VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnovští hasiči se věnovali dětem s postižením

Krnov - Požáry, vážné dopravní nehody či technické zásahy musejí s ledovým klidem zvládnout profesionální hasiči z krnovské stanice. Tito oceloví muži se srdcem na správném místě však umějí také pracovat s dětmi.

24.9.2008
SDÍLEJ:

Děti s handicapem, které navštěvují speciální Církevní základní školu v Krnově, přišly na návštěvu k hasičům.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Krnovští profesionální hasiči navštěvují pravidelně školy a školky v rámci protipožární prevence. Více než povídání ve třídě však nejmenší děti a žáky škol obvykle zaujme návštěva samotné hasičské zbrojnice. Tu si mohou školky a školy prohlédnout po domluvě s vedením hasičů.

Naposledy přivítali hasiči děti v úterý 23. září. Dvacítka školáků a předškoláků přišla na hasičskou základnu z Církevní základní školy a mateřské školy v Krnově, což je zařízení, které vytváří podmínky pro vzdělávání dětí se smyslovým, zdravotním nebo mentálním handicapem.

Hasiči děti ze speciální školy a školky provedli všemi místnostmi. „Tady sídlí velitel,“ upozornil je na kancelář člen výjezdového týmu. „Krásný den u nás na zbrojnici. Doufám, že se vám tady bude líbit. Členové výjezdového týmu jsou vám k dispozici,“ vítal s úsměvem na tváři návštěvu Pavel Jendřejek, velitel stanice.

Děti se svým doprovodem následovaly hasiče do garáží, dílny, tělocvičny i kuchyňky, až v podstatě prošly celé zázemí zbrojnice. „Moc se mi tu líbí. Až vyrostu, taky budu hasič,“ pronesl malý Lukáš, který ještě netušil, že se za chvíli bude moci svézt na plošině.

Dětem s učitelským doprovodem hasiči ukázali svou základnu také z výšky několika metrů. „Jsem rád, že tímto způsobem můžeme do protipožární prevence zapojit také dětí s různými handicapy, které jsou v případě požáru ohroženy jako každý jiný. Měly by vědět, jak se správně chovat a jak nás v krizové situaci přivolat. Věřím, že jsme se s těmito dětmi neviděli naposledy,“ zakončil velitel hasičů Pavel Jendřejek.

Autor: Jiří Krušina

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

V Krnově mají recept, jak podpořit dětské čtenářství

Ilustrační foto

Sníh byl proti fotbalu

Krnov chystá další koncert pro Ukrajinu

Každoročně v dubnu míří do krnovské Koncertní síně sv. Ducha desítky lidí kvůli hudebnímu zážitku, který se spojen s pomocí potřebným na Ukrajině.

Nejvíc dlužníků má Moravskoslezský kraj. Přibývá zadlužených důchodců

Představujete si člověka, který v exekuci dluží statisíce korun, jako rozmařilce a hýřila? Třeba se pletete. Může jít o někoho, kdo si půjčil „jen" několik tisíc korun. Sankce za nesplácení půjčky však tento dluh rychle navýšila na statisíce. Na počátku dluží pár stovek, na konci…

Měli jste v dětství vlastní stavebnici Merkur? Můžete na ni zavzpomínat v Krnově

ANKETA/ V Krnově právě začíná výstava Fenomén Merkur. Mapuje historii známé stavebnice, která se vyrábí již přes sto let. Ve Flemmichově vile bude i herna.

Sníh v Krnově napáchal víc škod na zeleni než loňská vichřice

Na odstranění polámaných větví, zničených keřů a rozlámaných stromů spolupracují hasiči a Technické služby Krnov. Mokrý těžký sníh zanechal horší škody, než se zdálo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies