VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jarní probouzení městského parku v Bruntále

I letos se městský park v Bruntále zaplnil návštěvníky všech věkových kategorií, kteří přišli přivítat jaro. K veselé atmosféře přispělo krom velkého výběru atrakcí také krásné počasí.

23.4.2016
SDÍLEJ:

Oblíbenou atrakcí bylo stanoviště Lesů České republiky, kde pracovníci podniku vykládali všem posluchačům o životě jednotlivých dravých ptáků u nás. Děti si mohly živé dravce také pohladit. Na obrázku dává ornitolog povel výru velkému, aby zamával.Foto: DENÍK / Miriam Opletalová

Při příležitosti celosvětového svátku Den Země pořádají města a vesnice různé akce pro veřejnost. Jinak tomu není ani v Bruntále, kde se v pátek 22. dubna od půl deváté ráno konala událost s názvem Probouzení parku.

„Tuto akci každým rokem navštíví více než tisícovka lidí. Probouzení parku pořádá bruntálské Středisko volného času ve spolupráci s Městským úřadem Bruntál již pátým rokem. Nyní máme i nového partnera, a to Lesy České republiky. Proto se tento rok akce nese i v duchu oslavy Dnů Lesů České republiky," sdělila Marcela Rozprýmová, pracovnice Střediska volného času Bruntál.

Zábava pro všechny

Akce je zdejšími občany velice oblíbená také proto, že se při ní pobaví každá věková kategorie.

Děti i dospělí si mohou zasoutěžit na připravených stanovištích, koupit si suvenýry, setkat se a povykládat si u stánků s občerstvením a samozřejmě se díky tomu, že je akce zaměřená na ekologii a ochranu přírody, dozvědět něco víc o ochraně životního prostředí.

„Vážíme si organizátorů, určitě není vůbec lehké tak velikou akci nachystat. Našim žákům se tady vždy moc líbí, nemohli ani vydržet sedět ještě tu první hodinu v lavicích, jak se těšili. Akce je propracovaně připravená a zaujme velké věkové spektrum lidí.

Chtěly bychom tímto organizátorům poděkovat za jejich práci," děkovaly s úsměvem učitelky Základní školy Bruntál Školní, Šárka Bradová, Eva Janošková a Zuzana Procházková.

Plnění úkolů

Sbírání razítek a plnění úkolů zabaví každým rokem děti z mateřských, základních i středních škol.

Každý soutěžící dostane blok, se kterým chodí po stanovištích, plní úkoly, a za ty dostává do bloku razítka. Když pak s blokem dorazí do cíle, může požádat o sladkou odměnu.

„Moc mě to tu baví, už mám druhý blok. Je super, že za splnění úkolů dostáváme sladkosti. Líbí se mi taky stánky s občerstvením nebo suvenýry, můžu si odsud něco odnést na památku," řekl spokojeně Michal Novák, žák páté třídy Základní školy Bruntál Školní.

„Doufám, že při plnění úkolů si děti i něco zapamatují a něco jim to dá, aby věděly, že příroda je pro nás opravdu důležitá," komentovala atrakce Marcela Rozprýmová.

Atrakce

„Je zde k dispozici celkem čtyřiadvacet různých atrakcí zaměřených na ekologii, přírodu a zvířata," prozradila Marcela Rozprýmová.

V parku bylo možné najít soutěžní i nesoutěžní atrakce. Mezi nesoutěžní atrakce patřila například dětmi velmi oblíbená projížďka na koních, prohlídka sanitního vozu spojená s vyprávěním o bezpečnosti, prevenci a první pomoci, které vedli příslušníci Zdravotnické záchranné služby, stanoviště s živými ptačími dravci a stánky s prodejem občerstvení nebo suvenýrů, například výrobků svěřenců Sociálně terapeutické dílny Sagapo.

Na soutěžních atrakcích pak měli návštěvníci za úkol například rozpoznat různé druhy živočichů či rostlin, překonávali překážky, házeli na cíl, cvičili se v lukostřelbě, skládali puzzle, řešili hádanky a oblíbeným stanovištěm byla také malba na sádrové odlitky, které si pak také mohli soutěžící odnést domů jako suvenýr.

Miriam Opletalová

Autor: Redakce

23.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Myslivci v Razové připravili pochutnání na jídlech se zvěřiny.
8

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

V sobotu se na krnovském náměstí odehraje zábavné odpoledne Dobré srdce Krnova. Program začíná v 15 hodin koncertem a autogramiádou Johnyho Machette a Ezyho a ukončí ho kolem 22 hodin koncert Janka Ledeckého.  

Krnovští fanoušci vojenské historie se předvedou na bojišti se svým kanónem

Krnovský Klub vojenské historie KVH Maxim oblékne uniformy Wehrmachtu a se svým kanonem vyrazí do bitvy. U Králík dnes začíná akce Cihelna, která nás vrátí k válečným událostem v roce 1945.

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení