VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnovská škola se dočká multifunkčního hřiště

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici se dočkala. Město řadu let jen marně čekalo na dotace, než se odhodlalo zaplatit nové hřiště ze svého rozpočtu.

4.3.2017
SDÍLEJ:

Stavbu provází problémy. Ukázalo se, že hned pod povrchem jsou dvacet centimetrů hrubé betonové desky, o nichž se nevědělo. Složité je i zlikvidovat škváru jako nebezpečný odpad.Foto: Dita Círová

Po letech, kdy se městu Krnov nedařilo získat dotace na totální rekonstrukci školního hřiště, se už konečně něco začalo dít. Výstavba nového multifunkčního hřiště, které je hrazené z městského rozpočtu, potěší nejen školáky.

Hřiště bude sloužit také sportovním oddílům a veřejnosti.

Zakázku získala společnost AF Stav Krnov, která v zadávacím řízení podala nejnižší nabídkovou cenu, a to 5,7 milionů korun bez DPH. Staveniště si převzala v prosinci, termín ukončení stavby byl stanoven na červen.

„Po demolici starého hřiště probíhá skrývka horní vrstvy. Potýkáme se s několika problémy. Jednak jsme pod povrchem narazili na dvacet centimetrů hrubé betonové desky, o nichž nikdo nevěděl, a nyní je musíme zlikvidovat. Také jsme se museli vypořádat s tím, že škvára je hodnocena jako nebezpečný odpad a tak s ní také musí být nakládáno," uvedl Vlastimil Štverák z krnovského odboru veřejných zakázek.

Volnou plochu následně zaplní atletický ovál s umělým povrchem, doskočištěm pro skok daleký a sektorem pro vrh koulí. Hřiště uvnitř oválu bude připraveno pro baseball, malou kopanou a vrh granátem. V jižní části vznikne prostor pro tři badmintonová hřiště.

Blíže u školy budou vybudována tři hřiště: jedno víceúčelové, určené hlavně pro tenis, košíkovou, volejbal a florbal a dvě menší. Mezi nimi je navržena i oddychová zóna s pergolou, lavičkami a věšáky. U vjezdu do areálu vznikne parkoviště pro pět vozidel.

Nové hřiště nahradí to sportovní, které bylo postaveno v polovině 70. let pro komplex dvou základních škol. Po čtyřiceti letech už dosloužilo a neodpovídalo současným požadavkům.

Autor: František Kuba

4.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Smíšená družstva - vždy dva klienti Domova pro seniory Krnov a dva členové žákovského parlamentu ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov - si zasoutěžila na zahradě domova.
18

Setkání dvou generací v zahradě domova

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Všechny letní víkendy na hradě Sovinci až do 27. srpna budou patřit kulturním akcím s doprovodným programem.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Kulturního léto na linhartovském zámku nabízí spoustu nových expozic.

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies