VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnovská škola se dočká multifunkčního hřiště

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici se dočkala. Město řadu let jen marně čekalo na dotace, než se odhodlalo zaplatit nové hřiště ze svého rozpočtu.

4.3.2017
SDÍLEJ:

Stavbu provází problémy. Ukázalo se, že hned pod povrchem jsou dvacet centimetrů hrubé betonové desky, o nichž se nevědělo. Složité je i zlikvidovat škváru jako nebezpečný odpad.Foto: Dita Círová

Po letech, kdy se městu Krnov nedařilo získat dotace na totální rekonstrukci školního hřiště, se už konečně něco začalo dít. Výstavba nového multifunkčního hřiště, které je hrazené z městského rozpočtu, potěší nejen školáky.

Hřiště bude sloužit také sportovním oddílům a veřejnosti.

Zakázku získala společnost AF Stav Krnov, která v zadávacím řízení podala nejnižší nabídkovou cenu, a to 5,7 milionů korun bez DPH. Staveniště si převzala v prosinci, termín ukončení stavby byl stanoven na červen.

„Po demolici starého hřiště probíhá skrývka horní vrstvy. Potýkáme se s několika problémy. Jednak jsme pod povrchem narazili na dvacet centimetrů hrubé betonové desky, o nichž nikdo nevěděl, a nyní je musíme zlikvidovat. Také jsme se museli vypořádat s tím, že škvára je hodnocena jako nebezpečný odpad a tak s ní také musí být nakládáno," uvedl Vlastimil Štverák z krnovského odboru veřejných zakázek.

Volnou plochu následně zaplní atletický ovál s umělým povrchem, doskočištěm pro skok daleký a sektorem pro vrh koulí. Hřiště uvnitř oválu bude připraveno pro baseball, malou kopanou a vrh granátem. V jižní části vznikne prostor pro tři badmintonová hřiště.

Blíže u školy budou vybudována tři hřiště: jedno víceúčelové, určené hlavně pro tenis, košíkovou, volejbal a florbal a dvě menší. Mezi nimi je navržena i oddychová zóna s pergolou, lavičkami a věšáky. U vjezdu do areálu vznikne parkoviště pro pět vozidel.

Nové hřiště nahradí to sportovní, které bylo postaveno v polovině 70. let pro komplex dvou základních škol. Po čtyřiceti letech už dosloužilo a neodpovídalo současným požadavkům.

Autor: František Kuba

4.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, 21,9 st.

Ilustrační foto

Svatební pár Bruntálského a Krnovského Deníku: Hlasujte v 2. kole

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co nelze přeložit

Vyprávění pamětníků je pro mě výlet do minulosti. Minulý týden jsem šel na pivo s Kurtem Schmidtem, který se narodil v Krnově za první republiky.

Vzpomínka na koncerty Věry Špinarové v Krnově

Jedním z míst, kde se zapsaly do srdcí posluchačů nezapomenutelné koncerty Věry Špinarové, je také Krnov. Zpěvačka sem jezdila několik desetiletí.

Pečujete o svého blízkého? Pomůže vám setkání s jinými

Pokud pečujete o člověka, který vaši pomoc potřebuje, ale vy se už cítíte z této péče unavení či nevíte, jak přesně péči nastavit, může být pro vás užitečné setkání Svépomocné skupiny pro pečující v domácím prostředí.

V Loděnici se začíná se stavbou suché nádrže. Zadrží velkou vodu

Povodí Odry letos bude realizovat celkem 17 akcí, které by měly podpořit prevenci povodní. Celkové náklady dosahují téměř dvou miliard.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies