VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov má od středy dva nové zastupitele

Krnovské zastupitelky Renata Ramazanová (ODS) a Judita Žáčková (ANO) na svůj post rezignovaly. Slavnostním složením slibu je 29. 3. nahradili noví zastupitelé Libor Nowak (ODS) a Miroslav Pella (ANO).

1.4.2017
SDÍLEJ:

Noví zastupitelé Libor Nowak (ODS) a Miroslav Pella (ANO) složili slib ve středu 29. března. Mezi prvními novým kolegům gratuloval místostarosta Jan Krkoška.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Sotva Libor Nowak a Miroslav Pella složili zastupitelské sliby, objevily se dotazy, proč není novou zastupitelkou za ODS Martina Nováková, když ve volbách skončila na postu prvního náhradníka. „Paní Nováková si mandát převzala, ale vzápětí se ho vzdala ve prospěch svého náhradníka," konstatovala krnovská starostka Jana Koukolová Petrová.

„Paní Nováková sice mandát převzala, ale nesložila slib, jen dopisem oznámila, že rezignuje, takže se zastupitelkou vlastně nestala. Automaticky je na řadě další náhradník podle výsledků voleb a tím byl Libor Nowak," doplnil informace tajemník krnovské radnice Igor Kozelek.

A protože odstoupivší Renata Ramazanová byla nejen členkou zastupitelstva, ale také rady města, po složení slibu nových zastupitelů následovala také volba radního. Na návrh ODS zastupitelé zvolili radním Libora Nowaka, takže dnes už jsou rada města i zastupitelstvo opět kompletní.

Zatímco Judita Žáčková kandidovala za ANO jako nestraník a také v zastupitelstvu často vystupovala jako nezávislá, Renata Ramazanová byla po několik volebních období nejznámější tváří krnovské organizace ODS. Krnované si ji pamatují jako bývalou starostku, místostarostku a dlouholetou zastupitelku i radní.

Členství v ODS a nejspíš i svou kariéru v komunální politice ukončila na vlastní žádost. Krnovská organizace ODS nejspíš prošla krizí nebo generační obměnou, protože ve stejném termínu vystoupila z ODS také zastupitelka a radní Helena Mezírková. Ta si ale post zastupitelky i radní ponechala.

„V důsledku těchto skutečností nemá ODS od počátku roku zastoupení v radě města, o dalším postupu jednáme," komentovalo její rozhodnutí na facebookových stránkách místní sdružení ODS Krnov.

Při loučení s kolegy Ramazanová naznačila, že neodchází dobrovolně. „Byla jsem vyzvána, abych zvážila své další setrvání a to je výrazný projev nedůvěry. A na tu odpověď může být jediná: musím abdikovat," naznačila Renata Ramazanová zastupitelům, že její odchod z politiky a zastupitelstva souvisí se situací v krnovské organizaci ODS, ale bližší podrobnosti neuvedla.

Renata Ramazanová v zastupitelstvu města působila nepřetržitě od roku 2002. V letech 2006 2010 byla starostkou města, v dalším volebním období pak místostarostkou. Během své činnosti ve vrcholných orgánech města se věnovala oblasti školství, zahraničních vztahů, kultuře a především sociálním věcem.

V tomto volebním období byla například předsedkyní výboru pro plánování sociálních služeb. Rovněž vystupovala na ochranu kulturních a historických hodnot. V době jejího starostování město Krnov získalo svou první národní kulturní památku, když součástí nejvýznamnějšího kulturního bohatství národa se stala budova bývalé přádelny s dílnou vzorkovny včetně jejího strojního vybavení v areálu továrny Alois Larisch a synové.

Autor: František Kuba

1.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Trenér Milan Furik remízu bral

Ilustrační foto

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Řidič zahynul po nárazu do stromu

Nešťastně začal prodloužený víkend ve Vrbně pod Pradědem, v sobotu 29. dubna dopoledne tu zahynul devatenáctiletý řidič. Mladík nedaleko Vrbna narazil do stromu.

Derby Břidličné a Bruntálu zmařilo počasí

Šlágrem uplynulého fotbalového víkendu na Bruntálsku se mělo stát derby krajského přeboru mezi Břidličnou a Bruntálem. To se ale nakonec neuskutečnilo.

Vyražte na pochod s krnovskými turisty, které ani počasí neodradí

Pokud milujete přírodu a nevadí vám, že za jejím poznáním ujdete pár kilometrů, tak právě vám jsou určeny jarní akce, které pořádá krnovský odbor Klubu českých turistů.

Pavel Novák: Jde o to, aby závislí lidé co nejméně ohrožovali sebe a své okolí

/ROZHOVOR/ Pavel Novák se práci s drogově závislými lidmi věnuje více než deset let, je vedoucím organizace Krystal Help, která v Krnově funguje od roku 2002. Mezi závislými jsou lidé různého věku, pocházející z různých sociálních i rodinných poměrů, výrazně převažují muži.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies