ohroženým závislostmi na návykových látkách a jejich blízkým pomáhá v Krnově a okolí již 15 let nezisková organizace Krystal Help.

12.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Martin Divíšek

Každoročně zde vymění přibližně 17 tisíc kusů injekčních stříkaček. Tato organizace poskytuje závislým zdravotní, hygienický a sociální servis. Sociální pracovníci jim pomohou zprostředkovat léčbu a poskytnou následnou podporu. „Jde o to ovlivnit chování závislých tak, aby co nejméně ohrožovali sebe a své okolí," vysvětluje Pavel Novák, vedoucí organizace Krystal Help.

SLUŽBY MEDIACE A NOVÉ PROGRAMY

„Momentálně se nám podařilo získat finanční prostředky na nové programy drogové prevence a službu mediace, která pomůže lidem při řešení různých konfliktních situací," pokračuje Novák.

Krystal Help dnes nabízí v Krnově tři služby, a to kontaktní centrum, terénní program a adiktologickou ambulanci. Díky získané dotaci může nyní tyto služby rozvíjet.

„Budeme rozvíjet odborné a adiktologické poradenství, budeme moci nabídnout více individuálních a skupinových sezení, motivační intervence a strukturované psychologické poradenství a službu mediace," upřesňuje Pavel Novák s tím, že na rozšíření služeb Krystal Help získal podporu z Evropského sociálního fondu operační program Zaměstnanost.

A kolika lidem získané prostředky vlastně pomohou? „Projekt pomůže minimálně stovce osob z Krnovska. Mnozí naši klienti jsou bez přístřeší a nejsou ani v evidenci úřadu práce," uzavřel Pavel Novák.

GABRIELA MATHIASOVÁ

Autor: Redakce

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Ilustrační foto.

Mobilní kamera pro Krnov

Město Albrechtice pozvalo Komprachtice na Osoblažku

Parní vlak na osoblažské úzkokolejce sice má svůj jízdní řád, ale pokud se najde dostatečně početná skupina zájemců, může si domluvit speciální jízdu. Tak jako Město Albrechtice.

Onko Niké: ženy, které se nevzdaly

Onemocněla ve svých padesáti letech. Dnes se Jarmile Novotné pomalu blíží sedmdesátka, žije aktivním životem a spolu s ostatními členkami spolku

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Svědkyně neobyčejných událostí

Krnovský gymnazista Kristián Jedelský zpracoval pro projekt Příběhy 20. století vyprávění řádové sestry Bonfilie, která dnes žije v charitním domě ve Městě Albrechticích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies