VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdo řídí Bruntál? Také jeho vlastní obyvatelé

Bruntál- Úspěch završil účast města v soutěži O lidech s lidmi, jejíž vyhodnocení proběhlo v Praze. Bruntál obdržel čestné uznání za účast veřejnosti na místních projektech.

19.10.2009
SDÍLEJ:

Vyhodnocení soutěže O lidech s lidmi se zúčastnil pracovník Městského úřadu Bruntál Miroslav Hájek (zcela vlevo) a aktivní občan Vladimír Trněný (držící mikrofon).Foto: Archiv Městského úřadu Bruntál

Cílem celorepublikové akce bylo ocenit město nebo obec, v níž se občané přímo zapojují do plánování a rozhodování o místních záležitostech.Odbornou porotu zaujal I. komunitní plán rozvoje sociálních služeb Bruntálska, který městu vynesl čestné uznání.

„Je velmi potěšující, že v rámci silné konkurence v této soutěži s velmi přísnými kritérii uspělo i město Bruntál, přesněji nikoliv jen radnice, ale všichni ti, kteří se jako občané a zástupci neziskových organizací spolupodíleli na přípravě komunitního plánu rozvoje sociálních služeb. Patří jim tímto velký dík,“ komentoval soutěž vedoucí Odboru sociálních věcí na Městském úřadě v Bruntále Miroslav Hájek.

Město neocenili poprvé

Ocenění osmého ročníku soutěže, kterou zaštítilo Ministerstvo vnitra ČR, převzala bruntálská zastupitelka Ludmila Navarová a Vladimír Trněný, který při spolupráci s městem zastupoval seniory a zdravotně postižené.

Získané ocenění ovšem nepředstavuje jediný úspěch, kterým se Bruntál může pochlubit. „Naposledy to bylo zářijové vítězství v soutěži Úřad roku – půl na půl, v níž hlavním kritériem bylo umožnění rovnocenného přístupu radnice k příležitostem pro muže a ženy, seniory, seniorky a zdravotně postižené,“ popsal mluvčí města Jiří Ondrášek.

Autor: Jan Humpolík

19.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Některé obce mají své vrty zdrojů pitné vody

Ilustrační foto

Tábor uzavírá přihlášky

Vyhláška O nočním klidu

Vyhláška O nočním klidu, schválená krnovskými zastupiteli na jejich červnovém zasedání, nabyde účinnosti už v pátek 7. července.

Infocentrum testuje elektrokola

Minulý týden zaměstnanci Městského informačního centra v Bruntále zkoušeli nová elektrokola na okruhu kolem Slezské Harty.

V přírodovědné soutěži došli až do finále

Mladí přírodovědci z Břidličné mají na svém kontě další úspěšnou účast v soutěži.

Patnáct let partnerství, města Krnov a Prudnik je chválí

U příležitosti oslav patnáctileté spolupráce starostka Krnova Jana Koukolová Petrová a starosta Prudniku Franciszk Fejdych podepsali deklaraci o pokračování partnerství mezi oběma městy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies