VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební partnerství gymnazistů v Německu

Partnerské vztahy mezi Augustinerschule ve Friedbergu a krnovským gymnáziem se rozvíjí již od roku 1996. Je to jeden z mála živých a trvalých vztahů s partnerským okresem v Německu.

7.10.2015
SDÍLEJ:

V obřadní síni radnice přijala hosty z Augustiniánského gymnázia z německého Friedbergu také starostka Krnova Jana Koukolová Petrová a místostarosta Jan Krkoška.Foto: Gymnázium Krnov

Je založený na vzájemné výměně žáků, kteří poznávají způsob života v hostící škole i ve městě. Zároveň žáky obou škol obohacuje osobní poznání života v jiné zemi, což má velký význam pro česko-německé porozumění.

Specifikem výměnných pobytů je Koncert mladých, kdy krnovští a němečtí žáci společně nacvičí a předvedou koncert pro veřejnost. V září do Krnova přijelo 40 žáků a dva vyučující z německé školy.

„Pro hosty z Friedbergu jsme připravili bohatý program. Prohlídku školy a města, koncertní síně sv. Ducha, Flemmichovy vily, krnovské synagogy nebo radnice a radniční věže. Žákům německého gymnázia se velmi líbila exkurze do střední školy varhanářské, kde se seznámili s výrobou varhan i strunných nástrojů, a také výlet parním vláčkem.

V obřadní síni radnice přijala naše hosty také starostka Krnova Jana Koukolová Petrová a místostarosta Jan Krkoška. Oba ocenili dlouholeté partnerské vztahy mezi oběma školami a předali žákům krásnou knihu o Krnově a drobné upomínkové předměty," představil poslední akci ředitel gymnázia Vladimír Schreier.

Vyvrcholením krnovského pobytu se tradičně stal společný koncert českých a německých žáků obou škol v divadle. Koncert mladých zahájil ředitel gymnázia Schreier se starostkou Koukolovou Petrovou. Poté se rozezněly akordy symfonického orchestru žáků Augustinerschule z Friedbergu a sólistů krnovského gymnázia. Strhující závěr koncertu obstaral dixieland Jazzsle ZUŠ Krnov.

„Už nyní připravujeme návštěvu žáků naší školy ve Friedbergu," prozradil ředitel školy Vladimír Schreier.

.

Augustiniáské gymnázium z německého Friedbergu má vlastní orchestr a plno přátel v Krnově. Díky partnerství s krnovským gymnáziem už připravili řadu společných koncertů a výměnných pobytů. Foto: Gymnázium Krnov

Autor: František Kuba

7.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení