VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ke stým narozeninám si Edith Veselá přála ohňostroj

Krnov, Žáry - Paní Edith Veselá oslavila ve středu 12. dubna sté narozeniny. Oslavu jí připravili pracovníci Domu dobré vůle Žáry, kde v současnosti pobývá.

16.4.2017
SDÍLEJ:

Stoletá Edith Veselá přijímá gratulace od zástupců města Krnova. Její rodiče vedli jesenickou chatu Alfrédka, a také ona miluje Jeseníky. Na snímku přijímá gratulace od zástupců města Krnova. Foto: Dita Círová

Oslavenkyně se narodila 12. dubna 1917 ve Vídni. Po vzniku Československa se rodina přestěhovala do nově vzniklého státu. Osud ji časem zavál do Jeseníků, kde její rodiče vedli chatu Alfrédku. Tady se také vdala a narodila se jí první dcera. Rodina se zanedlouho rozrostla i o druhou dceru.

Zpočátku byla paní Edith v domácnosti, později pracovala ve školní jídelně a na vojenské posádce. Zlomem pro ni byl příchod do sanatoria Paseka, kde začínala jako pomocná síla, ale ve dvaačtyřiceti letech začala studovat obor zdravotní sestra. Časem se vypracovala až na pozici hlavní sestry. Po odchodu do důchodu bydlela ve Šternberku, odkud se v roce 2002 přestěhovala za svou dcerou do Krnova. Paní Edith byla po celý život vášnivou turistkou, miluje Jeseníky, které má celé prochozené. Ráda četla, hlavně knihy o historii, její oblíbenou knížkou byla Babička Boženy Němcové. S potěšením si poslechla klasickou hudbu a zahrála karty. Má čtyři vnoučata, devět pravnoučat a tři prapravnoučata.

Mezi gratulanty byli také zástupci města Krnova. K významnému jubileu Edith Veselé poblahopřál tajemník Městského úřadu v Krnově Igor Kozelek a členka Aktivu pro občanské záležitosti Růžena Feketová. Nechyběla ani zástupkyně Okresní správy sociálního zabezpečení, která Edith Veselé předala blahopřání ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a rozhodnutí, jímž se jí zvýšil důchod o dva tisíce korun.

Autor: František Kuba

16.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Ilustrační foto.

Mobilní kamera pro Krnov

Město Albrechtice pozvalo Komprachtice na Osoblažku

Parní vlak na osoblažské úzkokolejce sice má svůj jízdní řád, ale pokud se najde dostatečně početná skupina zájemců, může si domluvit speciální jízdu. Tak jako Město Albrechtice.

Onko Niké: ženy, které se nevzdaly

Onemocněla ve svých padesáti letech. Dnes se Jarmile Novotné pomalu blíží sedmdesátka, žije aktivním životem a spolu s ostatními členkami spolku

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Svědkyně neobyčejných událostí

Krnovský gymnazista Kristián Jedelský zpracoval pro projekt Příběhy 20. století vyprávění řádové sestry Bonfilie, která dnes žije v charitním domě ve Městě Albrechticích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies