VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov chce zrušit pořadník na byty

Krnov - Zájemci o městský byt v Krnově se dnes musí za registrační poplatek zaevidovat do pořadníku. Až na ně v seznamu čekatelů přijde řada, nijak neovlivní, v jaké lokalitě leží nabízený byt. To se má brzy změnit.

15.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Marek Cholewa

Krnovská rada se chystá v současném systému přidělování městských bytů zavést revoluční změny a pořadník čekatelů úplně zrušit. „Někdo potřebuje získat byt blízko svých rodičů, blízko práce nebo třeba u školy. Pokud byl registrovaný v pořadníku, mohlo se stát, že na něj vyjde byt na úplně opačném konci Krnova. Bylo to těžké dilema, protože odmítnutí nabízeného bytu může být důvodem k tomu, že z pořadníku vypadne. Proto jsme se rozhodli pořadník úplně zrušit a zavést nový systém,“ popsala důvody změn krnovská starostka Alena Krušinová.

Lukrativní městské byty v centru, především v oblasti náměstí, může zájemce získat pouze v dražbě, pokud nabídne nejvyšší nájem ze všech zájemců.

Ostatní krnovské byty budou mít stabilní nájem, který se už žádnou dražbou nezvyšuje. Pokud se takový byt mimo centrum uvolní, město ho pronajme za předem stanovený nájem. „Všechny uvolněné byty budou zveřejněny na našich webových stránkách. Zájemce se podle adresy může sám rozhodnout, zda mu poloha bytu vyhovuje nebo ne. Pokud bude na jeden byt mimo centrální zónu více zájemců, rozhodne mezi nimi počet bodů. Bodový systém klade důraz na děti, zaměstnání a bydliště v Krnově. Pokud nastane rovnost bodů, byt získá ten, kdo dřív podal žádost,“ popsala nový systém starostka Krušinová.

Podle starostky je bodový systém transparentní a navíc přidělení každého bytu bude posuzovat a schvalovat bytová komise i rada, takže nepřipadá v úvahu protekce nebo nadržování nějakému z uchazečů. Po zrušení pořadníku na byt se samozřejmě všem žadatelům vrátí registrační poplatek 500 korun. Přidělování bytů se týká hlavně mladých, pro které není problém sledovat nabídky na internetu, ale samozřejmě budou tyto informace dostupné i jinde. Nový systém začne platit už od srpna.

Autor: František Kuba

15.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Zatopený Krnov. Voda zalila město a způsobila velké hmotné škody.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Chtějí čistit rybníky, ve kterých žijí želvy

Už deset let Krnované pozorují vodní želvy v nádržích Chářovského parku. Jsou tak plaché, že se je ještě nikomu nepodařilo je vyfotit. Právě se chystá projekt na čištění těchto rybníků.

Německý řád dále usiluje o historickou budovu Základní školy Dlouhá Loučka

Německý řád působil v našem regionu po staletí a stále k němu patří. Žehná pramenům v Karlově Studánce, v Opavě pořádá Řádový den, v Olomouci provozuje církevní gymnázium, pečuje o farnosti Bouzov a Bruntál.

Na bezdomovce prý zaútočili tři násilníci

Bezdomovec ležící na lavičce skončil se zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Bruntálským policistům oznámil, že šlo o útok tří násilníků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies