VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký osud čeká hudební boudu ve Městě Albrechticích?

Přes šedesát let stojí v parku Bedřicha Smetany ve Městě Albrechticích dřevěná bouda. Hodně se na ní podepsali vandalové, takže dnes je spíš pro ostudu, než k užitku.

9.7.2015 1
SDÍLEJ:

Přes šedesát let stojí v parku Bedřicha Smetany ve Městě Albrechticích dřevěná bouda. Hodně se na ní podepsali vandalové, takže dnes je spíš pro ostudu, než k užitku.Foto: archiv

Boudu v parku Bedřicha Smetany ve Městě Albrechticích mají místní obyvatelé spojenou hlavně s kulturními akcemi. Dobře slouží vystupující kapele jako pódium a úkryt před špatným počasím. Před boudou se nachází vydlážděný plácek pro lidi, kteří si krom poslechu hudby rádi zatancují.

Poblíž tanečního plácku jsou dřevěné lavičky a stoly pro diváky.

Bouda? Ostuda!

Posledních pár let je ovšem celý areál spíš pro ostudu než pro kulturu. Bouda má v oknech mříže, aby dovnitř nevnikli vandalové. Při pohledu skrze ně je vidět, že záškodníci vevnitř již několikrát pobyli a za tu dobu dokázali na vnitřních i vnějších zdech literárně i výtvarně vyjádřit své niterní prožitky a pocity, povětšinou vulgárního charakteru.

Rozbité dveře vedení města opravilo „šalamounským" zaplněním díry kusem jiných dřevěných dveří rozdílné barvy. Kolem tanečního plácku stojí rozbitá světla, která těžko případným tancujícím mohou svítit do kroku.

„Je to ostuda pro celé město," řekl místní dlouholetý obyvatel a hudebník Petr Volný, který se za svá léta v boudě hodně nahrál.

„Bouda má sloužit jako zázemí hudebníkům a návštěvníkům, ale vzhledem k jejímu stavu toho není schopná. Nejsou zde záchody ani šatny, sotva se tu vejde nějaký bufet, který tu rovněž nemá, co pro svůj chod potřebuje. Přitom jsem už tolikrát upozorňoval Městský úřad Města Albrechtic a nic se neděje," povzdechl si smutně Petr Volný.

Vylepšený park

Vedení města má případ několik let na stole. Zabývali se jím zastupitelé několika volebních období. Kýžená rekonstrukce a celková revitalizace kulturního areálu se ovšem nekonala.

„Jsme si vědomi faktu, že stav boudy je pro město špatnou vizitkou. Máme v plánu rozsáhlou rekonstrukci celého parku, včetně kulturního areálu, kde chceme postavit záchody, zastřešit taneční parket a opravit boudu. Takový projekt je ovšem náročný a stojí několik miliónů korun, ty Město Albrechtice v současné době nemá," vyjádřil se k situaci místostarosta Města Albrechtic Martin Špalek.

„Čekáme na vhodnou příležitost nabídky dotačních programů, abychom zažádali o finanční podporu. Takový projekt se nedá zrealizovat během chvilky," doplnil.

Je třeba trpělivost

Podle jeho slov nemá smysl v současné době budovu opravovat, protože je oblíbeným cílem místních vandalů, kteří by se po její rekonstrukci na ni opět vyřádili, a město by za opravu zbytečně vyhodilo peníze. Proto chce vedení města zahrnout do celkové rekonstrukce také kamerový systém, díky němuž bude mít případné škodily pod dohledem.

Obyvatelům Města Albrechtic tak nezbývá nic jiného než být trpěliví a na změny k lepšímu si počkat.

Autor: Martin Erben

9.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Ladislavem Velebným, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

V krnovském babyboxu našli holčičku a vzkaz, že je to Andrea

V krnovské nemocnici je už pět let k dispozici babybox, do kterého mohou ženy anonymně odložit novorozence, pokud se o něj nechtějí nebo nemohou starat. Lékaři dohlédnou na zdravotní stav odloženého miminka a o jeho dalším osudu rozhodnou orgány sociální péče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení