VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov bude mít svého městského architekta

O tom, že se Krnov dočká svého architekta, rozhodli radní. Jedná se o zřízení zcela nové pozice.

10.4.2017
SDÍLEJ:

Krnov. Ilustrační foto.Foto: MěÚ Krnov

„Architekt města Krnova" nastoupí podle plánu v pololetí 2017. Krnov dosud svého městského architekta neměl. To by se ale mělo na základě rozhodnutí radních brzy změnit. Co bude architekt města dělat? „Bude se věnovat konzultační a poradenské činnosti v oblasti architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče," uvedl místostarosta Michal Brunclík. Přínosem této nové pozice bude podle vyjádření místostarosty dále komunikace s veřejností při veřejných diskusích týkajících se rozvoje města, architektury a urbanismu, dále spolupráce s městem, hájení jeho zájmů, spolupráce na tvorbě zadání veřejných zakázek, výběru zhotovitelů a dohled nad realizací zakázek, ovlivňujících architekturu a urbanismus města.

Opoziční Krnovští patrioti zřízení pozice městského architekta vítají. „Považujeme to za velmi důležitý krok, který by měl zastavit několikaletou sérii chaotických, nepromyšlených, nesystémových a nehospodárných kroků doprovázejících prakticky téměř každou městskou investiční akci. Zároveň máme velké obavy, jak bude městský architekt fungovat na úřadě, pro něhož je tolik typický informační chaos, nulové manažerské řízení, minimální koordinace práce jednotlivých odborů a úplné ignorování komise pro architekturu a urbanismus. Takto zásadní krok pro naše město byl již v minulosti jednou politicky „znásilněn" a důvodně se obáváme, že pokud to znovu nevyjde, k třetímu pokusu už se nikdy nenajde politická vůle. Nezbývá než držet palce," zveřejnili Patrioti na svém facebookovém profilu.

Se zřízením nové pozice architekta dojde k úpravě organizační struktury úřadu, pravděpodobně bude pozice zařazena pod odbor výstavby. Je navrženo, že architekt bude pracovat na základě příkazní smlouvy na období čtyř let, výši kontraktu rada města omezila na jeden milion korun za čtyři roky. „Smluvně bude domluven maximální měsíční počet hodin, během nichž nám bude poskytovat své služby, a to včetně pevně stanovených konzultačních dnů pro veřejnost," upřesnil Michal Brunclík.

GABRIELA MATHIASOVÁ

Autor: Redakce

10.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Ilustrační foto.

Mobilní kamera pro Krnov

Město Albrechtice pozvalo Komprachtice na Osoblažku

Parní vlak na osoblažské úzkokolejce sice má svůj jízdní řád, ale pokud se najde dostatečně početná skupina zájemců, může si domluvit speciální jízdu. Tak jako Město Albrechtice.

Onko Niké: ženy, které se nevzdaly

Onemocněla ve svých padesáti letech. Dnes se Jarmile Novotné pomalu blíží sedmdesátka, žije aktivním životem a spolu s ostatními členkami spolku

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Svědkyně neobyčejných událostí

Krnovský gymnazista Kristián Jedelský zpracoval pro projekt Příběhy 20. století vyprávění řádové sestry Bonfilie, která dnes žije v charitním domě ve Městě Albrechticích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies